28 marca 2018 09:30

Pierwsze ogłoszenia festiwalu Womad

[img:1]
Festiwal Womad odbywa się w Charlton Park w hrabstwie Wiltshire w Wielkiej Brytanii, gdzie co roku, w ostatni weekend lipca, odkrywa się świat bez granic, światowa fuzja muzyki, jedzenia, tańca i sztuki oraz miejsce, w którym każdy jest mile widziany.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1982 roku, od tego czasu Womad odbywał się w ponad 27 krajach łącznie licząc ponad 250 festiwali. Obecnie Womad odbywa się m.in w Australii, Caceres, Chile, Las Palmas, Nowej Zelandii i oczywiście w Wielkiej Brytanii. Festiwal Womad to najbardziej żywy, kolorowy i wyjątkowy festiwal na świecie, znamy pierwsze nazwiska pojawiające się na tegorocznej imprezie w Charlton Park niedaleko Malmesbury w Wiltshire, w dniach 26-29 lipca 2018 roku.

Organizatorzy festiwalu ogłosili, że na tegorocznym Womad zagrają m.in Amadou & Mariam, Camille, Django Django, La Dame Blanche, Sharon Shannon i wielu innych.

Womad oferuje barwną mieszankę muzyki, tańca, jedzenia, sztuki, poezji, nauki i wielu innych form rozrywki, gromadząc artystów i fanów z całego świata. Po rekordowym 2017 roku tegoroczny weekend festiwalowy ma być jednym z najbardziej spektakularnych do tej pory, z niewiarygodnym i różnorodnym line-upem z całego świata.

W organizację festiwalu od jego początków jest zaangażowany m.in Peter Gabriel.

więcej: womad.co.uk
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017