Bułka Paryss'ka obchodzi swoje 6 Urodziny
![[img:1]](/img/artykuly/zdjecia/_at7cpMY51PMC42MDIyMDYwMCAxMzE2NzgwNTk1.jpg)
Miejsce celebracji to sopocki Sfinks700 czyli matecznik muzycznych wypieków. Impreza zaczyna się już od godziny 20 wernisażem niezwykle utalentowanej malarki Wioli Stankiewicz. Jej prace zyskały respekt w gronie artystów i galerii w Porto. Miejmy nadzieje że jej pierwsza wystawa w Polsce będzie cieszyła się równie wielkim uznaniem. Na trzech scenach pojawi się śmietanka trójmiejskiej dj'skiej klubówki jak i goście z całej niemalże Polski. Na main floorze dominować będzie minimal, techno oraz mocniejsze odmiany house'u, fontanna natomiast to połamane beaty w najlepszym wykonaniu, usłyszycie: dnb, breakbeat, dubstep oraz triphop. Kontrole nad blue room'em przejmie ekipa Deskidance.eu zapewniając silent'owe słuchawki, śnieżne projekcje i deep'owo lounge'ową muzę... Podczas imprezy na multimediach rozmieszczonych w klubie pojawią się zebrane materiały w postaci fotosów, ulotek etc... Ekipa Soundrive.pl. nakręci video-relacje z tejże prywatki a żeby na stare lata było co wspominać:) Dla pierwszych 100 osób przygotowano specjalną niespodziankę.
BUŁKA PARYSS'KA
Trochę historii.....
Cykliczna impreza której pomysłodawcą jest promotor/dj Łukasz PARYSS Perkowski zapoczątkowała swój bieg w sopockim Sfinksie w 2005 roku. Odbywała się w tym miejscu nieprzerwanie do sierpnia 2009 roku będąc bez wątpienia w tym okresie jego fundamentem i wizytówką. Wydarzenie to w nadmienionym 'sfinksowym' okresie miało miejsce w każdy czwartek przyciągając setki spragnionych zabawy dusz. W przyjacielskiej, bezpiecznej wręcz rodzinnej atmosferze bawili się i dyskutowali lokalni oraz przyjezdni klubowicze, studenci i artyści. Ta kultowa w tej chwili marka wyznaczyła nową jakość w prezentacji i przekazie niezależnej muzyki elektronicznej. W sierpniu 2009 roku Bułka Paryss'ka rozstała się ze Sfinksem. Kolejne bułkowe wypieki serwowane były w sopockiej Versalce, Papryce i RaceLineCafe, w gdańskim Apartamencie, poznańskim SQ oraz łódzkim Oiomie. Do tej pory na po nad 200 imprezach wystąpiło około 400 czołowych polskich i kilkunastu zagranicznych artystów prezentujących całą paletę barw niekomercyjnej muzyki klubowej od electroniki, minimalu, elektro, tech-house'u po przez house, progressive, tribal, breakbeat, d'n'b kończąc na tak niszowych obecnie gatunkach jak idm hh, rave, hc, breakcore, new jazz, grime, dub step, chill out, ambient. Oprócz imprez stricte tanecznych na BUŁCE PARYSS'KIEJ odbywają się koncerty i występy live oraz wernisaże. Cokolwiek robicie, miejcie oczy i umysły szeroko otwarte na przyjęcie muzycznych propozycji fenomenu którym bez wątpienia w historii polskiej muzyki klubowej stała się Bułka Paryss'ka.
Bułka Paryss'ka - 6 Urodziny
wejście od godz. 20:00,
S.F.I.N.K.S 700
Sopot, ul. Mamuszki 1
Wstęp / selekcja:
godz. 20-22 - wolny
godz. 22-24 - 15 zł;
godz. 4-3 - 20 zł;
godz. 3-?? - wolny.
MAIN STAGE:
minimal, techno, tech house
KUBA SOJKA (Matrix Records/ROHS! Records/Telescope/Enypnion/inq.pl - Mysłowice) - LIVE!
S.T.R.U (Fruit Music, Radiofonia - Kraków)
PHILL3 (Telemetry Rec.- Warszawa)
PARYSS (Bułka Paryss'ka - 3city/Suwałki)
JUNIORE (Muno.pl/SQ - Poznań)
REBUS (OIOM - Łódź)
ZABIELSKY & TWEEN (3City)
DEEKEED & NASTEE (3City)
VACOS (Sfinks700/3City)
MARTEEN DEE (3City)
MISTY RIVA (3City)
wizualizacje - FIDEL
FOUNTAIN:
breakbeat, dnb, dubstep
DON ELO S & RADAR + live sax (Kacper) + live guitar (Betley)
RHYTHM BABOON aka SIMC! (Beatbandith/Concrete Cut/ BX)
REZA (Cylon Recordings/CX Digital)
PREEMO (deeper than deep)
ADAM FAZ (Vim/Bombtraxx)
HACKER (My Riot) - live!
TILO aka ALBANDIT (BF)
DESMODUS (evoid.pl)
MAD (Cannabeatz)
EMOCZO
DENAR
DESKIDANCE SILENT DEEP BLUE ROOM:
deep, lounge, chill out
COMICSTORE DJ'S
MIND DA GAP
PB SKARPY
I:KNOW
CRISPY
MKO
![[img:2]](/img/artykuly/zdjecia/_CDUTl9htcIMC45Mjg5ODAwMCAxMzE2NzgwNzc5.jpg)
Wystawa "freaks" Wioli Stankiewicz, która odbyła się w Plano B, cieszyła się dużą popularnością. Poprzez jej technikę i wrażliwość artystyczną wywołała duże zainteresowanie na arenie sztuki w Porto. Widoczny jest wpływ jaki wywarły na jej prace , zainteresowania miastem i opuszczonymi budynkami . W swoich poszukiwaniach nowej estetyki i inspiracji tradycyjnym malarstwem udało jej się uzyskać zbalansowany efekt Materiał którego użyła jako podkładu malarskiego dla swoich prac był adekwatny do tematyki freaków Podczas wystawy, można było zobaczyć jej inne interwencje artystyczne, jakimi są wystawianie kopii prac w oknach opuszczonych budynków, tworząc z miastem harmonijna całość. Duży kontrast światło cienia i lekkie rozmycie dało w rezultacie interesujący efekt. Wszystkie obrazy Wioli zostały sprzedane, a sama artystka zyskała respekt w gronie artystów i galerii w Porto. Co jest niespotykanym osiągnięciem po pierwszej autorskiej wystawie.Recenzja Filipe S Teixeira po wystawie w Plano B. (Porto)
![[img:3]](/img/artykuly/zdjecia/_HRTnkwimE3MC45MzE0ODkwMCAxMzE2NzgwNzc5.jpg)
Kuba Sojka, znany również jako Psi-Acoustic, jest młodym polskim producentem pochodzącym z Mysłowic. Jego pierwsze produkcje światło dzienne ujrzały w roku 2007, gdy to zadebiutował ze swym projektem Psi-Acoustic za sprawa netlabelu Telescope. Przez kolejne dwa lata jego muzyka regularnie ukazywała się w kilku wytwórniach internetowych (Enypnion, ROHS) ale prawdziwy przełom przyniósł rok 2009, gdy to pierwsza winylowa EP Jakuba ukazała się nakładem Matrix Rec. Tym samym stal się on pierwszym Polakiem wydającym w Detroit! Liveacty Kuby podbiły serca publiczności w całej już Polsce i nic dziwnego, gdyż są po prostu niesamowite! Prezentuje w nich niesłychanie żywiołowe, organiczne brzmienie, a co najlepsze - nie stroni od improwizacji, doskonale operując swym sprzętem i klawiszami. Jeśli liveact kojarzy się Wam ze statycznym odtwarzaniem materiału z laptopa to znak ze nie słyszeliście jeszcze Kuby Sojki! Kuba porusza się sprawnie w wielu stylistykach: dub techno, tech-house, minimal, house, Detroit techno, deep house. Duży wpływ na moja muzykę maja inne gatunki takie jak: smooth jazz, funk, soul oraz r&b z lat 70. Bardzo wielkie wrażenie robią na mnie Marvin Gaye oraz Roy Ayers, potrafią oddać świetny klimat dzięki muzyce... Dzisiaj można by powiedzieć, ze są bardzo deep. Staram się utrzymywać i w swoich utworach taki właśnie klimat, zatrzymując w nich te soulowa dusze z tamtych nagrań oraz swobodny, luźny groove funku".
Więcej na:
MYSPACE
SOUNDCLOUD