10 stycznia 2017 14:15

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza w lutym

[img:1] fot. Michał Matuszak

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na lutowe przedstawienia, a wśród nich "Człowiek z La Manchy", "Leć w duet" czy "Jesus Christ Superstar".

"Człowiek z La Manchy"

Historia o błędnym rycerzu Don Kichocie z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze i życiu. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie, a to za sprawą ciągle aktualnej mądrości Cervantesa, hiszpańskiego kolorytu i muzyki flamenco.
Opowieść o Don Kichocie rozgrywa się w dwóch planach: w więzieniu sewilskim, gdzie sam Cervantes przebywał, skazany przez trybunał inkwizycji, i w La Manchy – krainie przygód Don Kichota i Sancho Pansy. Spektakl Teatru Muzycznego w Łodzi był wydarzeniem sezonu artystycznego 1997/1998, otrzymał aż trzy Złote Maski: za reżyserię Waldemara Zawodzińskiego, za scenografię Waldemara Zawodzińskiego i Marii Balcerek oraz za najlepszą rolę męską Zbigniewa Maciasa.

Kiedy: 3 i 4.02, godz. 18.30

"Leć w duet!" 

[img:2] fot. Paulina Zatorska

"Leć w duet!" (Let's Do It!) - to koncert stworzony przez dwie siostry: Kamilę i Emilię Klimczak, które na łódzkich scenach stawiały razem swoje pierwsze artystyczne kroki. Kamila, ukończywszy PWSFTViT, wyjechała do Krakowa, gdzie jest aktorką Teatru Bagatela, jak również artystką legendarnej Piwnicy pod Baranami oraz zespołu Leopolda Kozłowskiego – Ostatniego Klezmera Galicji. Emilia ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi i jest solistką łódzkiego Teatru Muzycznego (gdzie zobaczyć ją można w głównych partiach spektakli musicalowych i operetkowych), uczestniczy w koncertach Festiwalu Muzyki Filmowej i Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, a także współpracuje z teatrami w całej Polsce.

Specjalnie na ten wieczór połączą swoje artystyczne siły, by wyśpiewać Państwu niezapomniane duety muzyki klasycznej i rozrywkowej. Staną naprzeciw siebie dwa żywioły, aktorka i śpiewaczka, ciemny alt i świetlisty sopran, w swoich aktorskich kreacjach to współpracując, to spierając się, ale na pewno doskonale się uzupełniając. Siostrom towarzyszyć będzie znakomity zespół krakowsko – łódzkich muzyków pod kierownictwem Dawida Suleja Rudnickiego w składzie: Dawid Sulej Rudnicki (aranżacje i fortepian), Grzegorz Bąk (kontrabas), Wojciech Wolniak (trąbka), Michał Peiker (perkusja).

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszą Państwo wiele niezapomnianych piosenek ze znanych musicali, piosenek polskich, amerykańskich, francuskich, żydowskich, splecionych w pełną magicznych dźwięków melancholijną, czasami dramatyczną, ale także pełną radości i szaleństw historię.

Kiedy: 5.02, godz. 17.00

"Jesus Christ Superstar" 

[img:3]  fot. Magda Hueckel

- Co łączy Iana Gillana z zespołu Deep Purple, jedną ze Spice Girls - Melanie C, Marka Piekarczyka z zespołu TSA czy Johny Lydona z grupy Sex Pistols i Macieja Balcara z Dżemu? Wszyscy oni śpiewali w rock-operze Jesus Christ Supertar! - 

Według niektórych obrazoburcza i bluźniercza. Według innych - wspaniała i niepowtarzalna. Budząca tak skrajne emocje na całym świecie rock-opera "Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a. To trzecie wystawienie tej rock opery w naszym kraju ale po raz pierwszy przedstawienie odbędzie się w języku angielskim, widzowie którzy nie go znają, będą odczytywać tekst z tablicy świetlnej. - Nasz pomysł spotkał się z dużym uznaniem agencji Webbera, od której kupiliśmy licencję - podkreśla reżyser Zbigniew Macias.

Realizatorzy przedstawienia sięgnęli po uwspółcześnioną wersję "Jesus Christ Superstar", opierając się na wersji opracowanej przez Webbera w 1998 r. Zdaniem dyr. artystycznego, rock-opera po raz pierwszy w Polsce będzie prezentowana w tak „ostrym brzmieniu”. Muzycznie zadbał o to dyrygent José Maria Floréncio. Przedstawienie otrzymało Złotą Maskę od łódzkich recenzentów teatralnych dla najlepszego zespołu wokalnego w sezonie 2014/2015.

Kiedy: 11.02, godz. 18.30, 12.02, godz. 17.00

Klasyka
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017