21 kwietnia 2010 20:33

Archive, Kings of Convenience, Groove Armada, Ellie Goulding i 2manydjs na Openerze

Archive, Ellie Goulding, Groove Armada, Kings of Convenience oraz 2manydjs to kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu.

Uwielbiana przez polską publiczność brytyjska formacja Archive wypracowała sobie szczególne miejsce wśród miłośników muzyki w naszym kraju. Bez problemów wyprzedają sale koncertowe, a ich kompozycje otoczone są niemal kultem, dla przykładu utwór „Again” utrzymywał się na trójkowej liście przebojów przez 70 tygodni!

Muzyka zespołu założonego przez Dariusa Keelera i Danny’ego Grifithsa to połączenie progresywnego rocka i trip-hopu. Pierwszy album pt. „Londinium” to wypadkowa fascynacji obu muzyków, a także znak czasów, w których powstała – to ta sama miejska atmosfera, którą znamy z nagrań Massive Attack i Tricky’ego.

Kolejne płyty to wycieczki w stronę rocka i elektroniki. Różnorodność w ich muzyce, ale także emocje, jakie towarzyszą wykonywaniu jej na żywo, można usłyszeć na znakomitym albumie „Live At The Zenith”, a także innych wydawnictwach koncertowych. Zapewne magia ich występów udzieli się też zebranym pod sceną fanom podczas tegorocznej edycji festiwalu. Zespół wystąpi ostatniego dnia festiwalu - 4 lipca.

Norweski duet Kings of Convenience wyrobił sobie pozycję w świecie muzyki nie ostrymi riffami, ani też nie masywnym brzmieniem, a melodyjnymi, akustycznymi kompozycjami, z których bije niespotykane wręcz ciepło. Już tytułem pierwszego albumu obwieścili swój manifest artystyczny. „Quiet Is The New Loud” stało się też nośnym hasłem całej sceny nowego folku. Subtelne dźwięki i krążące wokół relacji międzyludzkich teksty Erlenda Oye and Eirika Boe bez problemu utorowały sobie drogę do serc słuchaczy i dzięki wysublimowanej formie także do krytyków muzycznych.

Do tej pory grupa wydała trzy albumy studyjne, ostatni z nich „Declaration of Dependance” pojawił się po 5 latach przerwy, w trakcie których Erlend i Eirik pracowali osobno. Na szczęście pobyt w naturalnym środowisku podziałał na nich ożywczo, bo oto dostajemy najbardziej dojrzały album formacji. Kings Of Convenience to efekt pracy i specyficznej chemii pomiędzy dwoma muzykami, okres poszukiwań na własną rękę został zakończony, a obaj panowie zdali sobie sprawę ze zbawiennego wpływu tytułowej „zależności" i pogodzili się z nim. W Gdyni ich koncert będzie można zobaczyć 4 lipca.


Groove Armada to obok The Chemical Brothers i Basement Jaxx jedna z bardziej popularnych formacji tworzących muzykę klubową. Początkowo Groove Armada kojarzona była z muzyką chillout dzięki takim płytom jak „Northern Star”, czy „Vertigo”, ale ich trzecia płyta pod znamiennym tytułem „Goodbye Country, Hello Nightclub” oraz pochodzący z niej utwór „Superstylin’” stały się parkietowymi hitami. Od tej pory muzyka tworzona przez Andy’ego Cato i Toma Findlaya stale gości w klubach na całym świecie.

Ich pozycja została potwierdzona w 2007 przez znakomity album „Soundboy Rock”. W tym samym roku, chwilę po premierze płyty, grupa zagrała koncert na Open’erze – fani festiwalu do tej pory wspominają radosny taniec w strugach deszczu. Był to jeden z pamiętnych momentów w historii tego wydarzenia.

Jesteśmy pewni, że festiwalowicze także w 2010 przeżyją z Groove Armadą coś niesamowitego. Wiecznie poszukujący muzycy tym razem zainspirowali się brzmieniem rockowym i na „Black Light” połączyli taneczne rytmy, z których są znani, z brzmieniem gitar i wpływami lat 80-tych. To, co czeka fanów, to nowe muzyczne oblicze zespołu, nowi członkowie z wokalistką SaintSaviour na czele oraz nowa oprawa wizualna koncertów. To połączenie musi się sprawdzać podczas występów na żywo.

Ukrywający się pod nazwą 2manydjs bracia David i Stephen Dewaele to przykład połączenia talentu, pomysłowości i pracowitości. Patrząc na ilość zagranych imprez, nagranych singli, zremiksowanych nagrań innych artystów oraz zaangażowanie we własny zespół muzyczny można odnieść wrażenie, że członków formacji jest „zbyt wielu”, ale tak naprawdę stoją za tym tylko dwie osoby.

Pochodzący z belgijskiego Ghent producenci i didżeje zwrócili na siebie uwagę niezwykłą techniką miksowania i nakładania na siebie utworów, które wydawać by się mogło, całkowicie do siebie nie pasują. Unikalnym stylem szybko podbili serca klubowej publiczności, a dzięki własnym produkcjom wydawanym pod szyldem Soulwax zdobyli też publiczność rockową. Ale to nie wszystko - bracia Dewaele w swojej karierze w mistrzowski sposób zremiksowali nagrania tak różnych artystów jak: Rolling Stones, MGMT, Muse, Justice, Gorillaz, Kylie Minogue, Klaxons, Robbie Williams i The Chemical Brothers.

Własne single, albumy studyjne, remiksy oraz udział w nagraniach innych artystów to oczywiście tylko część ich działalności – to, co David i Stephen cenią sobie najbardziej, to występy na żywo. Za każdym razem starają się odnaleźć nową formułę swoich setów didżejskich, czy jest to klub, czy pojawienie się na głównej scenie Rock Werchter, dlatego może być to jeden z najbardziej dynamicznych i nieprzewidywalnych występów podczas tegorocznego Open’er Festival. Odbędzie się on 1 lipca na scenie Tent.

Ellie Goulding to nowe objawienie brytyjskiej sceny muzycznej. Młoda wokalistka znalazła się na pierwszym miejscu prestiżowej listy BBC Sound of 2010, a także zdobyła nagrodę Critic’s Choice podczas rozdania tegorocznych BRIT Awards.

To wszystko wydarzyło się jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty „Lights”, która zaraz po premierze trafiła na pierwsze miejsce sprzedaży na Wyspach Brytyjskich. Początkowo zafascynowana folkiem artystka dzięki współpracy z takimi producentami jak Starsmith i Frankmusik odnalazła się znakomicie w stylistyce nowoczesnego elektronicznego popu, o czym świadczą takie single jak „Starry Eyed” i „Under The Sheets”. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie do Ellie należy przyszłość.

Do tej pory swój występ potwierdzili i wystąpią kolejno:

Czwartek, 1 Lipca: Pearl Jam, Ben Harper and Relentless7, Tricky, Groove Armada, Yeasayer, Ellie Goulding, 2manydjs, Tinariwen
Piątek, 2 Lipca: Massive Attack, Pavement, Klaxons, Grace Jones, Mando Diao, Empire Of The Sun
Sobota, 3 Lipca: Kasabian, Regina Spektor, Hot Chip, Skunk Anansie, Matisyahu, Gorillaz Sound System
Niedziela, 4 Lipca: Archive, The Hives, Nas & Damian Marley

Miejsce: Gdynia, Lotnisko Gdynia - Kosakowo

Ceny karnetów na kolejną edycję festiwalu przedstawiają się następująco:

- Karnet 3 dni (2,3,4.07.2010) - 290 PLN
- Karnet 4 dni (1,2,3,4.07.2010) – 350 PLN

Ceny karnetów z polem namiotowym:

- Karnet 3 dni z polem ( 2,3,4.07.2010 ) - 330 PLN
- Karnet 4 dni z polem ( 1,2,3,4.07.2010 ) - 390 PLN

Bilety jednodniowe w cenie:

- 155 PLN

Bilety do nabycia: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
więcej: opener.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz