5 stycznia 2018 13:57

Nowa placówka Music School

[img:1]

Od końca października na mapie prywatnych łódzkich szkół muzycznych pojawiła się nowa placówka – Music School. Różni się ona od innych, ponieważ głównie nastawiona jest na naukę gry na instrumentach i śpiewu dla osób dorosłych. Dla kogo dokładnie jest to szkoła? Co sprawiło, że powstała właśnie w Łodzi? Na jakich zasadach działa i co oferuje?

Pierwsza szkoła Music School swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ulicy Brackiej. Uczy się w niej już blisko 150 osób. Jednym z nauczycieli jest Mariola Gidelska, która na stałe mieszka w Łodzi. Tak spodobała jej się idea spełniania marzeń osób dorosłych o grze na instrumencie lub śpiewaniu, że postanowiła opowiedzieć o niej swojemu przyjacielowi, Krzysztofowi Cyganowi. Oboje ukończyli Akademię Muzyczną w Łodzi, u tego samego profesora, Włodzimierza Zalewskiego. Krzysztof, po zapoznaniu się bliżej zarówno z ofertą, jak i wizją Music School w Warszawie, zechciał otworzyć taką szkołę w Łodzi. I stało się. W październiku założył firmę działającą na zasadzie franczyzy, o tej samej nazwie, logo, idei, misji. A misją Music School zarówno w Warszawie, jak i w Łodzi jest spełnianie muzycznych marzeń.

[img:2]

Nieraz zdarza się tak, że w życiu musimy zrezygnować z pewnych obowiązków lub przyjemności na rzecz innych. W przypadku wielu dojrzałych osób było podobnie: czasem ktoś chodził jako dziecko na lekcje np. pianina, po czym, niestety, z powodu zwiększenia się ilości innych zajęć, naukę gry na instrumencie musiał porzucić. Dzięki Music School śmiało może wznowić lekcje, ponieważ kadra to profesjonalni, wykształceni muzycy, którzy łączą pasję do muzyki i występów scenicznych z przekazywaniem swojej wiedzy osobom zarówno zaczynającym naukę, jak i tym, którzy chcieliby dalej rozwijać swoje umiejętności.

[img:3]

Szkoła przedstawia bogatą ofertę zajęć. Co ciekawe, wszystkie zajęcia prowadzone są indywidualnie, a program ich jest dostosowany do wiedzy i umiejętności ucznia. Każdy z nauczycieli przygotowuje swój autorski program. Możemy zatem zapisać się na zajęcia ze śpiewu (zarówno klasycznego, operowego, jak i musicalowego, estradowego) oraz gry na: pianinie (szkoła w przypadku braku własnego instrumentu oferuje swoim uczniom darmowe wypożyczenie sali do ćwiczeń), gitarze, skrzypcach, ukulele, saksofonie czy akordeonie.  

Łódzka szkoła mieści się na al. Kościuszki 3, w ceglanym budynku, który kiedyś był fabryką Wyrobów Lnianych B.A. Glucksmana. Wybudowany został w roku 1901. Dzięki węzłowi komunikacyjnemu przebiegającemu tuż obok, lokalizacja szczególnie sprzyja osobom dojeżdżającym nawet z dalszych obszarów Łodzi komunikacją miejską.
Zachęcamy do odwiedzenia Music School, aby rozpocząć przygodę z muzyką. Możecie tam znaleźć nieznany Wam do tej pory sposób na relaks, samorozwój, odpoczynek i oryginalną, wyróżniającą się na tle innych formę aktywności. W Łodzi to duża nowość, chętnie odwiedzają nas osoby lubiące ciekawostki, szukające nietypowego hobby. Można przekonać się na własnej skórze, ile satysfakcji niesie przezwyciężanie trudności, bo nauka gry na instrumencie nie należy do zadań najprostszych. Jednak pod okiem dobrego nauczyciela trudności przeradzają się w przyjemności, a coś, o czym do tej pory nie mieliście pojęcia, że umiecie zrobić, dostarczy wam niesamowitej satysfakcji. Jesteśmy też otwarci na osoby, które chcą z czystej ciekawości przyjść do nas i na przykład przygotować repertuar kilku piosenek, żeby zabłysnąć na karaoke. Nauka w Music School to przede wszystkim przyjemność i miłe chwile odprężenia i świetnej zabawy.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017