4 kwietnia 2018 15:00

50-ta edycja festiwalu Isle of Wight

[img:1]
Festiwal Isle of Wight odbędzie się w dniach 21-24 czerwca w Seaclose Park w Newport. W tym roku będzie to 50-ta rocznica festiwalu.

Isle of Wight Festival to jeden z najsłynniejszych brytyjskich festiwali muzyki rockowej i popowej, ma cenioną historię. Pierwsza edycje festiwalu miała miejsce w 1968 roku. Po pierwszej edycji, festiwal został zakazany ze względu na ogromną liczbę osób, które pojawiły się w 1970 roku, aby zobaczyć ostatni koncert Jimiego Hendrixa. Od tego czasu wydarzenie stało się znane na całym świecie dzięki kultowym występom artystów takich jak The Doors lub The Who. Festiwal powrócił w 2002 roku jako Rock Island i od tego czasu zdobył reputację na całym świecie dzięki rockowo-popowej mieszance koncertów, by stać się jednym z najbardziej ekscytujących weekendów tego lata, kontynuując budowanie tradycji na jego dumnym dziedzictwie dzięki wielkim gwiazdom, takim jak Foo Fighters, The Rolling Stones, Paul McCartney, Jay-Z, Coldplay i Fleetwood Mac.

Wyspa Isle of Wight została również dwukrotnie nazwana Rodzinnym Festiwalem Roku dzięki luźnej atmosferze i różnorodnym zajęciom dla wszystkich grup wiekowych. W ubiegłym roku ponad 58 000 ludzi przybyło do Seaclose Park, by eksplorować muzykę, teatr, film, komedie, zabawy i gry, celebrując to, co sprawia, że Festiwal Wyspa Wight jest tak ważny.

[img:2]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017