5 maja 2010 13:06

Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Natu, Mietek Szcześniak na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010

Adam Sztaba zdradza szczegóły „Muzy Miast” - projektu przygotowywanego specjalnie na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010!
[img:1]

 W niecodziennym projekcie tego niezwykle utalentowanego aranżera i producenta muzycznego wezmą udział obok Natalii Kukulskiej i Marii Peszek także inne wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej: Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski, Natu, Mietek Szcześniak.

Niebywała podróż przez najpiękniejsze miejsca na ziemi odbędzie się za pośrednictwem najbardziej znanych utworów opiewających miasta świata. Usłyszymy „Stranger In Moscow” Michaela Jacksona w wykonaniu Natalii Kukulskiej, „Empire State of Mind” Alicii Keys zaśpiewa Natu, Maciej Maleńczuk i Mietek Szcześniak sprawią, że Bydgoszcz na kilkanaście minut znajdzie się w Kalifornii, Piotr Cugowski zaskoczy „Under The Bridge” w całkowicie nowej, orkiestrowej aranżacji.
 
Niepowtarzalną „Muzę Miast” Adama Sztaby po raz pierwszy i jedyny na żywo zobaczyć będzie można podczas Smooth Festival 22 maja w Bydgoszczy.
 
„Muzyka jaka zabrzmi w czasie Smooth Festivalu stworzy wyjątkowy nastrój, dobry smak i delikatne piękno. Będą to brzmienia smooth jazzowe w najlepszym wydaniu, skierowane do nieprzypadkowych odbiorców. W czasie festiwalu pokażemy oblicze miasta, nieznane mieszkańcom Polski. W scenerii bujnej zieleni i kamieniczek otoczonych rzeką zagrają wyśmienici artyści. Wierzę, że bydgoska Wyspa Młyńska stanie się w przyszłości inspiracją dla muzyków i autorów tekstów, a Smooth Festival będzie kojarzony przez mieszkańców i gości z prawdziwym świętem muzyki.” – mówi Konstanty Dombrowicz Prezydent Bydgoszczy Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 to piękne święto muzyki, które już po raz drugi odbędzie się na uroczej Wyspie Młyńskiej. W tym roku festiwal zapowiada się niezwykle elegancko i przebojowo zarazem dzięki obecności takich gwiazd jak Cesaria Evora, Vaya Con Dios, Ive Mendes oraz śmietanki polskich wykonawców, biorących udział w gali przygotowanej przez Adama Sztabę.
 
Maciej Maleńczuk - legendarny krakowski bard, lider grupy Homo Twist, przygodę z muzyką zaczynał grając na ulicach polskich miast. W połowie lat 80-tych związał się z zespołem Pudelsi, z którym występował, z przerwami, do 2005 roku. Z Pudelsami nagrał sześć płyt, m.in. "Bela Pupa" i "Wolność słowa", która zyskała status "złotej". Równolegle od 1993 roku Maleńczuk prowadził własną grupę Homo Twist, uznawaną za jedną z najciekawszych na polskiej rockowej scenie lat 90-tych. Za jego oficjalny solowy debiut uznaje się płytę "Pan Maleńczuk" z 1998 roku, choć muzyk już wcześniej publikował swoje piosenki w formie wydawnictw kasetowych. Ogromną popularnością cieszyły się kolejne pozycje w jego dyskografii: "Cantigas de Santa Maria" - nagrany z grupą Consort zbiór średniowiecznych pieśni oraz "Koledzy" - płyta nagrana wraz z Wojciechem Waglewskim, a także dwie części cyklu "Psychodancing". Album 'Koledzy" i pierwsza edycja "Psychodancing" zdobyły status platynowych krążków. Poza karierą muzyczną Maleńczuk nieregularnie publikował też swoje wiersze, m.in w bRulionie, zaś w 2003 roku jako Pan Maleńczuk wydał poemat "Chamstwo w państwie". Występował też w roli Wolanda w teatralnym przedstawieniu "Bal u Wolanda" na motywach powieści "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa.
 
Natu czyli Natalia Przybysz współzałożycielka Sistars - grupy, która na polskiej scenie w pionierski sposób połączyła inspiracje soulowe, nowoczesne r'n'b i brzmienia hip hopowe. Natalia wraz ze swą siostrą Pauliną (Pinnawela) występowały z Sistars przez pięć lat, do 2006 roku. Zespół opublikował dwa albumy: debiutancki "Siła sióstr" nagrany z gościnnym udziałem czołówki polskich hiphopowców, m.in .Tedego czy O.S.T.R-a,  a także opromieniony "złotem"  krążek "A.E.I.O.U". Za piosenkę "Sutra" wykonaną podczas festiwalu w Opolu w 2002 roku grupa otrzymała wyróżnienia publiczności i jury w Koncercie Premier, a także Superjedynkę w kategorii Debiut.  Zespół wygrał także festiwal Top Trendy i został laureatem edycji Europejskich Nagród Muzycznych MTV 2004 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Na swym koncie Sistars mają też trzy statuetki "Fryderyka". Po rozwiązaniu zespołu wokalistka rozpoczęła karierę solową jako Natu, debiutując w 2008 roku krążkiem "Maupka Comes Home". Album, którego producentem jest Envee przyniósł repertuar w estetyce neo-soul.
 
Mieczysław Szcześniak - ogólnopolskiej publiczności po raz pierwszy dał się poznać w 1985 roku podczas Konkursu Debiutów na festiwalu w Opolu. Za wykonanie piosenki "Przyszli o zmroku" otrzymał wówczas główną nagrodę im Anny Jantar. Dwa lata później wystąpił na warszawskim Jazz Jamboree, zaś w 1989 roku wziął też udział w festiwalu w Sopocie, gdzie wywalczył główną nagrodę Bursztynowego Słowika. Debiutancki album Szcześniaka zatytułowany "Niby nowy" ukazał się jednak dopiero w 1990 roku i przyniósł ciekawą fuzję jazzu, soulu i bluesa. Od 1993 roku artysta związał się z nurtem muzyki chrześcijańskiej nagrywając kolejne płyty z grupą New Life'M oraz chórem Deus Meus. Publiczności pop przypomniał o sobie w 1999 roku za sprawą zaśpiewanego wraz z Edytą Górniak utworu "Dumka na dwa serca"  promującego film "Ogniem i mieczem". W tym samym roku wokalista reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji w Izraelu. Swój kolejny album "Spoza nas" Szcześniak nagrywał z udziałem sławnego jazzowego perkusisty Lenny'ego White'a i plejady polskich gwiazd, m.in. braci Golec i Kayah. Występował też z Arką Noego, nagrywał repertuar gospel z Grażyną Łobaszewską, śpiewał również ze słynnym Harlem Gospel Choir. Na swój ostatni krążek "Zwykły cud" artysta zaprosił  m.in. Annę Marię Jopek, Paulinę Przybysz (Sistars), Liroya oraz Mezo. Obecnie muzyk kończy pracę nad pierwszą anglojęzyczną płytą, w jej produkcji wspierają go m.in  zdobywczyni nagrody Grammy - Wendy Waldman i Rob Hoffman, który współpracował m.in. z Christiną Aguilerą czy Michaelem Jacksonem.

Piotr Cugowski - jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie rockowej, syn Krzysztofa Cugowskiego (Budka Suflera), wokalista i frontmen grupy Bracia, w której występuje wraz ze swym bratem Wojtkiem. Cugowski zyskał rozgłos wygrywając wraz z Braćmi Konkurs Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam z piosenką "Nie jestem inny", autorstwa Romualda Lipko z Budki Suflera. Popularność grupy potwierdziły sukcesy debiutanckiego albumu "Fobrock" z 2007 roku i kolekcji "Tribute To Queen" zawierającej nowe wersje przebojów zespołu Freddy'ego Mercury'ego, a także najnowszy, wydany w ubiegłym roku krążek „Zapamiętaj”.  W 2007 Piotr Cugowski i Bracia zdobyli  główną nagrodę podczas festiwalu TOP Trendy. Muzyk ma też na koncie trzy nominacje do "Fryderyka". Od początku października 2007 wraz z bratem i Agnieszką Chylińską jest jurorem w programie MTV Rockuje!
 
Natalia Kukulska - córka Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar na scenie występowała już jako dziecko  śpiewając takie przeboje jak: „Puszek okruszek” czy „Co powie tata?”. Początek jej dorosłej kariery to płyta „Światło” z 1996 roku, która zyskała status złotej. Jeszcze większym sukcesem okazał się jej kolejny, późniejszy o rok, album „Puls” - promowany przebojowym singlem „Im więcej Ciebie tym mniej” - w niedługim czasie pokrył się platyną. Następne autorskie krążki Natalii: „Autoportret” (1999), „Tobie” (2001), „Natalia Kukulska” (2003) i ostatni dotychczas album „Sexi Flexi” (2007) potwierdziły jej zainteresowanie dźwiękami z pogranicza soulu, nowoczesnego r’n’b, a nawet hip hopu. Artystka nagrała też płytę z kolędami, a także piosenki do animowanych filmów „Herkules”, „Magiczny miecz” i romantycznej komedii „Zakochani”. W swojej dyskografii ma również albumy z kompozycjami z repertuaru Anny Jantar. Obecnie wraz z mężem - perkusistą Michałem Dąbrówką - pracuje nad nowym albumem „CoMix”, którego premiera zaplanowana jest na 18 maja.
 
Maria Peszek - piosenkarka i aktorka. Ma na swoim koncie szereg kreacji teatralnych oraz liczne role w produkcjach filmowych i telewizyjnych (m.in „Nocne graffiti”,  „Wiedźmin”, serial „Miasteczko”). W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną debiutując albumem „Miasto mania” nagranym z pomocą Wojciecha Waglewskiego i jego synów - Fisza oraz Emade. Krążek ten zyskał status platynowej płyty oraz został wyróżniony dwoma „Fryderykami” – Artystka odebrała nagrody w kategoriach: Produkcja Muzyczna Roku i Nowa Twarz Fonografii. Jesienią 2008 ukazała się jej druga płyta „Maria Awaria”,  która dotarła na szczyt polskiej listy sprzedaży i podobnie jak debiutancki krążek zyskała status płyty platynowej. W styczniu 2009 Artystka została laureatką Paszportów Polityki w kategorii Muzyka Popularna. W tym samym roku zdobyła kolejne dwa Fryderyki w kategoriach: Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej.
 
Adam Sztaba – jeden z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia - kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista i producent muzyczny. Współpracował m.in.: z Edytą Górniak, Ewą Małas-Godlewską, Kayah, Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Anią Dąbrowską, Kasią Kowalską, Januszem Józefowiczem, Polską Orkiestrą Radiową i orkiestrą Sinfonia Varsovia, a także z zagranicznymi gwiazdami: Michaelem Boltonem, Jose Curą, Lemarem, Ditą von Teese czy Heleną Vondráčkovą. Ma na swoim koncie wiele spektakularnych produkcji m.in.: trasę koncertową „Live '99” Edyty Górniak, a także wspólny koncert artystki z Jose Carerrasem czy muzykę do pierwszego polskiego show tanecznego „OPENTANIEC”. Adam Sztaba był także autorem muzycznej oprawy wielkich produkcji telewizyjnych m.in: „IDOL”, „Taniec z gwiazdami”, SOPOT FESTIVAL, TOP TRENDY FESTIVAL czy „Fabryka Gwiazd”.
 
Ive Mendes - Brazylijka o hiszpańsko-portugalsko-francuskich korzeniach, studia muzyczne kończyła w stolicy swojego stanu Goianii. Międzynarodowa kariera Ive Mendes rozpoczęła się w Londynie, kiedy to urzekła swoim głosem producenta Sade – Robina Millara. Współpraca z nim zaowocowała w 2004 roku debiutanckim albumem „Ive Mendes”. Millar był także obecny przy produkcji najnowszego krążka „Magnetism”, który został znakomicie przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Na obu płytach Ive śpiewa zarówno po portugalsku jak i po angielsku. Na „Magnetism” oprócz swoich piosenek wykonuje też kompozycję grupy Coldplay „Yello’, a także kawałek „Don’t Wanna Know” niedawno zmarłego znakomitego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty Johna Martyna.
 
Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i  świeżością: tak jak album "Roots And Wings" inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, "The Promise" nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą, a także: soulowo-bluesowy klasyk "Ain't No Love In The Heart Of The City". 12 kwietnia ukazał się najnowszy album zespołu „Comme On Est Venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.
 
Cesaria Evora - Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii World Music. Nie bez powodu nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet sama królowa popu - Madonna. Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z Sao Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu) poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in. Afryki oraz AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” - album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.
 
ORGANIZATOR: SNAP
PARTNERZY STRATEGICZNI: Miasto Bydgoszcz, Radio Złote Przeboje
SPONSOR GłÓWNY: Bank Pocztowy
PATRONI MEDIALNI: Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, POLSAT.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz