8 stycznia 2018 13:20
Info Teatr Muzyczny w Łodzi Teatr Muzyczny w Łodzi tel:

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza w styczniu

[img:1]

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza w swoje progi w nowym roku. W styczniu przygtował dla Was między innymi dwa wydarzenia: „Step by step” oraz "Cyrano".

STEP BY STEP
Karnawałowe szaleństwo w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Polskie przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejsze amerykańskie przeboje musicalowe i cudowne piosenki zaśpiewają znakomici artyści – soliści teatru oraz goście – znani z brawurowych występów w najnowszej premierze teatru „Les Misérables”: Justyna Kopiszka, Emilia Klimczak, Kasia Łaska, Paweł Erdman, Kamil Dominiak i Michał Mielczarek. Wspaniałą zabawę zapewnią hity Ludmiły Jakubczak, Skaldów, Kasi Sobczyk, Danuty Rinn i Andrzeja Rosiewicza oraz przeboje z musicali „Cabaret”, „Grease” i „New York, New York”, a atmosferę podkręcą kochane przez wszystkich evergreeny, takie jak “Moon River” i “Hit the road, Jack”. Wszystko to w szalonym rytmie, ze znakomitą choreografią, w bajecznych kostiumach i przepięknej scenografii.

Publiczność z pewnością zachwycą także tancerze. Joanna i Chris Ernest, mistrzowie stepu, razem z zespołem baletu Teatru Muzycznego w Łodzi zaprezentują się w choreografiach do piosenek ze słynnych broadwayowskich musicali, takich jak „Brigadoon”, „42 ulica” czy „Mężczyźni wolą blondynki”. Joanna i Chris współpracowali ze słynnym England Tap Team, zdobywając miejsca na najwyższych stopniach podium podczas Światowych Mistrzostw Stepowania w Niemczech. Prowadzili warsztaty tanecznych w szkołach na całym świecie, a ostatnio otworzyli szkołę tańca Tap It Up w Łodzi.

Koncert wyreżyseruje Zbigniew Macias, mistrz nastroju, twórca cieszących się ogromną popularnością wcześniejszych koncertów, takich jak „Ten piękny, wspaniały świat”, „Wielka sława to żart”, „W zaczarowaną noc” czy „Muzyczna podróż z Wiednia do Rio”, także reżyser premiery sezonu – „Les Misérables”, a orkiestrę Teatru Muzycznego poprowadzi znakomita dyrygentka Elżbieta Tomala-Nocuń, laureatka tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi.

Kiedy: 5, 6, 7, 26, 27 i 28 stycznia

[img:2]

„Cyrano”
Autorem napisanego specjalnie dla Teatru Muzycznego w Łodzi libretta musicalu „Cyrano” jest znany z licznych realizacji teatralnych i telewizyjnych Jacek Bończyk, zaś autorem muzyki znakomity kompozytor, twórca wielu przebojów Krzysztof Herdzin.
Cyrano jest odważny, poetycki, dowcipny i elokwentny. Jest niezwykłym wojownikiem, poetą, muzykiem, filozofem, a także miłośnikiem piękna, ideałów i wartości. Nigdy nie został przedstawiony w złym świetle lub w niepochlebny sposób. Cyrana trudno nie lubić. W całym swoim życiu, Cyrano działa według swego bezkompromisowego poczucia wartości i moralności. Pozostaje wierny w swoim dążeniu, aby stać się człowiekiem honoru.. Narracja spektaklu jest pełna humoru, Cyrano de Bergerac jest sztuką wciągającą która wspaniale ukazuje cechy heroicznego bohatera, łącząc je z miłością i pięknem.

Ten spektakl jest ponadczasowy i od lat cieszy się na całym świecie dużą popularnością. Cyrano de Bergerac jest epickim dziełem, a zarazem jednym z najlepszych dramatów teatralnych świata.

Kiedy: 9 i 10 lutego

Klasyka Polskie
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017