Silver Rocket - Unhappy Songs w Fabryce Trzciny
Już 22 marca w warszawskiej Fabryce Trzciny odbędzie się koncert Silver Rocket. Koncert będzie jednym z trasy, która obejmie największe miasta w Polsce.
Koncert będzie wyjątkowy, ponieważ tylko ten jeden raz podczas trasy na scenie spotkają się prawie wszyscy artyści biorący udział w nagraniu płyty "Unhappy Songs", czyli:
Ania Dąbrowska,
Bogdan Kondracki,
Karolina Kozak /Dr No/,
Tomek Makowiecki /Makowiecki Band/,
Marsija /Loco Star/,
Kasia Nosowska /Hey/,
Artur Rojek,
Tomek Ziętek /Loco Star, Pink Freud/,
Kwartet Smyczkowy
Silver Rocket to producencki projekt multiinstrumentalisty - Mariusza Szypury, lidera nieistniejącego już poznańskiego zespołu Happy Pills. Od 2001 roku współtworzył on także Blimp. W tym czasie narodził się jego autorski projekt - Silver Rocket. Pierwsze dwie płyty "Electronics for Dogs" (2002) i "Astronauts Diary" (2003) nagrał i wyprodukował sam. Na piękne melodie inteligentnie złamane nowoczesnymi brzmieniami krytyka zareagowała entuzjastycznie.
Od ostatniego wydawnictwa Silver Rocket minęły dwa lata. W tym czasie koncertował m.in z Mum, Mogwai, Mashą Qrellą, Sea and Cake i Arab Strap. Równocześnie produkował utwory na nową płytę, a także remixy dla: Ścianki, Myslovitz, Smolika, Mashy Qrelli i Pink Freud.
"Unhappy Songs" z założenia miały być płytą instrumentalna, jednak stopniowo zaczęły wzbogacać się o wokale. Mariusz przeprowadził się do Warszawy. Nagle okazało się, że jego piosenki spodobały się również jego przyjaciołom. Najpierw zaśpiewali Artur Rojek i Ania Dąbrowska. Nie mogło zabraknąć Marsiji z Locostar, która należy do stałego składu koncertowego Silver Rocket. Podobnie jak Tomek Ziętek, trębacz, znany również z formacji Pink Freud. Dołączyła też Kasia Nosowska, Karolina Kozak, Bogdan Kondracki, zespół Old Time Radio i artystka związana z kultową niemiecką wytwórnią Morr Music - Masha Qrella. Płyta zaczęła przeradzać się w przedsięwzięcie artystyczne grona przyjaciół. Towarzyskie spotkania owocowały tym, że kolejni artyści dołączali do projektu występując często w nietypowych dla siebie rolach. Novika zagrała na flecie, Tomek Makowiecki na harmonijce ustnej, a całość uzupełnił perkusista zespołu Myslovitz- Wojtek Kuderski nagrywając bębny wyprodukowane przez Maćka Cieślaka ze Ścianki.
Powstała płyta spójna, lecz nie kojarząca się jednoznacznie z żadnym konkretnym stylem muzycznym. Jej głównym atutem są piękne, romantyczne melodie nasuwające skojarzenia ze starymi mistrzami takimi jak Ennio Morricone, czy Serge Gainsbourg.
Album promowany jest utworem "Nothing Is Forever", w którym gościnnie zaśpiewały: Ania Dąbrowska, Karolina Kozak, Marsija i Kasia Nosowska, a video wyreżyserował Miguel Nieto.