30 marca 2017 10:05

Szczecin Music Fest: TORD GUSTAVSEN ft. SIMIN TANDER & JARLE VESPESTAD

[img:1]

25 kwietnia w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi Tord Gustavsen. Pianista zagra w ramach Szczecin Music Fest.

Tord Gustavsen uznany na całym świecie norweski muzyk wraz ze swoim trio i kwartetem stworzył 6 albumów wydanych przez wytwórnię ECM. Jeszcze przed rozpoczęciem solowej kariery był ważną osobowością norweskiej sceny jazzu. Jego sposób łączenia historii jazzu z nordyckim, refleksyjnym i lirycznym pięknem wnosi intrygujący głos na dzisiejszą scenę muzyczną

Simi Tander to jedna z najbardziej niesamowitych osobowości młodego europejskiego jazzu. Jej hipnotyzujące występy na jednych z głównych scen jak np. North Sea Jazz Festival wzbudziły entuzjastyczne recenzje. Jarle Vespestad znany z muzycznego minimalizmu wyróżnia się wśród innych perkusistów jazzowych.
Trio zagra nowe kompozycje Torda Gustavsena bazujące na sufickiej poezji tłumaczonej na język angielski oraz muzykę instrumentalną. Razem daje to połączenie zmysłowego jazzowego minimalizmu znanego z poprzedniego trio Gustavsena z ciepłym i wibrującym głosem Simin i głębokimi, elektronicznymi dźwiękami. Po raz pierwszy na scenie artysta używa także subtelnej elektroniki.
Bilety: 110 i 130 zł dostępne w CIKIT- Zamek, Salony Empik oraz w Internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl

Tord Gustavsen – piano, elektronika, synth-bass
Simin Tander – wokal
Jarle Vespestad – perkusja

Informacje dotyczące koncertu:
25.04.2017

Szczecin, Filharmonia
godz. 19:00

Więcej informacji na stronie: www.szczecinmusicfest.pl

Blues & jazz
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017