10 października 2011 16:47

Sopot Jazz 2011 - festiwal rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu...


Już 20 października br. rozpocznie się Sopot Jazz Festival 2011 z udziałem znakomitych jazzowych wykonawców.

[img:1]
Festiwal potrwa trzy dni a w jej trakcie na sopockich scenach zabrzmią jazzowe dźwięki z różnych zakątków świata, m.in. z Brazylii, Trynidad i Tobago, Maroko, Węgier, USA i Wielkiej Brytanii.

Festiwal otworzy wyjątkowa wystawa fotografii nie publikowanych i nie pokazywanych dotychczas światowych sław jazzu z lat 1958-1971 autorstwa niemieckiego fotografika Manfreda Lebera. W Sopocie zaprezentowane będą prawdziwe perełki ze zbiorów Lebera, który osobiście otworzy wystawę.

Na nowej scenie muzycznej Zatoki Sztuki wystąpią:
Anthony Joseph & Courtney Jones, artyści o karaibskich korzeniach, zamieszkujący i tworzący obecnie w Anglii. Joseph okrzyknięty najbardziej innowacyjnym i ekscytującym głosem Wielkiej Brytanii jest także uznanym poetą, pisarzem i wykładowcą kreatywnego pisania na Uniwersytecie Birkbeck. Jones jest bębniarzem i perkusistą wykorzystującym w muzyce charakterystyczny steelpan, narodowy instrument Trynidadu i Tobago.

Mihaly Dresch Quartet – prowadzony przez węgierskiego saksofonistę Mihaly Drescha, jednego z najciekawszych muzyków jazzowych i folkowych na współczesnej budapesztańskiej scenie. Dresch stworzył nowy trend w muzyce współczesnej, połączenie amerykańskiego free- jazzu z elementami tradycyjnej muzyki ludowej Węgier.

Stephen Riley - tenorowy saksofonista koncertujący i nagrywający z Wyntonem Marsalisem, Harry'm Connick Jr., Marcusem Robertsem i Ray'em Charlesem. Nagrodzony przez International Association of Jazz Education nagrodą Clifford Brown/ Stan Gretz Fellowship Award. Obecnie prowadzi trio z basistą Nail'em Caine i perkusistą Jasonem Marsalisem, a także współpracuje z Organ Dave Stryker's Quartet.
Robert Majewski
- trębacz, kompozytor, aranżer. W latach 1986-90 był solistą Big Bandu "Studio S 1" Polskiego Radia pod dyr. Andrzeja Trzaskowskiego. Występował z Orkiestrą "Eropean Broadcasting Union" w Kopenhadze i w Amsterdamie a od 1997 roku jest członkiem "Jazz Baltica Ensemble". W 1998 roku w Stuttgarcie, Robert Majewski wraz z Urszulą Dudziak wystąpił na koncercie z okazji 75 rocznicy urodzin J.E. Berendta z programem Komedy. Do formacji Robert Majewski Quartet jazzman zaprosił Marcina Wasilewskiego, P. Danielssona i Michała Miśkiewicza.

Maciej Grzywacz – trójmiejski gitarzysta, kompozytor i aranżer. Na swoim koncie, oprócz autorskich albumów, ma dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz udział w nagraniach i koncertach z Avishaiem Cohenem, Tylerem Hornby, Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem, Piotrem Lemańczykiem, Jackiem Kochanem oraz Wojciechem Staroniewiczem. Podczas sopockiego koncertu obok Macieja Grzywacza zaprezentują się Maciej Obara, Michał Barański i Dawid Fortuna.

Ostatniego dnia Sopot Jazz Festiwal, 22 października w Sali Columbus Hotelu Sheraton zagrają:
Majid Bekkas – marokańczyk, profesor gitary, wirtuoz charakterystycznych gitar- oud i guembr, piosenkarz. Zaistniał na europejskiej scenie jazzowej dzięki współpracy z Archie Sheep, Louise Scalvis, Flavio Boltro i Klausem Doldingerem. Obdarzony wyjątkowym głosem, określanym „lekarstwem dla duszy”. Dotychczas wydał sześć albumów, ostatni "Kalimba" trafił do sprzedaży w 2007 roku.

Gwiazdą festiwalu będzie Hermeto Pascoal - brazylijski kompozytor, uznany za niezwykłą osobowość muzyczną w historii brazylijskiej muzyki. Mistrz aranżacji i improwizacji. Już jako dziecko odtwarzał dźwięki z wody, tworzył instrumenty z dyni, konstruował ze złomu instalacje, które wydawały niesamowite brzmienie. Znany ze swego talentu i niespotykanej kreatywności jest atrakcją festiwali jazzowych. Hermeto Pascoal podczas Sopot Jazz 2011 pierwszy raz zaprezentuje się polskiej publiczności.

Na zakończenie w Klubie Sfinks700 wystąpi Soweto Kinch, brytyjski saksofonista altowy i raper. Zadebiutował w roli wykonawcy i aranżera z Crosby's Jazz Jamaica All Stars w 2001 roku w albumie Massive, który zawierał jego własne aranżacje jazzowe "Vitamin A". Kinch jest laureatem wielu muzycznych wyróżnień, m.in. Nagrody Wschodzącej Gwiazdy w 2002 roku na BBC Jazz Awards oraz MOBO (w 2003 i w 2007) dla Najlepszego Muzyka Jazzowego.

Ale to nie koniec atrakcji Sopot Jazz Festival 2011!
Na zaproszenie dyrektora artystycznego Sopot Jazz Festival 2011, Adama Pierończyka do Sopotu przybędzie gość specjalny Takao FUJIOKA, japoński grafik, autor oprawy graficznej festiwalu. Fujioka jest absolwentem Design School w Osace i właścicielem firmy JAZGRA . Tworzy ilustracje, o których sam mówi „jazzowe improwizacje”, będące wynikiem silnej inspiracji twórczością Davida Stone Martina, znanego amerykańskiego artysty.

W 2008 r. prace Takao Fujioka pokazywane były na wystawie zatytułowanej 'Jazz Perspectives' w Jazz Gallery na Manhattanie. Takao Fujioka jest także pomysłodawcą i autorem okładki płyty Adama Pierończyka Trio – Live at A38.

20 października, o 23.00 w sopockim klubie SPATiF odbędzie się Spatif Jam Session - pierwsze awangardowe jamsession organizowane przez trójmiejskiego muzyka Irka Wojtczaka, do udziału w którym artysta zaprosił Michała Gosa, Tomasza Ziętka, Adama Żuchowskiego, Kubę Staruszkiewcza i Piotra Manię. Zapowiada się niecodzienne muzyczne eksperymentowanie!

INFORMACJA O BILETACH
20.10.2011 (czwartek), godz. 19.00 ZATOKA SZTUKI
Otwarcie festiwalu, wernisaż wystawy fotografii Manfreda Lebera oraz koncerty Anthony Joseph & Courtney Jones oraz Mihaly Dresch Quartet / bilet w cenie 50 zł (ulgowy: 40 zł).
Bilet upoważnia do wstępu na dwa koncerty i wystawę.


21.10.2011 (piątek) godz. 19.30 ZATOKA SZTUKI

Koncerty: Stephen Riley&Guests i R.Majewski/M.Miśkiewicz/P.Danielsson/M.Wasilewski oraz koncert klubowy Maciej Grzywacz Quartet reprezentujący scenę lokalną/ bilet w cenie w cenie 60 zł (ulgowy: 50 zł). Bilet łączny - upoważnia do wstępu na trzy koncerty.

22.10.2011 (sobota) godz. 19.30 CENTRUM KONFERENCYJNE HOTELU SHERATON
Koncerty: Majid Bekkas Group i HERMETO PASCOAL GROUP / bilet w cenie 100 zł (ulgowy:80 zł) Bilet łączny - upoważnia do wstępu na dwa koncerty.

KLUB SFINKS700 godz. 23.00
Koncert klubowy Soweto Kinch / bilet w cenie 35 zł (ulgowy 25 zł)

Bilety do nabycia w systemie ebilet /www.ebilet.pl oraz w kasach Agencji BART Tel. 58 555 84 51 email: [email protected], szczegóły na www.sopotjazz.pl oraz www.bart.sopot.pl

Karnety w cenie: 225 zł (karnet normalny) oraz 175 zł (karnet ulgowy), upoważniające do wejścia na wszystkie koncerty i wydarzenia Sopot Jazz Festival 2011.
Ilość karnetów ograniczona.
Specjalne zniżki dla uczestników programu SOPOCKA KARTA !


Dyrektorem artystycznym Sopot Jazz Festival 2011 jest Adam Pierończyk.
Organizatorami imprezy są Miasto Sopot i Bałtycka Agencja Artystyczna BART, producent festiwal
[img:2]
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz