27 marca 2018 20:25

Fundacja Cultura Animi - dlaczego warto przekazać nam 1% Twojego podatku?

[img:1]

Przez wiele stuleci muzycy funkcjonowali dzięki wsparciu mecenasów. Byli nimi królowie, książęta, możnowładcy i duchowni, miłośnicy sztuki, bez których ofiarności nawet najwybitniejsi wirtuozi i najgenialniejsi kompozytorzy mogliby nigdy nie wybić się z tłumu. Złotymi zgłoskami na kartach historii zapisali się tacy mecenasi, jak florencka rodzina Medyceuszy, papież Juliusz II czy król Stanisław August Poniatowski... 

Jednak czasy się zmieniły. Dzisiaj ten przywilej, który dawniej należał do władców, należy do Ciebie!  Dzisiaj to Ty – za pośrednictwem Fundacji Cultura Animi – możesz dać zdolnym artystom szansę na dobry start. Fundacja dba o muzyków już na najwcześniejszym etapie artystycznego rozwoju, organizując koncerty, festiwale, warsztaty, fundując stypendia i podnosząc poziom edukacji artystycznej. Wspiera utalentowaną muzycznie młodzież, a Ty - przekazując swój 1% podatku – możesz przyłączyć się do tej misji.

ZOSTAŃ MECENASEM MŁODYCH MUZYKÓW!
PRZEKAŻ SWÓJ 1 % PODATKU!

Fundacja Cultura Animi została powołana we wrześniu 2007 roku z pasji do rozwijania muzycznego talentu uzdolnionej młodzieży. Tworzymy najlepsze warunki dla rozwoju młodych muzyków w Polsce. Wspieramy tych, którzy w muzyce chcą osiągać ponadprzeciętne sukcesy i podejmujemy działania mające na celu ułatwienie im dojrzałego rozwoju artystycznego.

Organizujemy festiwale i koncerty z udziałem muzyków z całej Europy, aby umożliwić naszym młodym artystom konfrontację własnych umiejętności z rówieśnikami z innych krajów, a także pomóc w nawiązaniu międzynarodowych kontaktów. Realizujemy w ten sposób ideę integracji młodego pokolenia Europejczyków wokół wspólnych i uniwersalnych wartości kulturalnych.

Podejmujemy działania na rzecz rozwoju szkolnictwa muzycznego, aby jak najlepiej służyło edukacji młodych talentów. Popularyzujemy także muzykę sakralną, która jest szczególnym rodzajem modlitwy i wyjątkową formą muzycznej animacji dostosowaną do oczekiwań wiernych.

Naszymi celami statutowymi są:
• krzewienie kultury artystycznej w społeczeństwie,
• promocja muzyki i jej wykonawców oraz wspieranie wydarzeń artystycznych,
• upowszechnianie i podnoszenie poziomu edukacji artystycznej oraz jej wspieranie,
• promowanie oraz wspieranie uzdolnionej i utalentowanej artystycznie młodzieży,
• upowszechnianie i popularyzacja muzyki sakralnej.

W naszych działaniach dążymy do popularyzowania muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej. Organizujemy specjalne koncerty podczas okolicznościowych wydarzeń państwowych, samorządowych, korporacyjnych i innych. Przygotowujemy oprawy muzyczne uroczystości kościelnych. Współpracujemy z najwybitniejszymi artystami scen polskich. W naszych koncertach biorą również udział wybitni uczniowie polskich szkół muzycznych, laureaci konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich.

NASZE WIODĄCE PROJEKTY
Festiwal Muzyki Polskiej (11 edycji); Győr/Węgry
Animi Music Festival (9 edycji); Warszawa
Spotkania Muzyczne Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej (10 edycji), Lwów/Ukraina
Mistrz i Uczeń (34 koncerty); Warszawa, Muzeum Króla Jana III w Wilanowie
Niedziela z muzyką u św. Andrzeja Boboli (58 koncertów); Warszawa, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
Warsztaty Orkiestrowe Muzyka Naszych Czasów (3 edycje); Inowrocław

TO JUŻ 11. ROK NASZEJ DZIAŁALNOŚCI
Zorganizowaliśmy ponad 500 koncertów, w tym ok. 100 koncertów zagranicznych.
Podopieczni Fundacji wystąpili w 13 krajach: Austria, Czechy, Finlandia, Francja, Indie, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.

POZNAJ NAS LEPIEJ!
od strony finansowej: www.sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl
od strony działalności: www.cultura.org.pl
od strony muzycznej: www.youtube.com/user/fundacjaculturaanimi/playlists

 

OD TEGO, CZY DZISIAJ POMOŻEMY UTALENTOWANEJ
MŁODZIEŻY,
ZALEŻY NASZE KULTURALNE JUTRO!

Polskie Klasyka
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017