19 lutego 2018 14:55

Szczecin Music Fest 2018 - Gentleman na finał

[img:1]

Gwiazdą koncertu finałowego Szczecin Music Fest, który odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich będzie GENTLEMAN. Wydarzenie odbędzie się 12 lipca.

Genleman to bez wątpienia najbardziej popularny i ceniony wykonawca reggae w Europie. Jego kariera trwa już ponad 20 lat, a wielką popularność zawdzięcza zarówno płytom jak i fantastycznym koncertom. Śpiewa po angielsku i w patois – kreolskim dialekcie używanym na Jamajce, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki sceniczne. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza. Jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie, w Polsce ma również rzeszę oddanych wielbicieli.

Urodził się w Osnabrück, ale swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggaeowym kolektywem Silly Walks Movement.
Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty „Trodin On” (1999), która zwróciła uwagę krytyków i spowodowała zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album „Journey to Jah” ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego pieśni „Dem Gone” i „Leave Us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.
W 2015 r. ukazała się na rynku płyta artysty „MTV Unplugged” która otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Z kolei „Symphonical” to projekt który łączy muzykę reggae brzmieniem klasycznej orkiestry.

Gentleman wystąpił też w filmie dokumentalnym „Journey to Jah”, w którym wraz z innym pochodzącym z Europy artystą, Włochem Alborosie, opowiadają o swojej twórczości i życiu na Karaibach. Ostatni album artysty nosi tytuł „The Selection” i zawiera największe przeboje z ostatnich 20 lat i ośmiu płyt które w większości osiągnęły status platyny. Utwory z tej płyty usłyszymy na koncercie w Szczecinie, a wiec będzie to prawdziwe The Best of Gentleman.

12 lipca 2018, godz. 20.00
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich

Bilety są już dostępne w całej sieci sprzedaży na www.bilety.fm oraz na www.eventim.pl
oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju

SZCZECIN MUSIC FEST 2018

Oto cały program tegorocznej edycji:

Omar Hakim – Rachel Z: OZ Experience - 11 kwietnia, Filharmonia
Dee Dee Bridgewater - 23 kwietnia, Filharmonia
Hypnotic Brass Ensemble - 11 maja, Klub K4
Dominic Miller - 29 maja, Filharmonia
Chick Corea Akoustic Band - 1 lipca, Filharmonia
Gentleman - 12 lipca, Zamek

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017