WYWIAD: Zespół Sorry Boys

O nowym albumie Vulcano i planach na przyszłość. 24 sierpnia 2016
24 sierpnia 2016 16:13

Grupa Sorry Boys to kolejna z gwiazd, która wystąpi w Cudzie nad Wisłą w ramach cyklu Heineken City Nights. Zespół zagra koncert 26 września. W przeprowadzonym przez nas wywiadzie muzycy opowiedziali nam o ich ostatnim albumie oraz planach na przyszłość. 

Kamila: Album „Vulcano” bardzo trudno jednoznacznie zdefiniować pod kątem stylistycznym- momentami wybrzmiewa w nim rockowa energia, innym razem słychać nostalgiczny ukłon w stronę syntezatorowego brzmienia lat siedemdziesiątych i nagle do słuchacza dociera minimalizm w postaci fortepianu i wokalu. Z czego czerpiecie swoje inspiracje?

Bela: Myślę, że nad każdą płytą pracuje się właściwie całe życie, bo w naszych piosenkach przenikają się doświadczenia z dzieciństwa, fascynacje młodości i aktualne wydarzenia, przełożone do piosenek mniej lub bardziej świadomie czy bezpośrednio. Chyba stąd taka paleta na Vulcano. A jeśli coś trudno zdefiniować stylistycznie, poczytuje to za duży komplement.

 

[img:1]

 

Kto w Waszym zespole odpowiada za kompozycje, aranże, teksty? Jest to jakiś stały podział, czy może funkcjonuje to wszystko na zasadzie „burzy mózgów”?

Bela: Ja odpowiadam za kompozycje i teksty, przygotowuje dema utworów, a poźniej pracujemy nad nimi zespołowo i z naszym producentem, Markiem Dziedzicem.

Planujecie już kolejny album? Myśleliście nad jego ewentualną koncepcją stylistyczną?

Bela: Nasz nowy album ukaże się w listopadzie tego roku. Przeplatają się w nim różne, często odległe od siebie inspiracje muzyczne i kulturowe., ma to w sobie coś z brikolażu. W dużej mierze jest to płyta autotematyczna o muzyce, procesie tworzenia i miłości.

Czy otrzymanie nagrody dziennikarzy na Festiwalu TOPTrendy 2014 w jakikolwiek sposób wpłynęło na funkcjonowanie i rozwój Waszego zespołu?

Tomasz Dąbrowski: Nie oczekiwaliśmy zbyt wiele, w zasadzie już samo zakwalifikowanie się do konkursu TOPTrendy, było zaskakujące. W dodatku wróciliśmy z piękną statuetką bardzo ważnej dla nas nagrody. To ogromne wyróżnienie od dziennikarzy. Od wewnątrz nie odczuwamy diametralnej zmiany funkcjonowania i rozwoju zespołu. Cieszę się, że w tym momencie, nasza muzyka, piosenki mogą docierać jednocześnie do słuchacza Festivalu TopTrendy i jednocześnie do festiwalowiczów świetnego Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, gdzie mieliśmy okazje zagrać w pięknych okolicznościach kilka miesięcy później.

 

 

Co najbardziej cenicie w muzyce w ogóle, czego w niej poszukujecie?

Oryginalności, prawdy i głębokich przeżyć.

Zagraliście sporo koncertów. Czy odczuwacie różnicę między klubowym graniem, a graniem plenerowym? Gdzie Wasza muzyka sprawdza się najlepiej?

TD: Ciężko jednoznacznie określić, gdzie nasza muzyka sprawdza się najlepiej. Z pewnością na koncertach klubowych kontakt z publicznością jest zdecydowanie bliższy, czujesz, że słuchacz przyszedł nieprzypadkowo na Twój koncert i to jest naprawdę wspaniałe uczucie. Z drugiej strony na koncertach plenerowych dajesz się poznać nowej publiczności. Zupełnie inna przestrzeń.

Czego Wasi słuchacze mogą spodziewać się po koncercie, który zagracie w Cudzie nad Wisłą?

To jeden z naszych ostatnich koncertów przed wydaniem nowej płyty – będzie całe “Vulcano”, fragmenty “Hard Working…”, ale też niespodzianki z nowej płyty.

Czego można życzyć zespołowi Sorry Boys na najbliższą przyszłość?

Twórczego napięcia i szczęścia!

Zdjęcie: Bartłomiej Głowacki

Pozostałe wywiady
WYWIAD: Trilok Gurtu O koordynacji podczas gry, używaniu głosu jako kolejnego instrumentu oraz łączeniu jazzu z muzyką indyjską rozmawialiśmy z perkusistą i kompozytorem Trilokiem Gurtu. WYWIAD: Russell Gilbrook Podczas ostatniej edycji festiwalu perkusyjnego Drum Fest, który odbył się w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu, mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiania z Russellem Gilbrookiem - perkusistą legendarnej grupy Uriah Heep. Zapraszamy do... WYWIAD: Marta Gabriel | Crystal Viper O łączeniu heavy metalu z Mikiem Oldfieldem, przełożeniu prawdy muzycznej na obraz, definiowaniu stylu zespołu nie tylko przez brzmienie oraz radach dla młodych kapel w kwestii tworzenia własnego wizerunku mówi Marta Gabriel, wokalistka... WYWIAD: Frank Gambale - Prekursor sweep pickingu Zdobywca nagrody Grammy, autor wielu innowacyjnych technik gry na gitarze, fenomenalny wirtuoz i nauczyciel z pasją opowiedział nam o zawodzie gitarzysty. Sprawdźcie, dlaczego tak ważna jest teoria i harmonia w muzyce, jak łatwo się... WYWIAD: Larnell Lewis Podczas tegorocznego koncertu teksańskiej supergrupy Snarky Puppy w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, nasza kamera odwiedziła Larnella Lewisa - perkusistę grupy, z którym udało nam się zamienić kilka słów. Zapraszamy do oglądania i... WYWIAD: Leszek Możdżer O roli mistrza w życiu, tworzeniu własnego języka muzycznego za pomocą elementów świata oraz zagrożeniach związanych z osiągnięciem sukcesu mówi Leszek Możdżer.   Uważasz się za mistrza? Zjawisko mistrza to coś jakby instytucja guru.... WYWIAD: Simon Phillips Mieliśmy okazję porozmawiać z Simonem Phillipsem - legendarnym perkusistą, który przyleciał do Polski aby poprowadzić warsztaty, które niedawno odbyły się w warszawskim Hard Rock Cafe. Zapraszamy do oglądania i lektury!     Mateusz... Fryderyki 2017: Jerzy Styczyński Prezentujemy Wam cykl wywiadów przeprowadzonych w ramach tegorocznych Fryderyków. Otwieramy go rozmową z Jerzym Styczyńskim, gitarzystą zespołu Dżem, który otrzymał statuetkę w kategorii Muzyka Rozrywkowa.   Michał Bigoraj: Przede...
Copyright © INFOMUSIC 2017