16 kwietnia 2017 19:49

Festiwal Roskilde zapowiada nowe gwiazdy

Festiwal Roskilde zapowiada pełną gamę 77 nowych zespołów. Do duńskiego planu festiwalu dodano m.in The XX wraz z Avalanches, Slowdive, Nicolas Jaar, Anthrax, Jesus & Mary Chain, Halsey, Royal Blood i 69 innych.

W sumie na festiwalu Roskilde zagrają 173 zespoły, reprezentujące ponad 30 krajów i gatunki muzyczne z całego świata, które odzwierciedlają różnorodność festiwalu non-profit. Od największych do najmniejszych scen, od Australii po Islandię, z Jamajki do Palestyny, Izraela i Danii, ok 130 000 fanów muzyki z całego świata będzie imprezować w imię miłości do muzyki. Duński festiwal od dawna znany jest jako fabryka talentu, prezentując artystów na wczesnym etapie swojej kariery. 

 

 

Tegoroczna edycja oferuje również artystki, które oprócz tworzenia i dostarczania niesamowitej muzyki walczą o różnorodność płci, równość, prawa obywatelskie i prawa kobiet. Są to m.in Jenny Hval, Princess Nokia, Solange, Madame Gandhi, Discwoman, Alsarah i Nubatones, Noga Erez, Elza Soares, Jah9 i Weyes Blood. Wykorzystują swoją muzykę jako platformę inspirowania widowni do walki o równość.  

Pierwszy festiwal Roskilde odbył się w 1971 roku i od tamtego czasu urósł do rangi światowej. Teraz na wydarzenie co roku wybiera się około 130 tysięcy osób z całego świata. Oprócz samej muzyki festiwal oferuje szeroką gamę stoisk związanych z NGO, ochroną środowiska, organizacjami społecznymi, wolontariatami itp.

Metal Rock Pop Alternatywa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017