22 kwietnia 2010 12:00

Jutro rozpoczęcie Gdańskiego Festwalu Muzycznego 2010

Gdański Festiwal Muzyczny 2010 odbędzie się w dniach 23-30 kwietnia 2010 pod hasłem "Fryderyk Chopin - inspiracje i tradycja" .

Gdański Festiwal Muzyczny z założenia poświęcony jest muzyce poważnej z możliwością w przyszłości poszerzenia programu o inne gatunki muzyki a nawet sztuki, przyczyniające się do jej popularyzacji.

Poprzez określenie "muzyka poważna" należy rozumieć muzykę klasyczną zarówno dawną jak i współczesną, dla której kontrapunktem są utwory romantyzmu i XX wiecznego modernizmu.

Poprzez określenie "inne gatunki muzyki i sztuki" należy rozumieć muzykę popularną, jazz, sztuki multimedialne, które połączone z klasyką znacznie przybliżają tę ostatnią mniej zorientowanemu w tej dziedzinie odbiorcy.

Pod względem wykonawczym Gdański Festiwal Muzyczny wyróżnia różnorodność specjalizacji muzycznych. Dobór artystów natomiast ukierunkowany jest, z jednej strony, na występy gwiazd światowego formatu, z drugiej zaś na promocję młodych.

Szczegółowy program festiwalu przedstawia się następująco:

23/04, piątek, 19.00
Sala Koncertowa na Ołowiance
Inauguracja Festiwalu
Koncert Symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Kai Bumann dyrygent
Gilles Vonsattel fortepian
Usłyszymy:
R.Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op.54
J.Brahms - III Symfonia III Symfonia F-dur op.90

Gilles Vonsattel - Urodzony w Szwajcarii pianista studiował m.in. w Bostonie i słynnej nowojorskiej Juilliard School of Music. Jest członkiem prestiżowego Chamber Music Society of Lincoln Center i laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. W roku 2002 wygrał konkurs Fundacji Waltera W. Naumburga. Zdobywał laury na konkursach w Cleveland i Dublinie. Jest zwycięzcą i laureatem szeregu nagród specjalnych Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie w roku 2006. Występował m.in. w: Boston Symphony Hall, Herbst Theatre w San Francisco, Severance Hall w Cleveland, Victoria Hall w Genewie, Tokyo Opera City Concert Hall, Bridgewater Hall w Manchester, Filharmonii Narodowej w Warszawie. W swym rozległym repertuarze pianistycznym prezentuje z powodzeniem dzieła Bacha, kompozycje romantyczne jak i utwory Xenakisa. Występuje jako solista i jako kameralista. Współpracuje z artystami tej miary co Kim Kashkashian, Ida Kavafian, Cho-Liang Lin, Heinz Holliger, Paul Neubauer, David Shifrin, Gary Hoffman, Carter Brey, i Yo-Yo Ma. Gilles Vonsattel bardzo często występuje na antenie radiowej a szczególnie w programach Radio France Musique, BBC i CBS. Ma na swoim koncie nagrania utworów Beethovena, Liszta i Bartóka wydane przez PanClassics i Deutsche Gramophon.

24/04, sobota, 19.00
Sala Koncertowa na Ołowiance
Nadzwyczajny recital fortepianowy
Dang Thai Son fortepian
Usłyszymy:
M.Ravel – Miroirs
C.Debussy - Children's Corner
F.Chopin - 24 Preludia op.28

Wietnamski pianista Dang Thai Son urodził się 2 lipca 1958 roku w Hanoi gdzie pod kierunkiem matki - wychowanki m.in. polskiego profesora Kajetana Mochtaka - rozpoczął naukę gry na fortepianie. Następnie przeniósł się do Moskwy, gdzie wstąpił do Konserwatorium Moskiewskiego do klasy fortepianu prof. Władimira Natansona (1977-1983). Od r.1983 kontynuował studia u prof. Dymitra Baszkirowa. W 1980 roku Dang Thai Son został zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego w Warszawie oraz laureatem nagród specjalnych: Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie za najlepsze wykonanie poloneza oraz Filharmonii Narodowej za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego. Po sukcesie na Konkursie Chopinowskim, Dang Thai Son zaczął rozwijać międzynarodową karierę koncertową. Występował m.in. w Lincoln Center w Nowym Jorku, Salle Pleyel w Paryżu, Herculessaal w Monachium, Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie, Suntory Hall w Tokio i Operze w Sydney. Partnerowali mu dyrygenci: Neville Marriner, Maris Jansons, Adam Fischer, Dymitr Kitajenko, Iiri Belohlavek, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Michael Plasson, Hiroyuki Iwaki i in. Był solistą znanych orkiestr, m.in. Filharmonii Narodowej w Warszawie, Opery Narodowej w Warszawie, Montreal Symphony, BBC Philharmonic, Dresdner Philharmonie, Oslo Philharmonic, NHK Symphony, Helsinki Philharmonic i Sinfonia Varsovia. W 1995 roku Dang Thai Son uczestniczył w wielkim koncercie japońskiej telewizji państwowej NHK wraz z Kathleen Battle, Yo Yo Ma, Seiji Ozawą i Mścisławem Rostropowiczem. Tego samego roku wystąpił z recitalem na jubileuszowym 50. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach. W 1999 roku, z okazji 150. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, wziął udział w galowym koncercie inaugurującym Rok Chopinowski w Polsce. Artysta dokonał wielu nagrań dla firm fonograficznych w Polsce, Niemczech, Rosji i Japonii. Wśród jego płyt na uwagę zasługują rejestracje obu koncertów fortepianowych, 4 ballad, 4 impromptus, 4 scherzi, Bolera C-dur i Tarantelli As-dur Chopina. W 1991 roku Dang Thai Son zamieszkał w Kanadzie. Jako pedagog współpracuje z Kunitachi Music College w Tokio.

25/04, niedziela, 18.00
Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncert Symfoniczny
Ewa Pobłocka fortepian
Agnieszka Duczmal dyrygent
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus"
Usłyszymy:
J.Haydn - Koncert fortepianowy D-dur
J.Brahms - Kwintet fortepianowy f-moll op.34
M.Musorgski/ A.Duczmal – Obrazki z Wystawy

Ewa Pobłocka - Należy do najwybitniejszych pianistów swego pokolenia. Występowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także obu Amerykach, Singapurze, Korei, Japonii i Australii, koncertując z najsłynniejszymi orkiestramij, w najbardziej prestiżowych salach. Wielokrotnie odbywała tourneé po krajach europejskich jako solistka Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda i Antoniego Wita. Jest pianistką wszechstronną o rozległym repertuarze. Wykonuje zarówno recitale, koncerty z orkiestrą jak i muzykę kameralną, chętnie współpracując ze śpiewakami. Dokonała szeregu prawykonań i premierowych nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych m.in. Koncertu fortepianowego Andrzeja Panufnika (polskie prawykonanie, pierwsza rejestracja z Londyn Symphony Orchestra pod dyrekcją kompozytora), Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego (pierwsze polskie nagranie z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją kompozytora), Koncertu fortepianowego Pawła Szamańskiego dedykowanego pianistce, a powstałego na zamówienie Radia francuskiego (prawykonanie w Paryżu na festiwalu Presences) oraz Koncertu fortepianowego Pawła Mykietyna (1997) również jej dedykowanego. Ewa Pobłocka współpracuje z wieloma radiofoniami europejskimi, nagrała ponad 40 płyt m.in. dla Deutsche Grammophon, Conifer Records, Victor JVC, CD Accord, z których wiele uzyskało nagrody i entuzjastyczne oceny krytyków. Ostatnie jej realizacje płytowe to komplet utworów fortepianowych Edwarda Griega, oraz utwory solowe Johannesa Brahmsa. Najbliższe plany nagraniowe obejmują utwory R.Schumanna i komplet pieśni Fryderyka Chopina oraz recital chopinowski na historycznym fortepianie Pleyel z 1848 roku. Ewa Pobłocka jest cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, współpracuje jako profesor gościnny z Uniwersytetem Muzycznym w Nagoya (Japonia) i Calgary (Kanada). Zapraszana jest do jury wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jest laureatką dorocznej nagrody Ministra Kultury. W 2004 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 roku Prezydent RP nadał jej tytuł profesora.

26/04, poniedziałek, 18.00
Sala Kameralna na Ołowiance
Recital wokalny
Katarzyna Trylnik – sopran
Ewa Leszczyńska – fortepian
Usłyszymy:
V.Bellini, F.Chopin, R.Schumann, F.Mendelssohn,
I.J.Paderewski – pieśni

Katarzyna Trylnik występowała w teatrach operowych Bremy, Monachium i Frankfurtu. Śpiewała na scenach i estradach Augsburga, Dubaju, Moskwy (Teatr Bolszoj), Münster, Paryża, Wilna i na Sycylii oraz w większości polskich filharmonii i sal koncertowych (wśród ostatnich występów wymienić warto udział artystki w wieczorze inaugurującym sezon artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej 2007/08 w partii Nannetty w Falstaffie Giuseppe Verdiego – koncert zarejestrowany został przez Polskie Radio). Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Kai Bumann, Łukasz Borowicz, Tomasz Bugaj, Stanisław Fiałkowski, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Michał Nesterowicz, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Grzegorz Nowak, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Ruben Silva, Antoni Wicherek, Antoni Wit i Tadeusz Wojciechowski, oraz z cenionymi reżyserami – m.in. Martą Domingo, Achimem Freyerem, Januszem Józefowiczem i Mariuszem Trelińskim. W nieustannie poszerzanym repertuarze oratoryjno-kantatowym Katarzyny Trylnik, obejmującym muzykę od epoki baroku po utwory współczesne, mieszczą się m.in. dzieła Bacha, Beethovena, Brücknera, Dvořáka, Mahlera, Mozarta, Rossiniego i Szymanowskiego.

27/04, wtorek, 18.00
Dwór Artusa w Gdańsku
Ewa Pobłocka fortepian
Justyna Kreft fortepian
Kwartet Śląski
Szymon Krzeszowiec-skrzypce
Arkadiusz Kubica skrzypce
Łukasz Sypnicki altówka
Piotr Janosik wiolonczela
Usłyszymy:
R.Schumann - Kwintet fortepianowy Es-dur op.44
W.A.Mozart - Koncert fortepianowy C-dur KV 415

Kwartet Śląski powstał w roku 1978. Jego członkowie wywodzą się z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Doskonalił swe umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez członków Kwartetów LaSalle, Amadeus, Juiliard, Smetana, Berg. Repertuar Kwartetu Śląskiego to ponad 250 pozycji literatury kameralnej, z czego około 200 to literatura XX wieku. Dokonał około 40 prawykonań kwartetów smyczkowych kompozytorów polskich i obcych, z czego część jest im dedykowana. Zespół występował na takich festiwalach muzycznych jak: Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej we Wrocławiu, Festiwal Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Krakowie, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Berliner Musiktage, Time of Music Viitasaari (Finlandia), Inventionen Berlin, Lerchenborg-Musicdage, Musicorama - Hong Kong, Festiwal de Saint-Denis w Paryżu, Festiwal Muzyki Współczesnej Melos-Etos w Bratysławie, Wien Modern, Romaeuropa Festival w Rzymie, Festival Musique et Amitie w Bienne (Szwajcaria), Borholms Musik-Festival, Musik host w Odense, Musik-Biennale Berlin, Europalia w Belgii, West Cork Chamber Music Festival (Irlandia), Tongyeong International Music Festival (Korea Południowa) i innych. Kwartet Śląski dał około 1000 koncertów na najważniejszych estradach w kraju, a także koncertował wielokrotnie w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Izraelu, Japonii, Kanadzie, Korei Południowej, Litwie, Meksyku, Niemczech, Portugalii, Rosji, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

27/04, wtorek, 19.00
Kościół oo.Franciszkanów w Gdyni
Justyna Reczeniedi sopran
Elżbieta Wróblewska mezzosopran
Roman Perucki pozytyw
Kwartet Prima Vista
Krzysztof Bzówka I skrzypce
Józef Kolinek II skrzypce
Piotr Nowicki altówka
Piotr Hausenplas wiolonczela
Usłyszymy:
Józef Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3
Józef Elsner - Muzyka podczas Mszy Świętej
z odgłosem wdzięcznych pieni sł. Kazimierz Brodziński
(Msza G-dur op. 75)
27/04, wtorek, 20:00
Sala Kameralna na Ołowiance

CHOPIN SONATA
Andrzej Jagodziński TRIO
Andrzej Jagodziński fortepian
Adam Cegielski kontrabas
Czesław "Mały" Bartkowski perkusja

Justyna Reczeniedi - Jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego. Do największych osiągnięć artystycznych śpiewaczki należą występy m.in. w Tokio City Opera w ramach japońskiego tournee w listopadzie i grudniu 2006 r. Justyna Reczeniedi prezentowała swe umiejętności po raz drugi w tym kraju jako solistka koncertów z Warsaw Chamber Ensemble pod batutą K. Bumanna. W sierpniu 2007 odniosła sukces na Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy, w koncercie prowadzonym przez Bogusława Kaczyńskiego i transmitowanym przez Telewizję Polską. Od stycznia 2007 r. jest solistką Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, kreując rolę Basi w przedstawieniu Zabobon czyli Krakowiacy i Górale K. Kurpińskiego i Papageny w spektaklu W krainie czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta. Występuje również w Śpiewniku domowym Marii Fołtyn.
W styczniu 2008 r. śpiewała prapremierę Magicznego Doremika M. Ptaszyńskiej. Od 2003 roku współpracuje z Triem Jerzego Cembrzyńskiego, wiele koncertując i stale poszerzając program. Wspólny dorobek zespołu i wokalistki to ok. 30 pozycji z repertuaru operowego, operetkowego, musicalowego i filmowego.

28/04, środa, 18.00
Dwór Artusa w Gdańsku
Ewa Pobłocka fortepian
Paweł Huelle pisarz

28/04, środa, 20.00
Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Justyna Reczeniedi sopran
Elżbieta Wróblewska mezzosopran
Roman Perucki pozytyw
Kwartet Prima Vista
Krzysztof Bzówka I skrzypce
Józef Kolinek II skrzypce
Piotr Nowicki altówka
Piotr Hausenplas wiolonczela
Usłyszymy:
Józef Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3
Józef Elsner - Muzyka podczas Mszy Świętej
z odgłosem wdzięcznych pieni sł. Kazimierz Brodziński
(Msza G-dur op. 75)

Elżbieta Wróblewska współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodową (Delia w Il Viaggio a Reims G.Rossiniego, Guwernantka w Damie Pikowej P.Czajkowskiego,udział w Via Sancta Włodka Pawlika oraz w spektaklu Michała Znanieckiego Mandragora, Doremik w Magicznym Doremiku Marty Ptaszyńskiej), z Teatrem Wielkim w Poznaniu (Jadwiga w Strasznym Dworze Moniuszki i Cherubin w Weselu Figara Mozarta), a także z Operą Śląską w Bytomiu (Orfeusz w Orfeuszu i Eurydyce Glucka).
Często wykonuje równiez muzykę oratoryjną (m.in. J.S.Bacha, G.F.Haendla, A.Caldary, W.A.Mozarta, G.Rossiniego) oraz lirykę wokalną kompozytorów polskich i zagranicznych. Wystepowała w wielu krajach europejskich oraz w Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Laureatka Nagrody im.A.Hiolskiego w kategorii Debiut Operowy sezonu 2002/2003 za partię Arsace w Semiramidzie Rossiniego.

Kwartet Prima Vista koncertował na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Grecji Kanadzie, USA, Japonii, Korei Południowej, Malezji i na Borneo. Wszyscy członkowie Kwartetu Prima Vista byli gościnnymi profesorami w Letniej Akademii w Toyama w Japonii i w Suwon Uniwersity w Korei Południowej. Kwartet tworzą byli wieloletni muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka i Sinfonii Varsovii Yehudi Menuhina i Krzysztofa Pendereckiego. Od maja 2003 roku Kwartet Prima Vista działa jako samodzielny zespół w ramach Warszawskiej Opery Kameralnej.

29/04, czwartek, 16.00
Studio Koncertowe Radia Gdańsk im.J.Hajduna
Dominika Glapiak fortepian
Usłyszymy:
F.Chopin - Preludium cis-moll op.45
F.Chopin - Barkarola Fis-dur op.60
M.Musorgski - Obrazki z Wystawy

29/04, czwartek, 18.00
Sala Koncertowa na Ołowiance
The State Hermitage Orchestra
"St-Petersburg Camerata"
Vladimir Onufriev - dyrygent
Usłyszymy:
M.Glinka - Uwertura D-dur
M.Glinka - Valse-fantaisie h-moll
P.Czajkowski - IV Suita G-dur " Mozartiana"
I.Strawiński – Pulchinella
S.Prokofiew - I Symfonia D-dur op.25 ( Symfonia klasyczna)

W ciągu 20 lat istnienia The State Hermitage Orchestra "St-Petersburg Camerata" dała blisko 3000 koncertów w Rosji i na świecie. Nagrała 30 CD oraz DVD dla takich wytwórni jak m.in. Sony Classical i DECCA. Występowali z nią soliści tej miary co m.in. Natalia Gutman, Ivan Monigetti, Vladimir Krajniev, Igor Oistrakh, Katia Ricciarelli, Elena Obrazcova, Sergiei Nakoriakov, Roberto Alagna, Renée Fleming... Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Od Baroku do muzyki XXI wieku. Od opery, muzyki symfonicznej po jazz i muzykę filmową. St-Petersburg Camerata posiada własne, niepowtarzalne brzmienie i często określana jest mianem orkiestry wirtuozów. Każdy z muzyków jest mistrzem w swojej specjalności.

29/04, czwartek, 20.00
Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Nowe Brzmienia Gdańskie
Koncert kompozytorów gdańskich
Jan Łukaszewski – dyrygent
Polski Chór Kameralny
Usłyszymy:
E.Głowski - Miłujcie sprawiedliwość
E.Głowski - Kiedy biało-czerwona
A.Dziadek - Et misericordia
A.Dziadek - Musica Sacra
K.Guzowski - Trzy pieśni do słów Tadeusza Kubiaka
A.Pęcherzewska-Hadrych – Lumen
L.Kułakowski - Nocne czuwanie
W.Blecharz – Ahimsa
L. Łukaszewski - Trzy obrazki morskie

Jan Łukaszewski jest uznawany za jednego z najznakomitszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej. Dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Polskiego Chóru Kameralnego. Współpracuje również jako dyrygent gościnny, m.in. z Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz wieloma zespołami w kraju i za granicą. Zainteresowania artystyczne Jana Łukaszewskiego koncentrują się głównie wokół muzyki romantycznej i współczesnej. Pod jego dyrekcją Polski Chór Kameralny osiągnął wysoki poziom artystyczny, a on zyskał opinię osoby potrafiącej w krótkim czasie uczynić możliwymi rzeczy niemożliwe i przygotować muzyczne interpretacje nawet najbardziej skomplikowanych utworów. Dlatego chętnie powierza mu się dyrygowanie światowymi prawykonaniami wielu kompozycji. Jan Łukaszewski od lat pracuje z najznakomitszymi orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (są wśród nich m.in. Sinfonia Varsovia, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Neue Düsseldorfer Hofmusik, Academy of Ancient Music), zdobywając uznanie krytyki za inspirujące interpretacje i tworząc nowe wzory wykonawcze muzyki oratoryjnej.

29/04, czwartek, 20.00
Kościół św. Floriana w Kolbudach
Justyna Reczeniedi – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Roman Perucki – pozytyw
Kwartet Prima Vista
Krzysztof Bzówka - I skrzypce
Józef Kolinek - II skrzypce
Piotr Nowicki - altówka
Piotr Hausenplas - wiolonczela
Usłyszymy:
Józef Elsner - Kwartet smyczkowy d-moll op. 8 nr 3
Józef Elsner - Muzyka podczas Mszy Świętej z odgłosem
wdzięcznych pieni sł. Kazimierz Brodziński (Msza G-dur op. 75)

30/04, piątek, 19.00
Sala Koncertowa na Ołowiance
Zakończenie Festiwalu
Koncert Symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Wojciech Michniewski – dyrygent
Ewa Pobłocka – fortepian
Ewa Leszczyńska – sopran
Usłyszymy:
W.A.Mozart - Aria na sopran, fortepian i orkiestre:"Ch'io mi scordi di te" KV 505
A.Panufnik - Koncert fortepianowy
D.Szostakowicz - V Symfonia d-moll

Wojciech Michniewski – Artysta jest dyrygentem bardzo wszechstronnym, prowadzi zarówno koncerty symfoniczne, jak i spektakle operowe, a obok repertuaru klasycznego jest szczególnie ceniony za interpretacje muzyki współczesnej. Dyrygował w niemal wszystkich krajach Europy, Kanadzie, Argentynie, Meksyku, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych i na Kubie. Występował w takich salach, jak Filharmonia Berlińska, Schauspielhaus w Berlinie, Teatro alla Scala w Mediolanie, Barbican Hall w Londynie, Teatro Colón w Buenos Aires. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych. Wojciech Michniewski w 1975 otrzymał "Orfeusza" – nagrodę krytyki za najlepsze wykonanie polskiego utworu na "Warszawskiej Jesieni" (Psychodrama Tadeusza Bairda), w 1987 – nagrodę krytyki na Musikbiennale Berlin. Nadal chętnie współpracuje z czołowymi polskimi zespołami – Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, warszawskim Teatrem Wielkim, gdzie prowadził spektakle m.in. oper Elżbiety Sikory (Wyrywacz serc, 1995), Roxanny Panufnik (The Music Programme, 2000), Pawła Mykietyna (Ignorant i szaleniec, 2001; Sonety Szekspira, 2006), Benjamina Brittena (Curlew River, 2005), Leosa Janačka (Zapiski tego, który zniknął, 2006), Aleksandry Gryki (Alpha Kryonia Xe, 2006), Dobromiły Jaskot (Fedra, 2006).
Dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. W 1996 uhonorowany został nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego – "Fryderykiem" za płytę z muzyką Witolda Lutosławskiego, nagraną z Krzysztofem Jakowiczem i z orkiestrą Sinfonia Varsovia. W 1999 tę samą nagrodę otrzymała inna jego płyta – galowy koncert Rossiniego z Ewą Podleś, zaś w 2004 nominację do „Fryderyka” uzyskała płyta z jego interpretacjami muzyki Mieczysława Karłowicza i Wojciecha Kilara. W 2005 Wojciech Michniewski uhonorowany został Nagrodą Związku Kompozytorów Polskich "za wieloletnie i kreatywne towarzyszenie polskiej muzyce współczesnej" oraz Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".


Bilety:
Karnet Specjalny Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2010
Karnet normalny: 92 zł Karnet ulgowy: 58 zł
Obowiązuje na koncerty festiwalowe w Filharmonii na Ołowiance w dniach:
23, 25, 26, 27, 29, 30 kwietnia 2010.
Karnet nie obejmuje koncertu w dniu 24 kwietnia.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz