3 grudnia 2017 09:35

Emeli Sande po raz pierwszy w Polsce

[img:1]

Pierwszy koncert Emeli Sandé w Polsce - zaśpiewa w krakowskiej TAURON Arenie 23 lutego 2018. Najlepsza brytyjska artystka 2017 roku zaprezentuje polskiej publiczności kolekcję swoich największych hitów.

Emeli Sandé to szkocka piosenkarka, która podbiła świat swoim debiutanckim albumem Version of Events, w swojej muzyce łączy ze sobą gatunki R&B, soul, gospel i pop. 30-letnia Emeli Sandé pojawiła się na muzycznej scenie w 2011 roku ze swoim pierwszym singlem Heaven. Międzynarodowy sukces osiągnęła rok później, wydając debiutancki album Version of Events. Krążek osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów, gdzie spędził dziesięć tygodni, a 67 tygodni – w pierwszej dziesiątce. Takiego wyniku do tej pory nie udało się osiągnąć żadnemu brytyjskiemu artyście.

Jednym z najbardziej znanych utworów, jakie Emeli Sandé śpiewała, jest piosenka Beneath Your Beautiful, która łączy delikatny głos Emeli z Labirynth'em – brytyjskim raperem. O wyjątkowości Emeli Sandé świadczy również to, że Rihanna, Alicia Keys, Leona Lewis i wielu innych znanych artystów posiada w swoim repertuarze utwory napisane przez Sandé. Sama wokalistka potwierdza, że w jej pracy widać wpływy artystów takich jak: Nina Simone, Joni Mitchell, Lauryn Hill oraz Amy Winehouse.

Przed końcem 2016 roku Emeli Sandé wydała album Long Live the Angels z pierwszym singlem – Hurts. Krytycy muzyczni docenili i przyznali, że płyta jest obrazem wielkiej dojrzałości muzycznej Sandé. Pod tym utworem kryje się osobiste doświadczenia artystki, które splatają się z jej nowym utworem. Całość przyciąga uwagę słuchacza, jest wiarygodna i realistyczna.

Pop
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017