4 grudnia 2017 14:00

Maciej Gołyźniak odchodzi z Sorry Boys

Maciej Gołyźniak na swoim fanpage’u poinformował, że decyzją całego zespołu opuszcza skład Sorry Boys. Formalnie stało się to już z początkiem listopada, natomiast oficjalna informacja została opublikowano dopiero dzisiaj.

Jak możemy wyczytać z posta zamieszczonego przez Macieja Gołyźniaka, czuł on potrzebę poinformowania fanów zespołu, że na rozpoczynającej się 8 grudnia trasie Sorry Boys AMOR Tour nie zasiądzie już na perkusyjnym tronie. Artysta wyraża również podziękowania dla całego zespołu za wspólne lata gry na wielu polskich scenach, dziękuje również całej ekipie towarzyszącej zespołowi. Jak można wywnioskować z zamieszczonej informacji, powodem takiej a nie innej decyzji mogła być mnoga liczba projektów muzycznych, w które perkusista jest zaangażowany. 

 

[img:1]

 

Przypomnijmy. Zespół Sorry Boys powstał w 2006 roku w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka. Grupa jest zdobywcą wielu nagród muzycznych m.in.: „Nagrody Dziennikarzy” festiwalu TOPtrendy 2014. Najnowsza płyta Roma była również nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „Album roku alternatywa”. Sorry Boys mają na swoim koncie 3 studyjne wydawnictwa. Ich muzyka jest mieszanką rocka, muzyki alternatywnej i popu.

Nie ma oficjalnej informacji na temat tego, czy na nadchodzącym AMOR Tour miejsce perkusisty zajmie już nowy muzyk. Z opisu wydarzenia zamieszczonego na oficjalnej stronie zespołu wywnioskować można, że trasa koncertowa będzie miała charakter akustyczny, a więc być może bez udziału perkusji. Maciej Gołyźniak był perkusistą grupy od jej założenia.

 

Polskie Alternatywa Rock
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017