26 września 2006 10:30

Polscy artyści na Free Form Festival

Podczas trzydniowego festiwalu w Fabryce Trzciny obok gwiazd zagranicznych wystąpią także polscy wykonawcy.


FREE FORM FESTIVAL
contemporary music and visual arts festival
 
koncerty / live acty / DJ sety / video art / filmy / wizualizacje / video instalacje / design
 
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny / Warszawa
 
wystąpią m.in.:
 
czwartek, 12 października 2006
PLAZMATIKON  / PL
Muzyka zespołu Plazmatikon jest zawieszona gdzieś w naszej współczesności, zahaczając o klimaty broken beat, lounge, nu jazz, avant ale wykonywana w improwizowanej formie na instrumentach made in ZSRR, NRD, PRL (syntezatory, beat maszyny...). Ten wyjątkowy brzmieniowy melanż staje się podstawą do prowokujących improwizacji. Utwory zespołu są nieskrępowaną i spontaniczną przechadzką po współczesnych nurtach muzyki instrumentalnej. Plazmatikon łączy w jednej myśli muzycznej elementy clubbingowe oraz improwizacyjno-eksperymentalne.
 
Zespół stale koncertuje. Grał w warszawskich klubach: Punkt, Pruderia, Regeneracja, Klinika, Chłodna 25, sopockim Sfinksie, gdyńskiej Mandragorze. Brali udział w tegorocznej edycji festiwalu "Art Depot". Ponadto mieli niepowtarzalną okazję współpracować podczas tegorocznych spotkań muzycznych "Tratwa Muzykantów" w Sejnach ze sławami muzyki jazzowej i klezmerskiej: Paulem Brodym, Johnem Londonem, Michaelem Alpertem, Stuartem Brotmanem. W sumie przez ostatnie 8 miesięcy zespół zagrał ok. 40 koncertów w całej Polsce.

COLDCUT / UK
Legendarny brytyjski duet klubowy, odnoszący sukcesy nieprzerwanie od 19 lat. Założyciele kultowej wytwórni Ninja Tune, pionierzy VJ-ingu, autorzy wielu multimedialnych projektów pokazywanych w prestiżowych galeriach na całym świecie. W styczniu 2006 wydali nowy album z gościnnym udziałem Saula Williamsa, Jona Spencera, rapera Mike’a Ladda, Roberta Owensa oraz Roots Manuvy.
 
piątek, 13 października 2006
YUMMY CAKE / PL
Zespół powstał w listopadzie 2005 roku jako projekt elektro power pop. Dotychczas zespół nagrał materiał na płytę oraz koncertował w klubach Warszawy i Łodzi. Koncerty Yummy Cake to energetyczne show zawierające oprócz elementów scenicznych także wizualizacje tworzone na potrzeby konkretnych występów. Charakterystyczne elementy wyznaczające styl zespołu to białe pudle i glamour połączone z mocnym rytmicznym brzmieniem. Yummy Cake brzmi słodko, ale do tego torciku na koncertach podawane są ostre narzędzia.
 
MASS KOTKI / PL
Mass Kotki to elektro punkowy girl band, założony w 2003 roku przez Lady Electrę (Łódź) i Katiuszę (Warszawa). Muzyczny mix oldschoolowych brzmień disco, punkowego hałasu, nowej fali i elektro. Koncerty to tematyczne show z niepowtarzalnym imagem. Mass Kotki wcielają się w różne ikony kobiecości: księżniczki, dziwki, kury domowe, pielęgniarki, żołnierki, diablice... Dziewczyny zagrały kilkadziesiąt koncertów w kraju i zagranicą (wschodnią i zachodnią), w 2005 r. wydały debiutancką płytę pt. "Chodź zobaczyć". Obecnie pracują nad drugą płytą.
www.mass-kotki.net
 
Dyskografia:
2005 Chodź zobaczyć LP
 
CHICKS ON SPEED / Niemcy
Żeńskie trio nazywane “boginiami electro”, nie ograniczają się tylko do muzyki. Tworzą nie tylko muzykę: prowadzą wytwórnie płytową Chicks on Speed Records. Robią muzykę, prowadzą sklep internetowy, wytwórnię muzyczną, projektują grafikę dla magazynów, okładki płyt i własną odzież, występują live, grają w teatrach, prowadzą show w radio a nawet piszą książki. Ich koncerty to swoiste performance, połączenie sztuki i muzyki.
 
FreeForm / UK
Jego muzyka zaliczana jest do nurtu "inteligentnej elektroniki" spod znaku wytwórni Warp. Freeform ma na swoim koncie osiem albumów, sześć singli, pojawił się również na wielu kompilacjach, obok uznanych artystów, takich jak: Brian Eno, Aphex Twin, czy Stereolab. Remiksy jego utworów robili tacy artyści jak Bill Laswell, Autechre, Atom Heart i Jan Jelinek.
 
MONOPOP / PL
Monopop to nowy szczeciński projekt muzyczny Moname i Offpopa. Pierwsza płyta ukaże się zimą nakładem lokalnej oficyny Typical Rec. Projekt tworzą Offpop - szczeciński dj i producent i Moname z kolektywu Family Groove. Offpop swoja przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął na przełomie 1997/1998. Na swoim koncie ma wydane dwie Ep`ki. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zamieszczenie utworu "Low Rider" na płycie DJ KICKS - DJ`a Tigi. Muzyka Off pop łączy takie obszary współczesnej elektroniki jak electro-house, tech-house czy minimal house. W maju 2005 pojawiła się kompilacja Elektronische Musik - Interkontinental 4 na ktorej znalazł się utwór off pop "grammophon".
Mo Name jest znany z kolektywu Family Groove. Składa się on z didżejów i producentów: Mario, Jazzmix, Mo Name. Występowali u boku światowych sław muzyki klubowej m.in.: Dixon, Daniel P., Cle, Martin Landsky, Lil Tony, Maurice Fulton, Kiki. Poza czołówką polskich klubów grają poza granicami kraju w słynnych berlińskich klubach: WMF, Cookies Bar, Pfefferbank, Casino. Rare grooves, nujazz, deep house, electro to tylko niektóre gatunki muzyczne uprawiane przez nich.

 
sobota, 14 października 2006
PLASTIC / PL
Plastic opiera swoją muzykę na nowoczesnych brzmieniach electro-popu z elementami charakterystycznymi dla muzyki lat 80-tych. Są fanami analogowych brzmień i kolekcjonerami kultowych instrumentów klawiszowych. Ich muzyka niesie ze sobą dużą dawkę świeżości i pozytywnej energii. To stylistyczna podróż od tanecznego house’u przez electro, funk i drum’n’bass do chilloutu. 
 
Plastic tworzą: Agnieszka Burcan (wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie) i Paweł Radziszewski (gitara, skrecze, programowanie). Oboje są również producentami całego materiału. Debiutancki album PLASTIC ukazał się 9 czerwca 2006 nakładem EMI Music Poland. Ich utwory ukazały się na kultowych składankach KLUBOWE GRANIE 1, KLUBOWE GRANIE 2 oraz POZYTYWNE WIBRACJE VI. Występują jako muzycy sesyjni, są także producentami i autorami utworów dla innych wykonawców. Na koncertach występują w rozszerzonym kilkuosobowym składzie: Aga - wokal, Paweł - gitara, Piotr Skotnicki - klawisze, Paweł Bomert - bas, Adam Kram - perkusja.
www.plasticspace.com
 
Dyskografia:
2006 Plastic LP

HOOVERPHONIC / Belgia
Uważani za spadkobierców Massive Attack i Portishead, wymykają się prostej klasyfikacji. Od trip-hopu, symbiozę elektroniki i brzmień akustycznych, po orkiestrowe aranżacje, brzmienie grupy wydaje się nieustannie rozwijać. Autorzy hitów 2Wicky (wykorzystany na soundtracku „Ukryte Pragnienia” Bertolucciego), Mad About You, Jackie Cane, You Hurt Me.
 
WAX TAILOR / FR
Okrzyknięty talentem na miarę DJ Shadowa, autor znakomicie przyjętego albumu "Tales Of The Forgotten  Melodies", określonego mianem cinematic downtempo z elementami hip hopu, leader nieistniejącej hiphopowej grupy La Formule Band, producent, kompozytor, dj.
 
C.H. DISTRICT / PL
Mirosław Matyasik działalność artystyczną rozpoczął w 1996, współtworzył śląską scenę ambient/noise/experimental. Od 1998 podstawę jego twórczość stanowi jednoosobowy projekt o nazwie C.H. DISTRICT, który łączy w sobie  tradycję muzyki industrialnej z współczesnymi produkcjami z kręgów tzw. "inteligentnej elektroniki". Ściśle współpracuje z grupą performance/video art SUKA OFF zasilając ich działalność jako twórca oprawy dźwiękowej. W latach 1998-2001 ukazały się dwa wydane własnym sumptem płyty cdr - "Pneuma-ti-coi" oraz "Continuance".
 
W 2002 r. podpisał kontrakt z francuską wytwórnią M-TRONIC i wydał pierwszy oficjalny cd, split z holenderskim DUUSTER, który odbił się sporym echem w Polsce, ale przede wszystkim zagranicą - we Francji i za oceanem. Na początku 2005 roku światło dzienne ujrzał drugi lp c.h.district - "SLIDES" nagrany dla paryskiego labelu. Pełne, autorskie wydawnictwo, okraszone remixami m.in KERO (Shitkatapult) i Telemetrik zostało znakomicie przyjęte przez recenzentów i fanów muzyki elektronicznej. Zaowocowało to licznymi występami w całej Europie (m.in. INDUSTRIAL FESTIVAL-Francja / FORMA NOVA FESTIVAL-Dania / TORTURE GARDEN-Wielka Brytania, WARSAW ELECTRONIC FESTIVAL itd.) oraz udziałem w wielu płytach kompilacyjnych.
 
www.chdistrict.com
 
Continuance; cdr (Differentiate Production, 2002)
Matryca ver. Hardware cdr (Differentiate Production)
(muzyka do performace'u Teatro la Terrorismo SUKA OFF, nagrodzona na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych 2002)
Zan[zib]ar: live action; cdr (F4F) 2002
CHEMICAL ELEMENTS vol.I - duuster vs. c.h. district; split cd (m-tronic, Francja, 2003)
SLIDES, cd, (m-tronic, Francja, 2005)

Pełny program uwzględaniający pokazy filmowe i wystawy FreeFormFestival już wkrótce.
więcej na www.freeformfestival.pl
 
Ceny biletów:
12, 13 października - 60 pln (do końca września) na jeden dzień
70 pln (od 1 października) na jeden dzień
14 października - 70 pln (do końca września)
80 pln (od 1 października)
Karnety 3 - dniowe - 150 pln (liczba ograniczona)
 
Sprzedaż biletów  w punktach na terenie Warszawy:
Shortcut Traffic Club, Fabryka Trzciny - (22) 619 05 13
Ogólnopolska sprzedaż i rezerwacja:
sieć sprzedaży Ticketpro: www.ticketpro.pl,
sieć Eventim www.evetim.pl oraz na www.shortcut.pl
 
Wszystkie bieżące informacje o koncertach organizowanych przez Good Music na www.goodmusic.com.pl 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz