10 września 2011 16:41

Fisz/Emade, Groniec, SOFA, Lubomski i L.U.C razem w Gdańsku!

 
 
[img:2:L]Pomysłodawcą i reżyserem działań Instytutu B61 jest Jan Świerkowski, doktorant na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym założeniem, które wraz ze swoimi współpracownikami stara się realizować podczas spektakli Instytutu B61, jest popularyzacja nauki w przystępny i atrakcyjny dla widzów sposób.[img:3:L] W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza i Emade stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Muzycznie Fisz i jego producent Emade (także perkusista i rodzony brat) sięgają pełnymi garściami do bogatego dorobku muzyki światowej. Ciągle żywe, soulowo-funkowo-jazzowe wibracje ubierają często w najnowsze osiągnięcia elektronicznej awangardy.[img:4:L]Katarzyna Groniec - Polska piosenkarka i aktorka. Debiutowała pierwszoplanową rolą Anki w musicalu Metro (1991), w 1997 zdobyła Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2008 otrzymała Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. Podczas Ewolucja Gwiazd stworzy duet wspólnie z Tomaszem Cebo.
[img:5:L]L.U.C właśc. Łukasz Rostkowski - polski reżyser, raper, kompozytor i producent obecnie związany z Wrocławiem. Założyciel, wokalista i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010r. Paszport Polityki. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.[img:6:L]SOFA powstała w 2003 roku w Toruniu. Debiutancki materiał MANY STYLEZ wydany w 2006 roku, został świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych.

Sofa znalazła się wśród kandydatów do "Paszportu Polityki 2007", a płyta Many Stylez zdobyła FRYDERYKA w kategorii "Nowa Twarz Fonografii". Sofę łączy współpraca koncertowa z O.S.T.R., Kayah i Michałem Urbaniak.


[img:7:L]Mariusz Lubomski to polski plastyk i muzyk, zaliczany do najwybitniejszych wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu i songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.
[img:8:L]Charakterystyczny aksamitny dawkowany głos Mai Koman, wspierany instrumentarium w postaci ukulele - piano, zmierza do lekkości i oszczędności która nadaje magię przeszywającą widza. Głębią minimalu i w doborze repertuaru z łatwością wyróżnia ją z pośród polskich wokalistek. Ostatnio tworzy wokół niezależnego studia NRD RECORDS gdzie tworzy indywidualnie oraz w duecie z Tomaszem Cebo.

 

Ponadto:

AKTORZY:
Teatry Wilama Horzycy i Wiczy

PERFORMANCE:
Stefan Kornacki
Dominik Smużny
Tomasz Cebo
Katarzyna Malejka
Joachim Sługocki


Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd
MIEJSCE Centrum Hewelianum
11-12 Września 2011, start 18.00 grupy wyruszają co 45 minut. Ostatnie wejście 23.15.
Czas jednego spektaklu to około 80 minut.
W sumie 16 grup po około 60 osób = 960 widzów.

Bilety - 35 zł, ilość ograniczona
Gdańsk - Gdańska Organizacja Turystyczna, ul. Podwale Grodzkie (tunel PKP)
Manekin, ul. Grunwaldzka 270, Flisak, ul Chlebnicka 9/10, Chrom, ul. Wajdeloty 10
Sopot - Spółdzielnia Literacka, ul. Króla Jana Kazimierza 2,
PapryKA, ul. Grunwaldzka 11 (po 15)
Gdynia - Salon Muzyczny Puls, ul. Waszyngtona 21 (C.H. Gemini)


Instytut B61 – połączenie nauki i sztuki
Instytut B61 to cykliczny alternatywny projektu z pogranicza nauki, spektaklu teatralnego, piosenki aktorskiej, sztuki współczesnej i koncertu estradowego, zainicjowany w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii 2009.

W rolę inżynierów Instytutu B61 wcielają się artyści i faktyczni naukowcy tworząc symbiotyczny zespół przygotowujący wspólnie spektakle o tematyce naukowej. Wszystkie projekty opierają się o innowacyjne rozwiązania audiowizualne i tworzone są w intrygujących przestrzeniach, do których widzowie nie są przyzwyczajeni. Spektakle Instytutu B61 wyróżnia również sposób kontaktu z publicznością. Kilkudziesięcioosobowe grupy widzów wyruszają pod opieką aktorów w tajemniczą podróż. W ten sposób podczas godzinnej inscenizacji ogląda ją około pięćdziesięciu, a w ciągu całego dnia kilkuset osób. Gwiazdy estrady, które zapraszamy do udziału prezentują się w zupełnie nowych, często intrygujących dla nich samych sytuacjach. Dzięki temu widzowie pozostają w ciągłym skupieniu nie wiedząc, co i gdzie wydarzy się za chwilę. To wszystko sprawia, że działalność Instytutu B61 jest w skali Polski i Europy niepowtarzalna, a każdy spektakl jest efemerycznym i niezapomnianym doznaniem intuicyjno-zmysłowym. Działania Instytutu B61 w 2010 roku znalazły odzwierciedlenie m.in. w nominacji do tytułu Popularyzator Nauki 2010 w konkursie Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak do tej pory najważniejszym osiągnięciem Instytutu B61 jest odbywający się na przełomie września i października 2010 projekt "Zderzenie". Głównym aktorem "Zderzenia" był pociąg utworzony przez najpopularniejszą polską lokomotywę elektryczną ET22, siedem wagonów towarowych i jeden socjalny. Pociąg przemieszczał się pomiędzy miastami, zatrzymując na dworcach kolejowych (Warszawa Centralna, Poznań Główny, Łódź Fabryczna, Bydgoszcz Główna, Toruń Główny, Włocławek) gdzie przy udziale publiczności odbywało się wielkie widowisko. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o największy eksperyment w dziejach ludzkości, czyli znajdujący się na terytorium Francji i Szwajcarii Wielki Zderzacz Hadronów (ang. Large Hadron Collider – LHC), w którym naukowcy próbują rozwikłać tajemnicę początku Wszechświata. Poszczególne elementy pociągu stanowiły składniki LHC. Zaproszeni do projektu artyści, wśród których znaleźli się zespół Sofa, legenda piosenki aktorskiej – Mariusz Lubomski uznany za hiphopowy debiut roku 2010 – Małpa oraz performerzy Stefan Kornacki, Tomasz Cebo i Katarzyna Malejka, stworzyli instalacje, muzykę oraz performance na temat eksperymentu LHC w wagonach kolejowych. Spektakl został w sumie odegrany 24 razy w 6 miastach.

Instytut B61 tworzył widowiska m.in. w opuszczonym browarze na potrzeby Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest 2010, w byłym komisariacie policji dla Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway 2010 oraz w XIX wiecznym forcie pruskim podczas Międzynarodowego Roku Astronomii 2009. 9 grudnia 2010 swoją premierę miał spektakl "Instytut B61 - Kwantowa Teoria Ogólnej Świadomości (KTOŚ)" w której udział wzięli m.in. Tomasz Stańko, Katarzyna Groniec i zespół Kim Nowak.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz