9 kwietnia 2018 20:37

Juwenalia Krakowskie 2018

[img:1]

Już niespełna miesiąc dzieli nas od najważniejszego wydarzenia z życia studenckiej braci – Juwenaliów Krakowskich! W tym roku Juwenalia Krakowskie startują we wtorek 15 maja i będą trwać aż do niedzieli 20 maja. Zapowiada się niesamowity tydzień!
Jakich artystów będziecie mogli zobaczyć i posłuchać podczas tygodnia Juwenaliów Krakowskich?

Juwenalia Krakowskie z przytupem i pompą otworzy koncert jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie, artystów polskiej sceny muzycznej – Sławomira, który odbędzie się 15 maja na scenie Strefy Plaża AGH. W środę 16 maja na scenie koło Klubu Studenckiego Żaczek wystąpią Juwenaliowi Niepokorni, do których w tym roku możemy zaliczyć: grupę Fisz Emade Tworzywo, islandzkiego multiinstrumentalistę Ragnara Olafssona, wielonarodowościowy zespół medyczno-muzyczny MONGOOZ AND THE MAGNET oraz Daniela Spaleniaka – człowieka, którego twórczość już nie raz zagościła w zagranicznych produkcjach filmowych.

Prawdziwa muzyczna gratka czeka studentów również w czwartek 17 maja – to właśnie na ten dzień zaplanowane są aż dwa koncerty – Juwenaliowy Koncert Rapowy oraz Koncert Plenerowy. Artystami Koncertu Rapowego w tym roku będą Zeus oraz Kękę, chociaż organizatorzy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec niespodzianek, jeśli chodzi o to wydarzenie.

Zwolennicy muzyki rockowej również znajdą coś dla siebie – w piątek 18 maja rockowe brzmienie zapewnią: pełna energii i pięknego głosu Daria Zawiałow, a razem z nią niezmiennie bezkonkurencyjny zespół Strachy na Lachy. Będziecie mogli się również przekonać jak wygląda Koniec Świata – a to za sprawą folkowo-rockowej grupy artystów ze Śląska. Zarówno fani Hip-Hopu jak i mocnych brzmień spotkają się ze swoimi idolami pod Sceną Klubu Studenckiego Żaczek.

Koncert Plenerowy na Scenie przy ulicy Piastowskiej, jak co roku zapowiada się bardzo energetycznie – swoją obecność potwierdzili już stali bywalcy Juwenaliów - Panowie z zespołu Happysad oraz Organek. Festiwal studenckiej zabawy zakończy się w niedzielę 20 maja, a ukoronowaniem będzie Koncert Finałowy, na którym scenę opanuje m.in. zespół Enej.

[img:2]

Czas pokaże, kogo jeszcze będziemy mogli zobaczyć na tegorocznych scenach, dlatego warto śledzić media społecznościowe Krakowskich Juwenaliów.

Hip-Hop & Rap Polskie Rock
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017