20 kwietnia 2012 12:05
Info Bałtycka Agencja Artystyczna-BART ul. Kościuszki 61 81-703 Sopot

Sopot Ulicą Artystów w długi majowy weekend

 W pierwszych dniach maja sopockim Monciakiem zawładną artyści.

[img:1]

Tradycyjnie, w pierwszy majowy weekend Sopot rozkwitnie pełnią życia po zimowym letargu. Miasto rozbłyśnie wielobarwną kulturą, muzyką i tłumem wcale nieprzypadkowych przechodniów. Na ulice wyjdą artyści o nieskrępowanej wyobraźni, nietuzinkowej kreacji, pełni inspiracji i niczym nieograniczonych pomysłów. Do „artystycznego nieładu” dołączy w tym roku sztuka kulinarna, a najlepsi sopoccy kucharze zabiorą mieszkańców w smaczną podróż dookoła świata. Zdradzimy też energetyczne tajniki sztuki jogi, pokażemy jak zaczarować tłum a wytrawni piechurzy poszukiwać będą ukrytej historii miasta.

Zatrzymaj się w kurorcie na dłużej. Sopot Ulica Artystów to kulturalna inauguracja sezonu - niepowtarzalna okazja do bliskich spotkań z szeroko rozumianą sztuką i odkrywania miejsc pełnych magii w nieznanych dotąd zakątkach miasta.

Przywitaj lato kulturalnie.

 

A oto jak poukładany jest tegoroczny artystyczny nieład:

1 maja 2012 r. (wtorek)

godz. 10.00- 12.00 JOGA w Parku

Przed obfitym w wydarzenia weekendem proponujemy solidną dawkę energii dla pobudzenia umysłu i ciała. W Parku Północnym, na Placu Mancowym tajniki sztuki jogi odkryje Diana Katarzyna Sochacka. W bezpośrednim kontakcie z naturą każdy będzie mógł ożywić ciało, otworzyć serce i uspokoić umysł. Zajęcia będą poświęcone nauce oddechu, łączenia ruchu z oddechem, pracy nad elastycznością, stabilnością i dynamiką ciała. Rozbudzone zmysły zapewnią stuprocentowe przyswajanie kulturalnych doznań.

godz. 13.00 Parada Multi Kulti

Park Północny tylko kilka kroków dzieli od najsłynniejszego deptaka w Polsce. To tu punktualnie o godzinie 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, czyli inauguracja sopockiego lata. Ulicą Monte Cassino przejdzie Sopocka Parada Fantazji, w tym roku zainspirowana kulturami świata. Paradę poprowadzi Wielki Czerwony Demon Ognia z dalekiej Japonii. Tuż za nim podąży Polska Grupa Ludów, której przewodniczyć będzie Kobieta z chlebem, a za nią przygrywał będzie zespół Kaszubów. Pod wielkim etnicznym parasolem przechadzał się będzie Etno- Parasolnik a jego śladem dwa Złote Tygrysy nieść będą lektykę z Chińską Księżniczką. Chińsko- polski Smok stworzony na Expo w Szanghaju uświetni kolorowy korowód, a brazylijskie tancerki w kostiumach z piór oraz tancerze wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuki walki capoeiry zaprezentują swoje umiejętności. W pochodzie nie zabraknie też grupy afrykańskiej z sopockiego Stowarzyszenia ”Jeden Świat”

Paradę przygotuje sopocki Transgatunkowy Teatr Sfinks w reżyserii Ali Grucy i Roberta Florczaka i w choreografii Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza.

godz. 20.00 Kapela ze Wsi Warszawa - KONCERT

Na Placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się koncert formacji Kapela ze Wsi Warszawa, grającej muzykę etniczną inspirowaną polskim folklorem. Grupa koncertowała w ponad 30 krajach, występując na najważniejszych światowych festiwalach i zdobywając wiele nagród. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich z dj'ami.

W marcu tego roku zespół wydał nową płytę „NORD” inspirowaną muzyką Skandynawii.

2 maja 2012 r. (środa)

godz. 12.00 – 15.00 LATAWCE NA PLAŻY

Sopockie latawce co roku gromadzą wielu uczestników. Przez jedną chwilę w roku niebo nad kurortem przesłaniają setki wielobarwnych latawców. Bawią się i dzieci i dorośli. W tym roku będzie jeszcze ciekawiej. Pokażemy jak wykonać solidny latawiec. Na plaży przed Zatoką Sztuki odbędą się plenerowe warsztaty „Leć mój latawcu”, połączone z konkursem na najładniejszy, najdłużej latający, najdziwniejszy i najwyżej latający latawiec. W trakcie imprezy przewidziano ciekawe animacje oraz spektakularny pokaz baniek mydlanych.

godz. 15.00 Flash Art. (w reżyserii Joanny Czajkowskiej)

Znasz siłę flash mob? My ją zdwoimy! Zaplanowaliśmy niezwykłe wydarzenie artystyczne, naznaczone ideą flash mob, w którym zjednoczone siły tancerzy, śpiewaków i sportowców zawładną Placem Przyjaciół Sopotu. Sopocki Teatr Tańca zaprosił do udziału w tym wydarzeniu wszechstronnych tancerzy Dance Avenue z Gdańska, Studia SMU, Formacji Grinders z Gdyni oraz Klubu Sportowego Movement, specjalizującego się w parkour. Dla podsycenia atmosfery całość domknie elektryzujące brzmienie chóru Mundus Cantat.

To pierwsze wydarzenie artystyczne w Sopocie na tak dużą skalę, wymykające się jednoznacznej klasyfikacji – nie oczekujcie niczego, co już znacie. Zgodnie z ideą flash mob wprawimy was w niemałe zaskoczenie.

godz. 18.00 Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Wieczorem miłośników subtelnych jazzowych dźwięków na Plac Przyjaciół Sopotu przyciągnie nie lada gratka – koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Pawła Przytockiego z udziałem specjalnego gościa - GRZECH PIOTROWSKI QUARTET z utworami z płyty Archipelago. To melodyjna, przestrzenna płyta, naznaczona skandynawską wrażliwością muzyczną saksofonisty ale utrzymana w kanonie polskich, ciepłych brzmień. Sekret tej muzyki polega na tym, że słuchający z łatwością utożsamia się z jej przesłaniem. Brzmienie duduka i wind-saxu, na których gra lider nie sposób porównać do jakichkolwiek innych nagrań z tej części świata. Połączenie z orkiestrą symfoniczną tylko wzmaga apetyt na ten rodzaj sztuki.

3 maja 2012 r. (czwartek)

godz. 14.00- Happening z biało -czerwonymi balonami

Dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja sopoccy przygotowaliśmy niecodzienny happening pełen patriotycznych akcentów i spektakularnych efektów.

godz. 15.00 GRA MIEJSKA „Witaj maj, piękny maj!”

Trzecia w historii Sopotu gra miejska tym razem poświęcona będzie Konstytucji 3-go maja. Ta nowoczesna formuła zwiedzania i poznawania miasta łączy w sobie ekscytujące elementy współzawodnictwa z aktywnością fizyczną. Na taką imprezę integracyjną warto zaprosić przyjaciół i rodzinę. W tej edycji gry przygotowano dziewięć zagadek odnoszących się do historii kurortu i święta Konstytucji 3 maja,  zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

Aby wziąć udział w grze miejskiej należy przesłać zgłoszenie do 27 kwietnia 2012r. na adres: [email protected].

 

 Imprezy towarzyszące:

1 maja, godz. 18.00 Benefis Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka

Na scenie Teatru Na Plaży odbędzie się benefis założycieli Sopockiego Teatru Tańca – Joanny Czajkowskiej, która obchodzi 15-lecie pracy choreograficznej i Jacka Krawczyka, który obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Oboje benefisanci wystąpią na scenie osobiście i wspierani będą przez tancerzy Sopockiego Teatru Tańca: Katarzynę Antosiak, Izabelę Sokołowską, Kacpra Matuszewskiego i Przemysława Wereszczyńskiego.

Wieczór zakończy premiera spektaklu „Wariat i Zakonnica” inspirowanego dramatem Witkacego. W rolach głównych wystąpią: bohater wieczoru - Jacek Krawczyk (jako Walpurg) i Izabela Sokołowska (Zakonnica).

godz. 12.00-19.00 Malwy -odsłona druga – wystawa

codziennie do 5 maja

W galerii Dworku Sierakowskich prezentowana jest wystawa malarstwa zatytułowana „Malwy – odsłona druga”. Na wystawie zobaczyć można najnowsze obrazy sześciu przyjaciółek: Kasi Michalczewskiej, Basi Faron, Małgosi Godlewskiej, Sławki Ligenzy-Hill, Eli Krasińskiej i Ewy Stryjskiej, inspirowane między innymi pobytami na plenerach nad Bałtykiem i w Toskanii.

MajOFFka z Sopocką Sceną OFF de Bicz

W ramach Teatralnej MajówkiSopocka Scena Off De Bicz zaprezentuje najciekawsze propozycje powstałe w ostatnim okresie. Spektakle adresowane są zarówno widzom  dorosłym jak i dzieciom. Zobaczyć będzie można między innymi takie przedstawienia jak: „Śpiąca Królewna”, „Bajkogranie”, „Orlando”, „Ściana na świat, „Była Żydówka, nie ma Żydówki”.

 

Smaki towarzyszące:

W trakcie trzydniowej kulturalnej fety odkrywać można także sztukę kulinarną najdalszych zakątków świata, którą jak na tacy podają sopockie restauracje. Wystarczy otworzyć drzwi jednej z nich:

Tapas De Rucola - połączenie hiszpańskiego tapas-baru z multikulturową kuchnią. Twórcy restauracji serwują oryginalne południowe smaki, latynoską muzykę na żywo, południowe wina i własną gruszkówkę.

Rucola Kuchnia Bez Granic – ich menu to księga wielu kultur. Pełne smaków,  z różnych stron świata. Prem Kumar, mistrz kuchni hinduskiej, daniami z czarodziejskich Indii wprawia w zdumienie kubki smakowe.

Avocado Fushion Restaurant & Sushi tworzy dania, w których można odnaleźć nutę orientu, południowej Ameryki oraz krajów śródziemnomorskich. Obok niezwykłego sushi oraz sashimi, restauracja specjalizuje się w przygotowywaniu na wiele sposobów świeżych homarów z własnego homarium, a także najlepszej na świecie japońskiej wołowiny Kobe.

White House to restauracyjne preludium molo, dlatego przed wyczerpującym spacerem zaprasza na typowo morskie dania. W menu zawsze znaleźć można owoce morza, świeże ryby i niecodzienną morską okrasę – niezapomniany widok na Zatokę Gdańską. 

[img:2]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz