1 kwietnia 2009 12:29
Info Bałtycka Agencja Artystyczna-BART ul. Kościuszki 61 81-703 Sopot

Phil Manzaner, Leszek Możdżer, Charles Hayward i Yaron Stavi w FIREBIRD VII

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza na kolejne wydarzenie uświetniające jubileusz Opery Leśnej w Sopocie – koncert będący owocem kolejnego ciekawego międzynarodowego projektu Leszka Możdżera.
 
[img:1]
 
Do udziału w tworzeniu albumu „Firebird VII” zaprosił naszego znakomitego pianistę inny wybitny muzyk: Phil Manzanera. Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie Manzanera jest zarówno wziętym muzykiem, jak i producentem fonograficznym, zwłaszcza artystów z kręgu hiszpańskojęzycznego. Jako kompozytor, producent i artysta solowy Phil współ-pracował z wieloma ważnymi postaciami współczesnej sceny muzycznej, m.in. Steve’m Winwoodem, Davidem Gilmourem, Johnem Cale’em, Godley & Creme, Nico (Velvet Underground) i Johnem Wettonem (King Crimson, Asia). Wspólnie tworzył z wieloma artystami, jak Brian Eno, Tim Finn, Robert Wyatt i David Gilmour. 
Tym razem postanowił nagrać płytę, w której powraca do instrumentalnego grania gitarowego, a dla której inspiracjąstała się sztandarowa gitara Manzanery – czerwono-biały Gibson Firebird V11, którego muzyk używa od 35 lat. Do współpracy poza Leszkiem Możdżerem zaprosił awangardowego perkusistę Charlesa Haywarda oraz uznanego basistę Yarona Stavi.

Album zawiera 7 utworów: dwa z nich stworzył Manzanera, po jednym skompono-wali pozostali członkowie kwartetu, a oprócz tego na płycie znalazła się kompozycja dawnego członka „Quiet Sun” – Billa MacCormicka oraz „Mexican Hat” – efekt zespołowej improwizacji w studiu. Płyta została nagrana w ciągu tygodnia we własnym studiu Manzanery – Gallery Studios w czerwcu 2007 r.

FIREBIRD VII
7 czerwca 2009, godz. 20.00
Opera Leśna w Sopocie
 
informacja o biletach wkrótce…

PHIL MANZANERA

Phil Manzanera to jeden z najbardziej znanych brytyjskich muzyków i producentów fonograficznych; sławę zyskał na początku lat 70. jako główny gitarzysta Roxy Music. Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie Phil jest zarówno wziętym muzykiem, jak i producentem fonograficznym, zwłaszcza artystów z kręgu hiszpańskojęzycznego.

 Jako kompozytor, producent i artysta solowy Phil współpracował z wieloma ważnymi postaciami współczesnej sceny muzycznej, m.in. Steve’m Winwoodem, Davidem Gilmourem, Johnem Cale’em, Godley & Creme, Nico (Velvet Underground) i Johnem Wettonem (King Crimson, Asia). Wspólnie tworzył z wieloma artystami, jak Brian Eno, Tim Finn, Robert Wyatt i David Gilmour.

Twórczość Phila Manzanery wymyka się prostemu zaszufladkowaniu – gitarzysta preferuje nieustanne poszukiwania muzyczne i eksperymentuje z rozmaitymi dźwiękami i stylami. Na swoich solowych płytach Vozero (1999) i 6PM (2004) wystąpił w roli wokalisty. 50 Minutes Later stanowi kontynuację muzycznej podróży Phila, obfitującej w liczne zakręty i zwroty, i potwierdza jego niesłabnący zapał i talent do tworzenia muzyki.

 LESZEK MOŻDŻER

Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku, naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Obecnie jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianista światowej klasy, odważny eksplorator, oryginalny twórca posiadający własny język muzyczny. W roku 1993 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla deszczu nagród, jakie na niego spadły.

Leszek Możdżer nagrywał płyty z prawie wszystkimi naszymi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem, Henrykiem Miśkiewiczem czy Anną Marią Jopek. Współpracował ze Zbigniewem Preisnerem, a od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem. Od roku 2004 Leszek Możdżer wraz z Larsem Danielssonem oraz Zoharem Fresco występują na całym świecie jako Możdżer Danielsson Fresco Trio. Zespół ma na swoim koncie płyty „The Time”,  „Between us and the light” oraz „LIVE”.

Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał łącznie ponad 100 albumów, w tym wiele pod swoim własnym nazwiskiem.

YARON STAVI

Urodzony 6 kwietnia 1975 r. w Tel Awiwie. Jako dziecko Yaron uczył się początkowo gry na skrzypcach, później przerzucił się na gitarę. Na początku studiował gitarę klasyczną, później gitarę elektryczną (grając rock i jazz), by ostatecznie przerzucić się na gitarę basową i kontrabas.

Występował na koncertach i festiwalach w Europie i Izraelu. W wieku od 17 do 21 lat Yaron aktywnie udzielał się na izraelskiej scenie jazzowej i rockowej. W wieku 21 lat Yaron opuścił Izrael i zamieszkał w Berlinie. Yaron grywa z wieloma zespołami jazzowymi z Wielkiej Brytanii. Grywał m.in. z Peterem Kingiem, Julianem Segelem, Johnem Ethridgem, Peterem Oxley’em, Estelle Kokot, Genem Calderazzo, Stephenem Keoghem. Od czasu spotkania na festiwalu w Szwajcarii w 1997 r. Yaron grywa ze słynnym skrzypkiem jazzowym Nigelem Kennedym.
 
Często współpracuje z Philem Manzanerą (gitarzystą Roxy Music); uczestniczył w nagraniu jego płyt „6PM”, „Kozero” i „50 Minutes Later” obok takich muzyków jak David Gilmour, Robert Wyatt, Brian Eno i Chrissie Hynde. Na początku 2005 r. Yaron zagrał na najnowszej płycie Davida Gilmoura.
 
CHARLES HAYWARD

Charles Hayward (urodzony w 1951 r.) jest angielskim perkusistą i członkiem-założycielem eksperymentalnej grupy rockowej THIS HEAT. Grał również z Malem Deanem w jego grupie Amazing Band, Radar Favourites, Dolphin Logic, a także koncertował i nagrywał z Philem Manzanerą w projekcie „Quiet Sun”. Był także krótko członkiem grupy Gong.

W 1987 r. Hayward zajął się działalnością solową, którą kontynuuje do dzisiaj. Pod własnym nazwiskiem nagrał płyty „Survive The Gesture” (1987), „Skew-whiff” (1989), „Switch on War” (1991) oraz „My Secret Alphabet” (z Nickiem Doyne-Ditmasem) w 1993.

W latach 90. i obecnej dekadzie udziela się bardzo aktywnie w projektach nie tylko stricte muzycznych, m.in. tworząc: muzykę do spektakli, orkiestrę Out Of Body (pod hasłem: „za dużo dźwięku, za mało przestrzeni i czasu”), muzykę z dźwięków nagranych podczas budowy nowego centrum tanecznego LABAN, muzykę dla cyrku (w ramach przedsięwzięcia „Art of Regeneration” National Theatre), instalację/spektakl „Anti-Clockwise” z udziałem stroboskopów, mieszaniny rozmaitych faktur, 2 perkusistów, syntezatorów oraz… układu nerwowego słuchacza. Ostatnio organizuje m.in. improwizacje muzyczne Continuity w ramach festiwalu Camberwell Arts.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz