1 kwietnia 2017 09:11

Szczecin Music Fest: KINGS OF CONVENIENCE

[img:1]

6 maja w ramach Szczecin Music Fest wystąpi duet Kings of Convenience.  W oczekiwaniu na nowe wydawnictwo muzycy zagrają w Szczecinie przekrojowy materiał z całej swojej twórczości.

Dla wielu słuchaczy to prawdziwie kultowy duet. Ich twórczość porównuje się do niezapomnianej pary Paul Simon – Art Garfunkel. Pochodzący z Bergen w Norwegii duet indie pop tworzą wokalista i Erik Glambek Bøe oraz Erlend Øye. Gdy mieli 16 lat założyli z dwoma innymi przyjaciółmi zespół Skog. Zespół rozpadł się po nagraniu pierwszej płyty. Wówczas Øye i Bøe założyli duet Kings of Convenience. Latem 1999 pojawili się na kilku europejskich festiwalach muzycznych, a w 2001 wydali album "Quiet Is the New Loud". Album został ciepło przyjęty. Na kolejny album fani zespołu czekali kolejne trzy lata, w 2004 ukazał się nowy album duetu "Riot on an Empty Street".
Kolejne lata doprowadziły do spekulacji, że zespół zawiesił swoją działalność.

W czerwcu 2009 roku zespół Kings of Convenience potwierdził jednak, że pracuje nad trzecim albumem. Declaration of Dependence ukazał się 2 października 2009 roku. W 2016 zagrali krótką The Unrecorded Record Tour, gdzie prezentowali materiał złożony wyłącznie z nowych utworów napisanych z myślą o kolejnej płycie. W oczekiwaniu na nowe wydawnictwo muzycy zagrają w Szczecinie przekrojowy materiał z całej swojej twórczości.

Informacje dotyczące koncertu:
06.05.2017
Szczecin, Filharmonia
godz. 19:00
Bilety: 95zł i 125zł dostępne w CIKIT- Zamek, Salony Empik oraz w Internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl
Więcej informacji na stronie: www.szczecinmusicfest.pl

Rock Etno & folk
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017