30 czerwca 2010 22:21

Instrukcja obsługi OPEN'ERA

Garść najświeższych informacji o Heineken Open'er Festival 2010
[img:1]
Od strony redakcji INFOMUSIC już teraz zapraszamy na codzienne relacje z festiwalu, które specjalnie dla Was przygotują: Sabina Lawrów i Marcin Rutkowski.

Ponadto - Mikołaj Ziółkowski, główny odpowiedzialny za to muzyczne zamieszanie, w środowym programie alternatywnym w radiowej Trójce, zdradził, że trwa dopracowywanie ostatnich detali do pierwszej w historii festiwalu - transmisji na żywo z festiwalowego koncertu. Poprzeczka została ustawiona wyjątkowo wysoko, gdyż mowa jest tu o występie megagwiazdy - zespołu Pearl Jam! Jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatora - to wszystkich tych, co musieli zostać w domu - zapraszamy po 22.00, 1 lipca do radiowej Trójki. Dla nich również będą przygotowywane specjalne relacje video z koncertów - to i wiele innych rzeczy czeka na was na stronie www.opener.pl

Nowością w Gdyni, która na pewno będzie oblegana jest Signing Tent. Miejsce gdzie będziecie mogli się spotkać z artystami występującymi na Open’erze, zdobyć ich autografy i zrobić wspólne zdjęcie. Wstępnie swoje spotkania z fanami potwierdziły zespoły: Mando Diao, Klaxons, Skunk Anansie i Yeasayer. Więcej informacji już wkrótce!

Przed i podczas festiwalu nieprzerwanie będzie można nabyć bilety na terenie festiwalu w kasach biletowych, bilety elektroniczne w internetowym sklepie Alter Art oraz bilety tradycyjne w punktach sprzedaży sieci Ticketpro i Eventim. Jednocześnie informujemy, że karnety z polem namiotowym są już wyprzedane, a ilość pozostałych biletów jest ograniczona. Bilety SKM dostępne są w sklepie internetowym Alter Art, a w dniach festiwalowych w specjalnym punkcie na terenie festiwalu.

Niestety jedna zła wiadomość. Ellie Goulding - zwyciężczyni prestiżowego BBC Sound Of 2010, z powodów zdrowotnych, była zmuszona do odwołania swojego koncertu w Gdyni. W jej miejsce zagra polski zespół BiFF.

PEŁNY LINE-UP DOSTĘPNY POD ADRESEM: http://opener.pl/pl/info/lineup_2010_pl

GŁOSUJ PODCZAS OPEN’ERA!

Pierwsza tura Wyborów Prezydenckich nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego w niedzielę

4 lipca 2010 roku po raz kolejny spotkamy się przy urnach. Zachęcamy do zabrania ze sobą zaświadczenia o prawie do głosowania oraz dokument tożsamości. Z myślą o festiwalowiczach wraz

z miastem Gdynia przygotowaliśmy wiele udogodnień. Jednak z uwagi na procedurę rejestracji – dopisywanie do list wyborców, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. W bezpośrednim sąsiedztwie terenu Open’er Festival zlokalizowanych jest kilka lokali wyborczych, w których można oddać swój głos. Zachęcamy również do odwiedzin lokali wyborczych w centrum miasta. W tym celu uruchomione zostały specjalne dodatkowe bezpłatne autobusy, które dowiozą uczestników festiwalu do lokali wyborczych w śródmieściu.
Lista lokali wyborczych usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie festiwalu jest dostępna na www.opener.plw specjalnej zakładce na górze strony.

PRZEWODNIK FESTIWALOWY

Znajdziecie go we wszystkich kasach kuponowych na terenie festiwalu za 1 kupon. Szczegółowy opis występujących artystów, opisy dodatkowych atrakcji, takich jak wystawy, kina, strefy gastronomiczne wraz z podanym menu oraz praktyczne informacje. Przewodnik wydrukowany jest na papierze ekologicznym.

SIGNING TENT

Jedna z tegorocznych nowości na festiwalu. Wyjątkowa strefa, w której będzie można się spotkać z artystami występującymi na Open’erze, zdobyć ich autografy i zrobić wspólne zdjęcie. Miejsce na podpisy artystów można znaleźć w przewodniku festiwalowym. Dostępne będą także tegoroczne plakaty oraz pocztówki.

POCZTA POLSKA I POCZTÓWKI

W tym roku będzie można wysłać gorące pozdrowienia wprost spod Sceny Głównej Open’era… pocztą! W specjalnych dwóch punktach do dyspozycji festiwalowiczów będą zarówno widokówki z gdyńskim krajobrazem, kartki z festiwalo­wym klimatem, jak i pocztówki zaprojektowane przez zaproszonych przez nas w tym roku ilustratorów oraz specjalny stempel okolicznościowy przygotowany na tę okazję. Najprawdziwszy oddział Poczty Polskiej na Open’erze!BEZPIECZEŃSTWO

Dla Państwa bezpieczeństwa, w przypadku ogłoszenia konieczności ewakuacji z terenu festiwalu, przygotowaliśmy specjalny Punktu Zbiórki Do Ewakuacji (zaznaczony na każdej festiwalowej mapie).

KINO ALTER SPACE

„IT MIGHT GET LOUD” (Czwartek 17.00, Niedziela 20.30/ Piątek, 21.30 - kino letnie Cinema City). Zdobywca Oscara Davis Guggenheim prezentuje osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes, The Dead Weather). Film pozwala zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl gry na najprzeróżniejszych wersjach gitary. Opowieściom każdego z gitarzystów o ich własnym muzycznym buncie towarzyszy rock'n'rollowa sesja. Muzycy zbierają się na pustej scenie, podkręcają wzmacniacze i grają.

A muzyce towarzyszy wizualny rozmach.

FUTURE SHORTS (Czwartek 20.30, Niedziela 0.00). PROGRAM FESTIVALOWY – LATO 2010. Future Shorts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek związanych z krótkim filmem. Od 2003 roku stale rozwija się, tworząc największą na świecie platformę prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych – rozciągającą się od Europy przez Afrykę, Amerykę Północną i Południową aż po Azję. Dzięki poznańskiej Fundacji Ad Arte od 2007 roku pokazy Future Shorts regularnie goszczą również w Polsce. Na festiwalowe lato 2010 przygotowany został specjalny wybór filmów. Będzie można zobaczyć m.in. animowaną dyskotekę w składzie z narzędziami („Hum”), dokumentalną opowieść o największej na świecie kolekcji winylowych płyt („Archive”), czy paryskie zamieszki w teledysku grupy Justice („Stress”). W programie także: komedia w stylu noir o poszukiwaniu sprawcy tajemniczego rzutu butelką („Path Lights”), surrealistyczna animacja o wędrówce upiornych postaci pchających sklepowe wózki („She Who Measures”) oraz miłosne perypetie… myszy i kota („Please Say Something”).

PART OF THE WEEKEND NEVER DIES (Czwartek 0.00, Piątek 17.00, sobota 20.30). Film dokumentalny o trzyletniej trasie podczas której oglądamy grupę Soulwax gdy występują jako DJe i grają koncerty co noc z plejadą przyjaciół i wieloma spośród najbardziej interesujących artystów naszych czasów, wciąż w podróży dookoła świata pod szyldem „Radio Soulwax”.Zarejestrowany podczas 120 występów, jedną kamerą, w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Australii, materiał znalazł się w dwóch filmach współreżyserowanych przez uznanego reżysera Saama Farahmanda i Soulwax.Film ukazuje ekscesy, cynizm, złudzenia, śmieszność, sprzeczności, wyczerpanie i humor życia Dj-ów i zespołów w trasie. Zawiera zarejestrowane na żywo występy 2manydj's i Soulwax Nite Versions, pojawiają się w nim również James Murphy, Nancy Whang, Erol Alkan, Tiga, Justice, Busy P, So-Me, Peaches, Kitsuné & Klaxons, miedzy innymi w relacjach filmowych za kulisami i w wywiadach.

YES MEN FIX THE WORLD (Piątek 20.30, Sobota 0.00, niedziela 17.00).„Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” i „Czy można naprawić świat?” to pytania, które zadaje sobie duet alterglobalistów: Andy Bichlbaum i Mike’a Bonann.Fabularyzowany film dokumentalny w stylu Michaela Moore'a, pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu. Autorzy poruszają w nim najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.

ANIMACJE SE-MA-FORA (Piątek 0.00, Sobota 17.00).Se-ma-for Produkcja Filmowa to jedno z najbardziej znanych europejskich studiów produkujących poklatkową animację lalkową. Se-ma-for zaangażowany jest również w produkcję innych rodzajów animacji. Dewiza studia to umożliwić młodym reżyserom i animatorom tworzenie swoich pierwszych filmów oraz dać im okazję do wypróbowania nowych technik animacji i efektów specjalnych.

Wyświetlimy:

„Piotruś i Wilk”Suzie Templeton - zdobywca Oscara w 2008.

„Danny Boy” Marka Skrobeckiego - opowieść o ułomności ludzkiej, którą eufeministycznie możemy nazwać „utratą głowy”. Ktoś, o kim mówimy w przenośni, że „stracił głowę” jest człowiekiem, który nie bardzo wie co robi. W tym opowiadaniu głowę stracili już prawie wszyscy, oprócz Danny Boy’a. „Radostki” Magdaleny Osińskiej - pochwała dzieciństwa. Opowiada o radości płynącej z bycia dzieckiem. To w jaki sposób dziecko przeżywa świat, intensywnie i „stuprocentowo” przekłada się na treść i formę filmu.

„Ichthys” Marka Skrobeckiego - niekonwencjonalnie opowiedziana, metaforyczna, filmowa przypowieść o wytrwałości oczekiwania, nadziei i spełnieniu. Bohaterem filmu jest mężczyzna w sile wieku. Zjawia się w restauracji, jest tam jedynym klientem. Wita go kelner o twarzy cherubina, który przyjmuje zamówienie po czym wychodzi. Klient oczekuje na jego powrót. Czas mija, pokrywając wszystko patyną starości.

KINO LETNIE CINEMA CITY

Joe Strummer: The Future Is Unwritten

Przez jednych nazywany "Chrystusem rocka", przez innych "małym krzykatym dupkiem". Film dokumentalny Joe Strummer - The Future Is Unwritten w reżyserii Juliana Temple jest poruszającą historią życia tego wielkiego artysty, który stał się ikoną punk rocka.

Beats of freedom - Zew wolności

W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem, zjawiskiem społecznym o kolosalnej sile rażenia, stała się przestrzenią ludzi wolnych.„Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie dzięki muzyce poczuli własną siłę i godność.

Wszystko co kocham

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie.

Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki

Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku - legendarnego koncertu na farmie Woodstock w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. Na scenie przewijają się największe osobowości ówczesnego rocka, między innymi.: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Richie Havens, Santana, Jefferson Airplane oraz The Who.

Historia Rock n' Rolla

Wywiady z największymi gwiazdami rocka: Mickiem Jaggerem, Bono z U2, Brucem Springsteenem i innymi. Clipy muzyczne, m.in.: The Beatles, U2, The Who, Eric Clapton, Elton John, Pink Floyd, Jimi Hendrix, Janis Joplin. I wiele, wiele więcej.

2.07.2010 (piątek)

21:30 It might Get loud – czas trwania 1.40h (97 min)
23:15 Woodstock – czas trwania 3.40h (228 min)

3.07.2010 (sobota)
21:30 Beats of Freedom – czas trwania 1.15h (75 min)
23:15 Joe Strummer – czas trwania 2h (120 min)
1:40 Wszystko co kocham – czas trwania 1.40h (100 min)

4.07.2010 (niedziela)

21:30 Historia Rock’n’Rolla – czas trwania 9,5h (575 min)
więcej: www.opener.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz