30 listopada 2011 11:41

Festiwal Ambientalny we Wrocławiu po raz czwarty

Kolejna edycja Festiwalu Ambientalnego odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2011 w Synagodze Pod Białym Bocianem. Ten wyjątkowy festiwal potrwa dwa dni i da każdemu z uczestników szansę obcowania z ambitną i awangardową muzyką elektroniczną.

[img:1]

Festiwal Ambientalny stylistycznie jest osadzony na pograniczu ambientu, muzyki elektroakustycznej, eksperymentalnej i minimalu. Prezentuje nietuzinkowych artystów wraz z ich osobliwym podejściem tak do formy muzycznej, jak i jej treści oraz faktury.
 
Tegoroczna edycja to już czwarta (a druga międzynarodowa), której niewątpliwymi gwiazdami będą jedni z głównych przedstawicieli gatunku Tim Hecker oraz Murcof. Zagraniczną część programu dopełniają Hecq oraz Tilman Ehrhorn. Rodzimą scenę reprezentować będą Stendek (ktory wystąpi w towarzystwie Vj Hertzshmertz) oraz tworzony przez duet Konrad Kucz, Mateusz Kwiatkowski projekt Symphony. Bilety: 20 zł, dostępne m.in. na www.eventim.pl
 
W 2011 roku Festwial Ambientalny przenosi się z przestrzeni klubowej do pięknych sakralnych wnętrz Synagogi pod Białym Bocianem. Organizatorem Festiwalu jest Wrocławski Klub Formaty.
 
Tim Hecker – kanadyjski muzyk i “artysta dźwięku”. Jego dzieła są opisywane jako “strukturalny ambient”, “plamy dźwiękowe” i “katedralna muzyka elektroniczna”. Jednakże Hecker podkreśla, że przez większość czasu skupia się na odkrywaniu i krzyżowaniu szmerów, dysonansów i melodii, które mają zbliżyć słuchacza do dogłębnego przeżycia jego muzyki która ma zabarwienie zarówno emocjonalne jak i psychiczne.
The New York Times opisał jego muzykę jako “złowrogie i abstrakcyjne dzieła, w których ze statycznego, sub-basowego dudnienienia powoli wyłaniają się “nuty” i akordy niczym szczeliny w ziemi, czekające aby pochłonąć je w całości”.
 
Jego wydana w 2006 roku płyta “Harmony in Ultraviolet” zdobyła uznanie krytyki, w tym jest także uznawana przez Vortal Pitchfork jako najlepsze nagranie 2006 roku. “Radio Amor” został również uznany przez magazyn WIRE za album “kluczowy” dla roku 2003.
 
Murcof. Świat dźwięków Murcof’a to fuzja niepokojącej elektroniki oraz brzmień klasycznych i analogowych. Jest on bardzo nowoczesnym kompozytorem, który tworzy na pograniczu minimalizmu, post modernizmu oraz muzyki barokowej, kreując muzykę poruszającą serce i umysł. Jego twórczość można porównać do takich kompozytorów jak Arvo Pärt, Henryk Górecki i Giya Kancheli.
 
Jego muzyka opiera się na dziecięcej fascynacji muzyką klasyczną sprzed XX wieku, nastoletnim zamiłowaniu do pionierów muzyki elektronicznej takich jak Jean-Michel Jarre i Tangerine Dream, jak również na eksperymentach z muzyką noise z czasów doom-awangardowego projektu Elohim.
 
Hecq, czyli Ben Lukas Boysen – kompozytor, muzyk i producent. Mieszka i pracuje w Berlinie, wydaje dla takich wytwórni jak: Kaleidoskop, Hymen Records czy Ad Noiseam. Jego dotychczasowe nagrania i remiksy charakteryzuje rozmach i różnorodność stylistyczna, choć tworzy muzykę elektroniczną, przesiąkniętą technologią, zawsze słychać w niej “ludzki pierwiastek” i siłę uczuć. Aktualnie HECQ promuje swoją świeżo wydaną, entuzjastycznie przyjmowaną płytę AVENGER.
 
Tilman Ehrhorn – producent, kompozytor, muzyk, oraz realizator dźwięku. Oprócz nauczania (m.in.) jazzu i pracy w teatrze oraz produkcji radiowo-telewizyjnej Tilman funkcjonuje jako kompozytor oraz wykonawca muzyki w klubach i festiwalach muzycznych na całym świecie. Zanim ukończył uczelnie muzyczne w Holandii oraz w Niemczech brał także lekcje muzyki u renomowanych artystów jazzu w Nowym Jorku i Europie.
 
Konrad Kucz – Absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 25 lat związany ze sceną minimal ambient. Autor okładek płytowych, a także oprawy muzycznej czołówek programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych i sztuk teatralnych. Znany z zespołu Futro, czy industrialnej grupy Nemezis. Na swoim koncie ma współpracę między innymi z Justyną Steczkowską, Noviką oraz Karoliną Kozak. W 2009 roku nawiązał współpracę z Gabą Kulką, czego bezpośrednim efektem było wydanie wspólnej płyty “Sleepwalk”.
 
Mateusz Kwiatkowski, rocznik 1982. Wiolonczelista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Konserwatorium Muzycznego w Maastricht, Akademii Muzycznej w Hanoverze i Europejskiej Akademii Muzyki Kameralnej. Jako solista i kameralista występował w większości krajów europejskich, biorąc udział w festiwalach takich jak Kunstdagen Wittem, Braunschweig Classic, Gosslar Musicfest, Festiwal 4 Kultur w Łodzi, Festiwal Muzyki Improwizowanej w Maastricht. Zainteresowania Mateusza Kwiatkowskiego obejmują zarówno muzykę poważną, jak i jazzową oraz awangardową, którą wykonuje na pięciostrunowej wiolonczeli. Był twórcą i liderem kwintetu jazzowego “Future Background Association” wykonującego kompozycje jazzowe inspirowane muzyką Igora Strawińskiego i Steve’a Colemana z elementami polskiej muzyki ludowej, z którym wystąpił m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi oraz członkiem zespołu “Mała Rzecz, a Cieszy” wykonującego muzykę awangardową. Uczestniczył również w Festiwalu Muzyki Improwizowanej Maastricht 2004 i Festiwalu Muzyki Koreańskiej Maastricht 2005, podczas którego wykonał siedem etiud na wiolonczelę solo i trio fortepianowe Isanga Yun’a.
 
Stendek to projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka słychać inspiracje ambientem, hip hopem, minimalem oraz IDM. Występy na żywo często są wzbogacone o wizualizacje autorskie lub też miksowane na żywo przez zaproszonych vj’i. Utwory Maćka znalazły się na kompilacjach wydanych przez Warsaw Electronic Festival – NEW WAVES 2009, “One Small Step” oraz “Unknow Points 2010″. Stendek wystąpił na większości ważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce takich jak Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Vivisesja w Poznaniu czy Digitalia w Szczecinie.
 
Hertzshmertz – powstały w 2010 roku projekt Agaty Królak, absolwentki grafiki na gdańkiej ASP. W swoich wizualizacjach bazuje na miksowaniu krótkich animacji poklatkowych, w których główną rolę odgrywają surowe, naiwne formy oraz prosty, intensywny kolor.

LINE UP:
 
03.12.2011, godz. 20.00
- Murcof
- Hecq
- Stendek+Hertzschmertz
 
04.12.2011, godz. 20.00
- Tilman Ehrhorn
- Tim Hecker
- Konrad Kucz/Mateusz Kwiatkowski -Symphony
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz