4 września 2006 17:44

Najlepsze bilety na koncert SMOOTH JAZZ GALA/last minute !

Także i tym razem pragniemy dla stałych klientów i gości koncertów ERY JAZZU przygotować najlepsze miejsca/bilety na koncert SMOOTH JAZZ GALA w Sali Kongresowej 10 października.

Prosimy o przesłanie zamówienia wraz z adresem pocztowym, na który (za zaliczeniem pocztowym) prześlemy bilety.Bilety/ceny :    150,- (VIP - parter)                  
                         100,- (amfiteatr)            
                           60,- (balkony + dostawki)
                                                             

Zakup biletów realizowany jest poprzez e-mail ([email protected]) oraz fax (061-813.25.66).

Bilety wysyłane są za zaliczeniem pocztowym bez dodatkowych kosztów. Proszę przesłać zamówienie oraz  adres, pod który mamy wysłać bilety.

ERA JAZZU   :   SMOOTH JAZZ GALA  -   PETER WHITE  Band 
                       10.10. godz.20.oo Warszawa – Sala Kongresowa
 

Kiedy przed laty  w prasie amerykańskiej ukazały się recenzje  albumu  „Caravan of Dreams ” brytyjskiego gitarzysty Petera White’a  recenzenci natychmiast  nazwali go  „ Patem Methenym smooth-jazzu „ .Odtąd określenie to najpełniej oddaje  zarówno stylistykę muzyki ,jak i wirtuozerię artysty. W popularnej  serii gwiazd radiowej Trójki  „ Smooth Jazz Cafe ”  nagrania Petera White’a  często są przebojami zarówno audycji  jak i bestsellerowych płyt.

Tak na dobra sprawę to jednak nie  rekomendujące recenzje i liczne nagrody  lecz  udział gitarzysty  w nagraniach i koncertach najwybitniejszych i najpopularniejszych artystów dzisiejszego jazzu, rocka i muzyki rozrywkowej wykreowały Petera White’a  jako twórcę nieograniczonych, artystycznych brzmień i skojarzeń. Stał się także poszukiwanym side-manem ubarwiającym swą grą i pomysłami albumy takich gwiazd jak Matti Bianco, Craig Chaquico, Richard Elliot, David Koz, Boney James, Groove Washington, Rick Brown, Kirk Whalum , Gato Barbieri, Chris Botti czy  „ nasza ” Basia Trzetrzelewska.

„Fenomen smooth jazzu – wyjaśnia Dionizy Piątkowski, dyrektor Ery Jazzu – polega przede wszystkim na umiejętnym przekazaniu trudnej  ortodoksji jazzu w pogodnych, melodyjnych rytmach i  przebojowych nagraniach. Poprzednia Smooth Jazz Gala Ery Jazzu pokazała jak wielkim powodzeniem i popularnością cieszą się jazzowe hity grane i śpiewane przez jazzmanów, że wspomnę koncert niemieckiego trębacza i wokalisty Tilla Broennera – idola europejskiego smooth –jazzu .Dzisiaj ze etykietą smooth-jazzu promuje się wielu artystów, choć ta trudna sztuka łączenia jazzu z przebojowym brzmieniem udaje się tylko nielicznym. Peter White jest takim doskonałym przykładem i wzorcem współczesnego smooth-jazzu.”

Jak wszyscy nastolatkowie Peter White zainteresował się grą na gitarze elektrycznej i jak wielu swoich rówieśników zauroczony był muzyką swoich rodaków z grupy The Beatles. Nim pierwsze amatorskie próby stworzenia własnego zespołu okazały się sukcesem przez kilka lat praktykował w modnym i popularnym zespole Ala Stewarta. To w tym zespole P. White odniósł pierwsze sukcesy : nagrał bestsellerową płytę Stewarta „ Year of the Ca t”, sporo koncertował i za namową lidera coraz częściej grał także  na  gitarze akustycznej. „Byłem oszołomiony tymi sukcesami i wydawało mi się, że świat legł u moich stóp”. Przełomem okazał się jednak czas jego okazjonalnego grania w grupie brata Danny’ego, który  wciągnął do nowej formacji Matt Bianco. Połączenie rozkołysanych latynoskich rytmów, new wave, popu i jazzu stało się impulsem do kontynuacji takiej własnej stylistyki, ale także zwracało uwagę innych na zdolnego instrumentalistę .Do swojego autorskiego projektu pozyskała go młoda wokalistka  Basia ( Trzetrzelewska) i niebawem Peter White stał się jej nadwornym gitarzystą oraz współautorem bestsellerowych albumów  ( np. „Time & Tide “)  i światowej kariery polskiej wokalistki.

Nagrany w 1990 roku solowy, debiutancki album „Reveillez-Vous „ ugruntował pozycje gitarzysty i  stał się najczęściej graną płytą w angielskich stacjach radiowych. Kolejne autorskie albumy były już tylko konsekwencją twórczą i budowaniem  popularności  modnego artysty. W 1995 roku Peter White zdecydował się na korektę stylistyki: z pop-jazzowej wirtuozerii przeszedł na stronę modnej i popularnej konwencji smooth –jazzu. Zrealizował entuzjastycznie przyjmowany album „ Caravan of Dreams “  oraz  wielką trasę koncertową “ Guitars & Saxes Tour” z udziałem  niekwestionowanych gwiazd smooth –jazzu : Craiga Chaguico, Richarda Elliota, Warrena Hilla. Kolejne albumy artysty ( np. „ Perfect Moment” oraz  „Glow” )  doskonale zafunkcjonowały także na amerykańskim rynku zdobywając  muzykowi  ogromna publiczność. Obsypany licznymi i  prestiżowymi nagrodami ( „ od Guitarist of The Year” po  coroczne Smooth Jazz Awards) doskonale zaistniał także jako współtwórca  nagrań i koncertów innych, wybitnych artystów. Precyzyjnie rozróżniany jako gitarzysta-wirtuoz modnego smooth-jazzu zapraszany był do współpracy przez m.in. .  Gato Barbieri ‘ego, Davida Koza, Boneya Jamesa, Mindi Abaira, Philipa Baileya, Grovera  Washingtona i wielu, wielu innych.

W rozległej dyskografii Petera White’a  szczególnie ważny jest jeden z ostatnich albumów artysty; nagrany w 2004 roku „ Confidental ” jest swego rodzaju syntezą pomysłów i możliwości stylistycznych, brzmienowych i technicznych gitarzysty. Podobnie jak w poprzednich projektach zaprosił wielu uznanych  muzyków: od Chrisa Botti po Paula Browna i powstały  wręcz wzorcowe przeboje smooth jazzu : od rytmicznej latynoskiej ballady ( „ She’s in Love ” ) po rhythm and bluesowe brzmienie ( „Quiet Storm ”) oraz subtelnie romantyczne gitarowo-akordeonowe „ Sweet Away ”.

Peter White i jego zespoły prezentują swego rodzaju konglomerat nurtów i melodii podawanych w doskonałym, przebojowym, często wręcz tanecznym wymiarze. Może właśnie dlatego muzyka gitarzysty jest niezwykle popularna i często prezentowana w stacjach radiowych na całym świecie, a koncerty przypominają ,już po kilku chwilach, rozkołysane zabawą i dźwiękiem dyskoteki. „ Staram się być w swojej muzyce wiarygodny – mówi Peter White – grać radością i zabawą. Nie stronię  od modnych przebojowych rytmów, ale zawsze pobrzmiewa w nich jazz  Gram  smooth-jazzem !  Gram by bawić się wraz z moimi słuchaczami  ! „

 

więcej: www.jazz.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz