29 listopada 2005 12:30

Anielskie głosy Harlem Gospel Choir

Na ich występach publiczność śpiewa na cały głos, tupie, klaszcze w dłonie i głośno się śmieje. Po ich występach wychodzi pokrzepiona na duchu, radosna i w podniosłym nastroju. Ich muzyka emanuje niespożytą energią, siłą, której nie oprze się nikt. Zapraszamy na występy Harlem Gospel Choir!

Harlem Gospel Choir powstał w nowojorskim Harlemie. Dostrzeżony przez Allena Bailey, cenionego i doświadczonego menedżera i producenta R&B (m.in. Lionel Richie & The Commodores, Prince, Michael Jackson), został oficjalnie zainaugurowany pod obecną nazwą 15 stycznia 1986 roku na urodzinach Martina Luthera Kinga Jr. w renomowanym Cotton Club. Wspaniały debiut zważywszy na fakt, że klub ten gościł takie sławy, jak Billie Holiday, Louie Armstrong, Cab Calloway, Ella Fitzgerald czy Sammy Davis Jr.

Harlem Gospel Choir skupia w sobie najsilniejsze i najpiękniejsze głosy Harlemu, „Czarnej stolicy świata”. Jest szansą dla wielu młodych mieszkańców tej murzyńskiej dzielnicy Nowego Jorku – daje szansę na zrealizowanie się w sztuce. Co roku 35 najbardziej utalentowanych osób wyrusza w trasę koncertową. Podróżują po świecie dzieląc przez muzykę radość wiary oraz zbierając fundusze na cele charytatywne dla dzieci. Dzielą się posłaniem miłości, pokoju i harmonii z ludźmi wszystkich nacji, różnego pochodzenia i wszystkich kultur. Myślą, która im przyświeca, jest posłanie Dr Martina Luthera Kinga: „Jednoczmy ludzi i obdarowywujmy ich!” Harlem Gospel Choir przez swoją twórczość przybliża kulturę afro-amerykańską i inspirującą muzykę, jaką jest gospel.

Harlem Gospel Choir zrzesza śpiewaków z różnych kościołów Harlemu i w bardzo różnym wieku – od 18 do 60 lat. W ich repertuarze są tradycyjne i nowoczesne utwory gospelowe, jazzowe i blusowe tak wielkich gwiazd, jak Billie Holliday, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald czy Dizzy Gillespie. Chór prezentuje mieszankę starych hymnów i pieśni religijnych, standardów popu i własnych utworów. Cofając się jeszcze bardziej do korzeni muzyki gospel, Chór śpiewa kompilację murzyńskich pieśni duchowych, które poprzedzały gospel. A wszystko w stylu, który muzycznie i brzmieniowo zapożycza z jazzu, bluesa i R&B – w porywającym gospel. Prezentują prawdziwą, z krwi i kości, rdzenną muzykę Czarnego Kościoła. Wspólny śpiew jest urozmaicany solowymi popisami wokalnymi, a trzeba wiedzieć, że każdy z wykonawców ma głos i płuca, których pozazdrości mogą im największe gwiazdy! Zespołowi towarzyszy trzech muzyków: perkusista, gitarzysta basowy i klawiszowiec. Zawsze entuzjastycznie zachęcają swoją publiczność do wspólnego śpiewania, a żywiołowe reakcje są integralnym i powszechnym elementem występów Chóru. Jak napisano w jednej z recenzji „Stawianie oporu jest bezcelowe!”

Harlem Gospel Choir jest ceniony i podziwiany przez wielu artystów wielkiego formatu i największe osobistości współczesnego świata. W uznaniu za jego wkład w sztukę i niesioną dzieciom pomoc, został zaproszony w 1995 i 2003 roku na prywatne audiencje oraz występy dla Jana Pawła II.

Charyzmatyczną, porywającą twórczość Harlem Gospel Choir docenili także Nelson Mandela („Czuję się szczerze pobłogosławiony”, Yankee Stadium, 1990 rok), Amy Grant („Harlem Gospel Choir to ludzie Boga w Harlemie”) czy Bono z U2. Ten ostatni był pod tak ogromnym wrażeniem zespołu, że napisał o nich piosenkę „Angels in Harlem”, która została umieszczona na albumie „Ruttle and hum” oraz zaprosił do wspólnego występu! Występ ten miał miejsce podczas koncertu charytatywnego „World Of Hope” na rzecz ofiar AIDS w Afryce w 2004 roku. U2 i Harlem Gospel Choir wykonali wtedy utwór „I still haven’t found what I’m looking for”, wydany później na krążku “The Joshua Tree”.

Do wspólnych występów zaprosili ich także Diana Ross, Whoopi Goldberg, Harry Belafonte i Danny Glover, The Chieftains, The Dixie Hummingbirds, Jimmy Cliff.

Występy Harlem Gospel Choir wspomogły dzieci i rodziny ofiar zamachów z 11-go września, sieroty z Afganistanu, biedne dzieci w Albanii i wiele innych. W 1998 roku otrzymali nagrodę Malta Music In Appreciation. We wrześniu 1999 roku, jako pierwszy chór gospel, wystąpili w legendarnym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku. Oba wyprzedane na pniu koncerty publiczność nagrodziła owacją na stojąco. W 1999 roku zostali zaproszeni do jury konkursu John Lennon Song Writing Contest.

W swojej 15-letniej karierze odwiedzili Martynikę, Francję, Włochy, Wielką Brytanię, Maltę, Australię, Nową Zelandię, Portugalię, Szwajcarię, Koreę, Irlandię, Kanadę, Brazylię, Argentynę, Chile, Meksyk, Holandię, Urugwaj.

Harlem Gospel Choir wystąpi w Polsce w grudniu. Trasa obejmie 16 miast.

Zapraszamy serdecznie!

RECENZJE:

„Radosna muzyka, która rozprzestrzenia zakaźną i nieodpartą celebrację ludzkiego ducha wśród publiczności.” West Australian, 21 X 2000

„Wszyscy śpiewacy byli doskonali zarówno w partiach solowych, jak śpiewając wspólnie.” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

„Dla publiczności była to energia płynąca z muzyki, ze wspólnego świętowania, które było porywające od początku do końca i jeszcze długo po występie.” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

„Manna z nieba! Alleluja dla Harlem Gospel Choir!” The Herald Sun, Melbourne, 28 X 2000

“Wysoko-oktanowy show wzbudził ogromny entuzjazm wśród publiczności.” Adelaine Advertiser, 24 X 2000

„Harlem ma moc, którą jest gospel. Jakość śpiewów była niezwykle wysublimowana, od wywołujących mrowienie wspólnych śpiewów, po niebosiężne solo... jedno wielkie radosne brzmienie!” Courier Mail, Brisbane, 13 X 2000

HARLEM GOSPEL CHOIR wystąpi:

Grudzień 2, Radom Sala Koncertowa UM
Grudzień 3, Białystok Filharmonia
Grudzień 4, Warszawa Sala Kongresowa
Grudzień 6, Bydgoszcz Opera Nova
Grudzień 7, Gdynia Teatr Muzyczny
Grudzień 8, Gdańsk Opera Gdańska
Grudzień 10, Szczecin Katedra Św. Jakuba
Grudzień 11, Poznań Aula Uniwersytecka
Grudzień 12, Łódź Teatr Wielki
Grudzień 13, Wrocław Teatr Polski
Grudzień 15, Chorzów Teatr Rozrywki
Grudzień 16, Lublin Centrum Kongresowe AR
Grudzień 17, Kielce KCK
Grudzień 19, Kraków Filharmonia
Grudzień 20, Częstochowa Filharmonia

więcej o koncertach czytaj...

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz