28 września 2007 09:29
Info EMI Music Poland Sp z o.o. EMI Music Poland Sp z o.o. tel: (22) 549 18 00 www.emimusic.pl

Brytyjski prekursor muzyki trance – Paul Oakenfold

Paul Oakenfold - najdroższy DJ świata - już 7 grudnia wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas całonocnej imprezy, obok Oakenfolda, wystąpią największe gwiazdy europejskiej sceny klubowej. Swój udział potwierdzili już m.in.: DJ Adamus, znany m.in. z programu Kuby Wojewódzkiego, rezydent poznańskiego SQ Club - Dj Juniore, Angelo Mike i Daniel Diavoli.

Paul Oakenfold, muzyk brytyjskiego pochodzenia, jako pierwszy znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem „największy DJ świata”. Wprowadził Europę w nową erę, w której beat wyznacza rytm serc. Gdy rozpoczynał przygodę z miksowaniem, był jeszcze uczniem szkoły kucharskiej i nie spodziewał się, że któregoś dnia zostanie idolem muzyki elektronicznej. Z czasem spadło na niego wiele zaszczytów. W 2003 roku Oakenfold odebrał z rąk Królowej Elżbiety uroczyste wyróżnienie dla „Pioniera Muzyki Dance”. Jest jedynym Dj’em, któremu poświęcono honorową witrynę w Muzeum Rock’n’Roll’a w Hard Rock Cafe. Jego wyjątkowa oryginalność to zasługa wszechstronnych sposobów czerpania z rozmaitych gatunków muzycznych. Wirtuoz samplerów i syntezatorów jest nie tylko najsłynniejszym, lecz również najdroższym DJ-em świata. Popularnością dorównują mu jedynie Paul Van Dyk i Tiesto. Jest także pierwszym autorem remiksów, który otrzymał nagrodę Grammy. Wrocławski koncert Oakenfolda to dla Polaków zaszczyt i wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i odbije na słuchaczach muzyczne piętno. Widowisko z Oakenfoldem w roli głównej, który niczym bóg z wysokości dyryguje rozbawionym tłumem, to rzadkie, unikatowe doświadczenie.

Oakenfold jest artystą-wizjonerem, nie mającym nic wspólnego ze zwykłym dj’em, który puszcza muzykę z adaptera na szkolnych potańcówkach. Reprezentuje nową generację, jako kultowa gwiazda brytyjskiej sceny klubowej. Oakenfold współpracował niemal ze wszystkimi ikonami współczesnej muzyki. Na liście jego dokonań jako DJ’a, znaleźć można imponującą ilość albumów studyjnych złożonych z remiksów oraz dwie płyty autorskie, na które utwory skomponował sam muzyk. Anglik współpracował z wybitnymi gwiazdami, jak Madonna, czy U2. Jest autorem pełnych polotu remiksów, m.in., dla Björk, Justina Timberlake’a, The Smashing Pumpkins, Jennifer Lopez i Elvisa Prestley’a. Pracował także z The Rolling Stones i Snoop Dogg'iem. Jako założyciela wytwórni fonograficznej „Perfecto” fascynuje go szukanie nowych talentów. Odkrył Willa Smith’a i Salt’n’Pepa oraz promował Beastie Boys. Był producentem płyt Massive Attack, Simply Red i New Orden.

Niezwykle płodny kompozytor od początku lat dziewięćdziesiątych prezentował swoje własne muzyczne inspiracje, wydając przynajmniej jedną płytę rocznie. Od samego początku miksował jak czarodziej, nadając starym utworom nowe, intrygujące brzmienie. Najsłynniejsze z jego kompilacji to „Perfecto Presents Another World” (2000r.), zawierające remiksy popularnych przebojów, jak chociażby Led Zeppelin, Dead Can Dance i Chilled Eskimos, a także „Perfecto Presents The Album” z roku 2004. Oakenfold jest najsłynniejszym DJ’em muzyki trance, lecz nagrywał rozmaite kawałki taneczne, w tym hip-hop, minimal i techno. Oferuje pełen wachlarz elektroniczny: od nu jazz, poprzez broaken-beat, aż po dub i elektro. Autora zaskakujących remiksów cechuje indywidualne podejście do kultowych piosenek, z którymi obchodzi się w sposób niestandardowy, lecz nie pozbawiony szacunku.

W 2001 roku światło dzienne ujrzały jego dwie nowe płyty. W skład pierwszej z nich, zatytułowanej „Ibiza”, weszły miksy utworów znanych zespołów, jak Radiohead, Prodigy, Massive Attack i Depeche Mode. Natomiast album „Swordfish”, zawierał, między innymi, kilka utworów skomponowanych przez samego Oakenfolda (np. Dark Machine, Speed). DJ przygotował ścieżkę dźwiękową do filmu o tym samym tytule z udziałem Johna Travolty. Rok później magazyn „Q” umieścił muzyka na liście „50 zespołów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią”.

Anglik wydał swój pierwszy autorski album „Bunkka” w 2002 roku. Promował go singiel „Starry – Eyed Surprise”, który natychmiast stał się światowym hitem. W odróżnieniu od poprzednich, na płycie słychać dużo wpływów popu i muzyki rockowej. Album zdobył popularność za sprawą utworu „Ready Steady Go” w wykonaniu Asher’a D i piosenek Perry Farrela, Ice Cube, oraz duetu Nelly Furtado & Tricky. „Bunkka” sprzedano w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.

Do stworzenia swojego ostatniego albumu, „A Lively Mind” (2006), Oakenfold zaprosił Brittany Murphy, której powierzył wykonanie piosenki promującej płytę: „Faster Kill Pussycat”. Aktorka znana jest z filmów „8 mila” i „Sin City”. Oakenfold, który zawsze współpracuje wyłącznie z wybitnymi talentami, wybrał właśnie ją, bo potrzebował wyjątkowej, zaskakującej piosenkarki, która nigdy wcześniej nie występowała jako wokalista.

Oakenfold brał udział w rozmaitych przedsięwzięciach, bo jak sam przyznaje, nie potrafi usiedzieć w miejscu i gdy w jego życiu zaczyna brakować akcji, sam wyrusza na poszukiwanie emocji. Jest autorem muzyki do filmów „Kod Dostępu”, „Matrix Reaktywacja” i „Collateral”. Zdobył sławę, bazując na znanych ścieżkach dźwiękowych, jak tej z filmu o Jamesie Bondzie- „Die Another Day”. DJ stworzył oprawę muzyczną do „Tożsamości Bourna” i „Transformers”. Ma również na koncie „Austin Powers i Złoty Członek”, a także jest współtwórcą muzyki do „Piratów z Karaibów”. Jako kompozytor może pochwalić się stworzeniem głównego motywu muzycznego do brytyjskiej wersji „Big Brother”. Ponadto, jest autorem muzyki do reklamówek takich gigantów, jak chociażby Saab, Toyota, Motorola, czy Coca-Cola. Jednak to nie koniec zajęć słynnego DJ’a, który tworzy muzykę do gier wideo, a nawet wystąpił w reality show „The Club”, w którym prezentował własne życie.

Muzyk cieszy się ogromną popularnością i jest wprost zarzucany propozycjami współpracy. Nikogo nie dziwi fakt, że niedawno sama dziedziczka fortuny, Paris Hilton, zwróciła się do niego z prośbą o zmiksowanie jej nowego albumu.

Podczas całonocnej imprezy we wrocławskiej Hali Stulecia, obok Paula Oakenfolda, wystąpią największe gwiazdy europejskiej sceny klubowej. Swój udział potwierdzili m.in.: DJ Adamus, znany m.in. z programu Kuby Wojewódzkiego, rezydent poznańskiego SQ Club - Dj Juniore, Angelo Mike i Daniel Diavoli. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie biletami na imprezę już teraz przerasta najśmielsze oczekiwania.

Oficjalna sprzedaż biletów na imprezę rozpocznie się 1.10.2007r.
Bilety będą sprzedawane w czterech etapach:
Etap I :1.10 - 21.10, cena 79 zł,
Etap II: od 22.10 – 11.11, cena 99 zł.
Etap III 12.11 – 2.12, cena 119 zł
Etap IV: 3.12 - 7.12, cena 139 zł
Bilety VIP trafią do sprzedaży w listopadzie.
 
Paul Oakenfold - Southern Sun (UMF 2004)

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz