24 sierpnia 2011 11:51

ArtLoop nowym festiwalem na mapie Trójmiasta!

16 września 2011 roku w Sopocie wystartuje nowy festiwal - ArtLoop Festival.

[img:1]
W 2011 roku powstaje jego zapowiedź 00 ARTLOOP w Sopocie, a w 2012 roku pierwsza edycja festiwalu 01 ARTLOOP będzie organizowana jednocześnie w Sopocie i innym wybranym mieście w Polsce. Oba miasta zostaną "zloopowane" jako jedna, zintegrowana przestrzeń festiwalowa.
 
ARTLOOP to projekt, który otwiera się na dynamiczną interakcję z widzem, wychodząc poza formułę stricte instytucjonalnych pokazów i prezentacji, anektuje przestrzeń miejską i poddaje ją artystycznej transformacji. Festiwal na różne sposoby oswaja odbiorców ze sztuką współczesną, korzystając z narzędzi makro [m.in. projekcje wielkoformatowe, obiekty w przestrzeni publicznej, koncerty i wystawy] oraz mikro [m.in. projekty specjalne, efemeryczne akcje miejskie]. ARTLOOP to artystyczne laboratorium, które łączy młodą sztukę ze sztuką uznaną, łączy przestrzenie, łączy idee i koncepcje, łączy ludzi, otwierając ich na nowe działania, konteksty, emocje.
 
Formuła programowa ARTLOOP powstaje w oparciu o 3 sekcje:
1. Sekcja Urbanator | Sztuka w przestrzeni miejskiej + Design
2. Sekcja Screen | Kino + Sztuki wizualne
3. Sekcja Soundspace | Sztuka+Muzyka
 
PROGRAM 2011
 
Sekcje/Działania:
1. SEKCJA SCREEN /PGS + PRZESTRZEŃ MIEJSKA/
Projekt: KINOINSTALACJA - pokazy specjalne film+video w przestrzeni PGS

KINOINSTALACJA jest eksperymentalnym kinem i instalacją równocześnie. Powstanie na trzy dni w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Przestrzeń zostanie przekształcona za pomocą specjalnie wybudowanych obiektów umożliwiających nietypowe formy projekcji z licznych projektorów. Program zostanie oparty na filmach o sztuce, formach krótkich, eksperymentalnych, sztuce wideo. Każdego dnia przestrzeń będzie uległa transformacji, zaskakując widzów nowymi sposobami percypowania zjawisk audiowizualnych. Sekcja Screen powstanie w oparciu o współpracę z telewizjami - m.in. z TVP Kultura i Arte, z najważniejszymi festiwalami filmowymi jak Rotterdam Film Festival oraz z najważniejszymi archiwami sztuki video jak Electronic Arts Intermix z Nowego Jorku.

Akcja SILENT CINEMA
W ramach KINOINSTALACJI zostanie przeprowadzona akcja SILENT CINEMA - czyli oglądania filmów z alternatywnymi ścieżkami dźwiękowymi do wyboru, które są transmitowane do słuchawek bezprzewodowych.

Projekt: SCREEN CINEMA - specjalne pokazy na ekranach w przestrzeni publicznej + budynki
Aby uczynić pokazy filmowe atrakcyjnymi dla szerokiego grona odbiorców, w ramach festiwalu część filmów zostanie zaprezentowana na ekranach pneumatycznych zlokalizowanych w centralnych punktach miasta. Ilość ekranów do ustalenia. Program zostanie wzbogacony o nietypowe pokazy z udziałem artystów i muzyki na żywo - na film zostanie nałożony alternatywny obraz a filmowa ścieżka dźwiękowa zostanie zmodyfikowana poprzez zaplanowane artystyczne ingerencje.

2. SEKCJA URBANATOR /PLAC PRZYJACIÓŁ SOPOTU + CENTRUM/
Projekt: URBANATOR - transformacje przestrzeni + obiekty

URBANATOR to seria obiektów/instalacji w przestrzeni miejskiej, otwartych dla publiczności, to specjalnie zaprojektowane, zintegrowane, stanowiące jedność przestrzenie odpoczynku, obcowania ze sztuką, szukania inspiracji. Zsieciowane obiekty zachęcają do odwiedzenia i pozostania w nietypowej rzeczywistości, budowanej przez projekcje, artystyczną iluminację, obiekty sztuki użytkowej, dźwięki. URBANATOR to miejsce spotkań i dyskusji, a także rozpisana na parę lokalizacji wystawa. Główny obiekt stanie na Placu Przyjaciół Sopotu, uzupełniające go obiekty-satelity w różnych formach zostaną rozlokowane w centrum miasta.
Kuratorzy i projektanci: Grupa Lowbudget [Filip Kozarski + Maciej Ryniewicz].

Akcja LOOPOWANIE PRZESTRZENI czyli budowanie sieci powiązań, seria działań
Seria działań dźwiękowych, wizualnych, ingerencji w przestrzeń, gier miejskich - wszystkie aktywności powodują, że centrum miasta zostaje zloopowane czyli twórczo przekształcone i zintegrowane, zapętlone w sieci powiązań. LOOPOWANIE PRZESTRZENI otwiera kurort na sztukę i sztukę na kurort/kurortowość.

3. SEKCJA SOUNDSPACE: /MCKA ZATOKA SZTUKI/
Koncert "CHOPIN NA 5 FORTEPIANÓW" [otwarcie festiwalu]

Jaskułke - "Chopin na pięć fortepianów" jest nowatorską wizją interpretacji muzyki wybitnego kompozytora, a niecodzienny i zaskakujący aparat wykonawczy - pięć fortepianów dowodem wielkiego kunsztu i odważ?nej kreacji twórczej artysty. Współproducentem projektu, zainicjowanego przez Krzysztofa Gałkowskiego jest Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie. Obok Sławka Jaskułke bierze w nim udział jedna z najwybitniejszych klasycznych pianistek młodego pokolenia Katarzyna Borek oraz trójka polskich jazzmanów: Joanna Duda, Piotr Wyleżoł i Paweł Kaczmarczyk.

Sławek Jaskułke w tej niezwykle ambitnej i wyrafinowanej formie proponuje starcie dwóch światów - klasyki i jazzu, jednak w tym przypadku na zupełnie innych zasadach. Forma kolażu muzycznego tworzy swoisty dialog między światem klasycznym, a jego jazzowymi interpretacjami. Jaskułke koresponduje z muzyką Chopina w sposób odważny i nowatorski. Opierając się na bogactwie własnej wyobraźni nawiązuje z nią ambitny dialog. Wzbogaca ją osobistymi przemyśleniami, opiewa oryginalnymi i niekonwencjonalnymi aranżacjami i wreszcie staje się ona jedynie pretekstem do powstania zupełnie zupełnie nowych kompozycji. Artystyczna wizja i koncepcja całości oparta jest na mocnych fundamentach pięciu indywidualności. Światowa premiera projektu miała miejsce 12 września 2010 roku na Światowej Wystawie EXPO w Shanghaju.
Sekcja SOUNDSPACE zostanie również uzupełniona o serię sobotnich alternatywnych koncertów wzbogaconych o multimedia.
 
4. ARTSPACES - budowanie sieci miejsc - otwarte pracownie artystyczne + klub festiwalowy
- otwarte dla publiczności pracowanie sopockich artystów
- aranżacja specjalnej przestrzeni dla festiwalowiczów połączonej z punktami informacyjnymi, miejsce spotkań festiwalowej publiczności, miejsce koncertów, akcji, działań warsztatowych, projekcji
 
Organizator: Miasto Sopot | Państwowa Galeria Sztuki
Producent: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka
Biuro festiwalowe: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Centrum festiwalowe: MCKA Zatoka Sztuki
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz