22 czerwca 2010 10:56

Jose Carreras zaśpiewa w Toruniu już 31 lipca

To będzie wydarzenie bez precedensu w 777- letniej historii Torunia. 31 lipca 2010 roku na stadionie imienia Mariana Rose (Motoarena) wystąpi jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów: Jose Carreras. Koncert będzie miał niecodzienną oprawę. W rezultacie będzie nie tylko wielkim widowiskiem muzycznym, ale też niezapomnianym spektaklem.

[img:1]

Jose Carreras to niekwestionowana gwiazda światowej muzyki. W swojej karierze występował na wszystkich najważniejszych scenach operowych świata, od City Opera w Nowym Jorku poprzez londyńską Covent Garden po mediolańską La Scalę. W każdym przypadku podbijał widownię brzmieniem swojego głosu. Jego nagrania zostały uhonorowane wieloma Platynowymi i Złotymi Płytami. Jest laureatem i posiadaczem wielu nagród, medali i tytułów. Został wybrany i doskonale się sprawdził w roli Dyrektora Muzycznego Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, w 1992 roku.

Jose Carreras wielką popularność zyskał dzięki słynnym Koncertom Trzech Tenorów. Po raz pierwszy Placido Domingo, Jose Carreras i Luciano Pavarotti zaśpiewali razem w 1990 roku w rzymskich Termach Karakalli. Nagranie z tego koncertu stało się największym przebojem fonograficznym w historii muzyki poważnej (w ciągu trzech miesięcy sprzedano na świecie trzy miliony płyt i kaset!) i otrzymało nagrody: British Award, Grammy, Edison Award. Także późniejsze koncerty: Jose Carrerasa, Luciano Pavarottiego i Placido Domingo cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

- W rezultacie trójkę wybitnych tenorów zaczęto traktować jak prawdziwe gwiazdy show biznesu. Dzisiaj nazwiska: Domingo, Carreras, Pavarotti znane są niemal wszystkim ludziom na całym świecie – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

- Przyjazd gwiazdy tej klasy co Jose Carreras będzie dla Torunia dużą nobilitacją – podkreśla Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Koncert w Toruniu będzie dopiero piątym w historii występem Jose Carrerasa w Polsce. Warto jednak dodać, że nigdy dotąd hiszpański tenor nie dawał w naszym kraju dużego koncertu plenerowego. A te bez wątpienia są jego specjalnością. Wystarczy przypomnieć chociażby koncert na stadionie Camp Nou w Barcelonie w 1999 roku, gdy występ Hiszpana oklaskiwało ponad 70.000 fanów muzyki, czy też ubiegłoroczny koncert w Neapolu także dla blisko 70.000 widzów.

- Koncert Jose Carrerasa będzie dowodem, że nasze aspiracje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury nie są bezpodstawne. Dzięki temu wydarzeniu będziemy wymieniani w jednym szeregu z takimi ośrodkami kultury w Europie jak: Berlin, Ateny, Lizbona, Porto, Londyn, Barcelona, Zadar, Zagrzeb czy Sankt Petersburg, w których Carreras występował chociażby w ubiegłym roku – dodaje Michał Zaleski.

Koncert Jose Carrerasa w Toruniu ma swoją oficjalną stronę! Od 15 czerwca pod adresem www.carreras.pl można odnaleźć wszystkie informacje dotyczące jedynego tegorocznego występu hiszpańskiego tenora w Polsce.

Strona koncertu została uruchomiona 15 czerwca. Można na niej odnaleźć zarówno informacje o przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia jak i sylwetkę artysty. Szczegółowo opisane jest też miejsce koncertu. Każdy zainteresowany przekona się o walorach 777- letniego Torunia oraz nowoczesnego stadionu jaki powstał w tym mieście w ubiegłym roku – Motoareny.

Oczywiście na stronie nie mogło zabraknąć informacji o tym w jaki sposób można kupować bilety na koncert. Odnajdziemy tam więc między innymi dokładny podział stadionu na sektory oraz ceny wejściówek. Istnieje także możliwość bezpośredniego przeniesienia się ze strony koncertu na stronę firmy Ticketpro, która w systemie internetowym sprzedaje bilety.

- Ponadto zainteresowani mogą obejrzeć fragment jednego z koncertów Jose Carrerasa oraz posłuchać słynnej Granady w wykonaniu hiszpańskiego tenora – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert.


Na stronie www.carreras.pl znajdują się też szczegółowe informacje o organizatorach, patronach medialnych i technicznych koncertu.

Dziesięć tysięcy zimnych ogni rozbłyśnie na toruńskiej Motoarenie podczas koncertu Jose Carrerasa. Wszystko w trakcie niezapomnianego przeboju z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie – „Amigos para siempre”.  W ten sposób toruński koncert nawiąże klimatem do największych tego typu imprez muzycznych na świecie. 

W trakcie koncertu, który odbędzie się 31 lipca Jose Carreras wykona zarówno największe przeboje operowe jak i utwory z popularnych musicali. Zaśpiewa też pieśni hiszpańskie, włoskie i neapolitańskie. Czymś wyjątkowym będzie wykonanie utworu „Amigos para siempre”, który wielką popularność na całym świecie zyskał przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. I właśnie przy okazji tego utworu organizatorzy koncertu szykują niespodziankę. 

- Uczestnicy koncertu otrzymają od nas zimne ognie. Po wejściu na stadion będzie je można odnaleźć na każdym siedzisku. I w tym momencie chcielibyśmy fanów muzyki poprosić o współpracę. Chodzi o to, by wszyscy wspólnie zapalili zimne ognie właśnie podczas utworu „Amigos para siempre”. Wtedy na stadionie wytworzy się niepowtarzalny klimat. Coś co pozostanie w pamięci zarówno samego artysty jak i zgromadzonej publiczności – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu. 

- Aby efekt był jak najlepszy ważne jest to, by wszyscy poczekali z zapaleniem zimnych ogni właśnie do tej piosenki.  Z tego co wiem zostanie ona wykonana pod koniec koncertu. A myślę, że warto wykazać cierpliwość, bo efekt może zapierać dech w piersiach – dodaje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Wspólne akcje publiczności w trakcie koncertów w Polsce to nie nowość. Wystarczy przypomnieć chociażby ubiegłoroczny koncert grupy U2. Wówczas każdy, kto posiadał bilet na trybuny zabierał ze sobą coś białego (chusty, kartki papieru lub ręczniki ), każdy kto miał bilet na płytę stadionu - coś czerwonego. Akcja rozpoczęła się wraz z pierwszym taktem - "New Year's Day" - utworu poświęconego Solidarności i Lechowi Wałęsie. Wówczas to chusty, koszulki, kartki i inne białe i czerwone akcesoria wzniesione nad głowami fanów sprawiły, że Stadion Śląski stał się olbrzymią polską flagą. Z kolei w trakcie koncertu grupy Scorpions w 2008 roku w Ostrowie Wielkopolskim fani muzyki zapalili zimne ognie podczas dwóch ballad śpiewanych przez niemiecką grupę – „Send me and Angel” oraz „Wind of Change”. 

- Raz jeszcze zachęcam wszystkich do współpracy. Jako organizatorzy robimy wszystko, by koncert na długo zapadł w pamięci publiczności, która pojawi się na Motoarenie. W tym przypadku jednak potrzebne jest współdziałanie ze strony widzów. Wierzę, że ta niecodzienna akcja zakończy się sukcesem – dodaje Michał Zaleski, prezydent Torunia. 

Utwór „Amigos para siempre” można odnaleźć pod następującym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=rsvVzAn_qlI

Koncert w Toruniu odbędzie się 31 lipca. Jego początek zaplanowano na godzinę 20.30. Jose Carrerasowi towarzyszyła będzie wspaniała ukraińska sopranistka Natalia Kovalova. Orkiestrą dyrygował będzie Hiszpan David Gimenez. Koncert potrwa prawie dwie i pół godziny. W jego trakcie usłyszymy wiele przebojów zarówno muzyki poważnej jak i muzyki rozrywkowej w niecodziennej interpretacji wybitnego tenora.

Ceny biletów na koncert Jose Carrerasa na Motoarenie będą zróżnicowane. W zależności od miejsca kosztować będą od 70 do 400 złotych.

- W rezultacie koncert będzie dostępny nie tylko dla zamożnych fanów talentu Jose Carrerasa, ale także szerokiego grona mieszkańców Torunia, dla których przyjazd tej klasy gwiazdy będzie wydarzeniem bez precedensu – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Do tej pory największą popularnością cieszą się bilety w cenie 100 złotych. Wszystko wskazuje na to, że – zakładając dotychczasową dynamikę sprzedaży – już wkrótce zabraknie wejściówek na koncert w tej cenie. Dobrze sprzedają się też najdroższe i … najtańsze bilety odpowiednio w cenie 400 i 70 złotych.

- Jeśli ktoś chce mieć możliwość wyboru miejsca nie powinien zwlekać z zakupem biletów – tłumaczy Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

Sprzedaż biletów za pośrednictwem www.ticketpro.pl, sieci sklepów Empik oraz Media Markt.

Z zakupem najatrakcyjniejszych wejściówek warto się pospieszyć, gdyż ich liczba jest ograniczona.

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM i RMF Classic. Ważnym partnerem wydarzenia jest Gmina Miasto Toruń. To właśnie dzięki staraniom władz Torunia jeden z najwybitniejszych tenorów wszech czasów wystąpi w grodzie Kopernika.

[img:2]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz