19 kwietnia 2012 13:08

Krzyżacy, Kompania Dropsa i Ławka Rezerwowych - najlepsze widowiska muzyczne znowu na deskach

Sztuka dla każdego w Parku Sowińskiego w Warszawie w dniach od 30 maja do 1 czerwca 2012. 

[img:1]

 

30 maja godz.11.00 & 20.00 - "KRZYŻACY rock+opera" - jedyne spektakle w 2012 roku 

1 czerwca godz.9.30 "KOMPANIA DROPSA" - Dzień Dziecka 2012

1 czerwca godz.20.00 "ŁAWKA REZERWOWYCH" - Warszawa wita Mistrzostwa 2012

 

 bilety do nabycia:

ebilet.pl, kasa PKiN, salony Empik
Ośrodek Kultury Wola, ul. Obozowa 85
oraz
ticketpro.pl, sklepy Media Markt oraz Media Expert
biletyna.pl, biletynanakabarety.pl

 

 

KRZYŻACY – po ogromnym sukcesie, wystawionego z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem, widowiska muzycznego “KRZYŻACY” rock+opera, ten niesamowity spektakl będziemy mogli ponownie zobaczyć w Warszawie – tym razem jednak w zupełnie innej scenerii - w Amfiteatrze Sowińskiego – oraz w płockiej Orlen Arenie. Już 30 oraz 31 maja wybitni aktorzy i wokaliści ( m in. Artur Gadowski/ Piotr Cugowski, Paweł Kukiz/ Wojciech Cugowski, Maciej Balcar, Maciej Silski, Olga Szomańska, Asteya Dec, Katarzyna Jamróz), do których dołączył Damian Ukeje, zwycięzca pierwszej edycji The Voice of Poland, zaprezentują publiczności pierwszą od lat polską rock operę, opartą na motywach powieści Henryka Sienkiewicza. 

Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Główne wątki opowieści to wątek romansowy – miłość Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w tymże Zbyszku Jagienki Zychówny, wątek polityczno-historyczny – konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 roku z Krzyżakami, a także historia tragicznych losów Juranda ze Spychowa. Współczesne kostiumy, nowoczesna choreografia, stylizowane materiały wizualne, zespół rockowy na żywo. Spektakl odwołujący się swoją konwencją do klasyki światowej rock-opery Jesus Christ Superstar czy We will rock you.

KRZYŻACY to najbardziej znana powieść historyczna Henryka Sienkiewicza z 1900 roku. Historia romantycznej miłości Zbyszka z Bogdańca i Danuśki, córki Juranda ukazana na tle znaczących polskich wydarzeń historycznych XV wieku. Kulminacją powieści jest wspaniała zwycięska Bitwa pod Grunwaldem, będąca wielkim tryumfem wojsk polsko-litewskich. Książka została przetłumaczona na 25 języków. KRZYŻACY, w reż. Aleksandra Forda, to również najchętniej oglądany film w historii polskiej kinematografii (blisko 33 milionów widzów), czyli więcej niż liczba ludności Polski w dniu premiery filmu w roku 1960 (30 milionów).

 KRZYŻACY – rock opera – wypełniona namiętnością, cierpieniem, zdradą i bohaterstwem muzyczna opowieść o jednej z najbardziej znanych historii miłosnych polskiej literatury oraz jednej z najbardziej znaczących bitew w historii naszej ojczyzny. Wyprodukowana z wielkim rozmachem i doskonałą obsadą ma szansę stać się najbardziej pożądanym spektaklem muzycznym w naszym kraju.

 OBSADA:

PANIE: Olga Szomańska, Asteya Dec, Katarzyna Jamróz, Agnieszka Piotrowska

PANOWIE: Artur Gadowski (IRA)/ Piotr Cugowski (Bracia), Maciej Balcar (Dżem), Paweł Kukiz (Piersi)/ Wojtek Cugowski (Bracia), Maciej Silski / Damian Ukeje, Jacek Lenartowicz, Piotr Hajduk, Jan Janga Tomaszewski, Cezary Studniak, Marcin Kołaczkowski 

Oraz Art Color Ballet

MUZYKA – Hadrian Filip Tabęcki

SCENARIUSZ I REŻYSERIA – Marcin Kołaczkowski

TEKSTY UTWORÓW – Jacek Korczakowski

WYKONANIE MUZYCZNE – Zespoły Kameleon & Freedom
GŁOS NARRATORA – Krzysztof Kolberger

KOMIKSY – Karol Kalinowski

CHOREOGRAFIA – Agnieszka Glińska

PRODUCENT WYKONAWCZY: - Sztukoteka

Krzyżacy - Rock Opera

30 maja – Warszawa, Amfiteatr Sowińskiego

31 maja – Płock, Orlen Arena

 

 

Historia Tomka Dropsa, który wyrzucony z domu przez swych pięciu braci, wyrusza z grupą przyjaciół - Bocianem, Wiewiórką, Myszą, Ślimakiem i Stonogą na podbój świata. Próbując jakoś zarobić na życie, zakłada z nimi wędrowną kompanię teatralną. Ich pierwsze przedstawienie na rynku w Klimontowie - "Pan Soczewka na dnie oceanu" okazuje się wielkim sukcesem. Z pomocą biednym artystom przychodzi wszechwładny wojewoda... Przygodowy spektakl muzyczny z przebojowymi piosenkami Piotra Rubika, Hadriana Tabęckiego, Grzegorza Turnaua,  Jacka Mikuły, Włodzimierza Korcza, Janusza Stokłosy, Czesława Niemena, Jerzego Satanowskiego, Janusza Grzywacza, Andrzeja Korzyńskiego oraz Africa Simone'a. Bajkowa i niecodzienna scenografia mistrza Edwarda Lutczyna. Spektakl o przyjaźni, szczęściu i spełnianiu marzeń. Spektakl wypełniony po brzegi pozytywną energią. Spektakl bez żadnych ograniczeń wiekowych. Spektakl jakiego dotąd nie było w Polsce. Spektakl, który odmieni Twoje życie... 

"Już niedługo będzie hopsać w Bajce grupa Tomka Dropsa!!!"
 

Na motywach utworów Jana Brzechwy 
KOMPANIA DROPSA
("Brzechwa dla wszystkich" cz.1)

Muzyka:    Piotr Rubik, Grzegorz Turnau, Hadrian Filip Tabęcki, Jacek Mikuła, Jerzy Satanowski, Włodzimierz Korcz i in.
Opracowanie tekstów i reżyseria:    Marcin Kołaczkowski
Kierownictwo muzyczne i aranżacje:    Hadrian Filip Tabęcki
Wykonanie muzyczne:    Zespół Kameleon
Scenografia i kostiumy:    Edward Lutczyn
Współpraca scenograficzno-kostiumowa:    Margita Ślizowska & Studium Techniki Teatralnej
Choreografia:     Marta Kuśmirek

Pan Drops:    Wojciech Pałęcki / Piotr Furman
Bocian:    Anna Smołowik
Wiewiórka:     Margita Ślizowska
Mysz:    Joanna Lewandowska / Aneta Pałęcka
Ślimak:     Paweł Koślik / Piotr Furman
Stonoga:     Anna Wodzyńska / Marta Kuśmirek
Żuraw:    Jacek Zawada / Marcin Kołaczkowski
Czapla:    Dorota Osińska / Małgorzata Czajka
Wojewoda:     Jacek Lenartowicz / Robert Kowalski


 

Ławka Rezerwowych – pierwsze w Polsce piłkarskie widowisko muzyczne. Wielkie Święto Futbolu coraz bliżej!  Jeżeli chcecie rozgrzać się i przygotować do kibicowania – nie może Was zabraknąć 1 czerwca na spektaklu Ławka Rezerwowych! To jedyne takie widowisko, które rozpoczyna sezon na piłkę nożną w stolicy.

W Amfiteatrze Sowińskiego spotkamy gości ze świata sportu i sztuki oraz zobaczymy wesołą „rezerwę” naszej piłkarskiej reprezentacji w wyjątkowym składzie.  Ławka Rezerwowych rozpali w Tobie piłkarskiego ducha!

Poznajmy zatem najlepszych z najlepszych, wybranych z setek, wybitnych i niestrudzonych wojowników o honor polskiej piłki – zawodników reprezentacji biało - czerwonych. Jędrek (Michał Piela) to pewny siebie, potężny władca bramki. Ma jednak jedną słabość - panicznie boi się terrorystów, ma na ich punkcie prawdziwą obsesję – każda podróż autokarem, czy wejście na boisko jest dla niego prawdziwym wyzwaniem. Gerard (Zbyszek Fil) jest „gwiazdą” ligi francuskiej.  Mimo, że ciągle grzeje ławkę rezerwowych, pręży się jak paw i dumnie opowiada o francuskich standardach i profesjonalizmie. Kopyto (Jacek Lenartowicz) to prawdziwy „obrońca-taran”. Nokautuje bramkarzy i kolekcjonuje czerwone kartki. Bezwzględny patriota, głęboko wierzący, gra w hołdzie dla Kazimierza Deyny. Piotruś (Maciej Makowski) – nowicjusz, który naiwnie wierzy w sukces i ma największą motywację do gry. Niestety słabo radzi sobie z problemami i ze wszystkim zwraca się do mamy. Gwiazda drużyny, grający w reprezentacji od lat – kapitan Romek (Mateusz Damięcki / Lesław Żurek) ma lekkie problemy miłosno – alkoholowo, ale za to świetnie prezentuje się na zdjęciach jako lider.

Oczywiście świat piłki nożnej nie mógłby istnieć bez komentatorów – wszak to oni podsycają ogień w sercach fanów, motywują piłkarzy, wzmacniają doping. Swoimi komentarzami i opowieściami przyodzianymi w bujne słownictwo i wypełnionymi po brzegi emocjami u niejednego widza mogą wywołać atak serca lub... napad śmiechu. W rolę Szalonego Komentatora wcieli się posiadacz jednego z najbardziej znanych głosów w historii polskiego sportu i autor niezapomnianych powiedzeń, które na trwałe zapisały się w pamięci fanów piłki nożnej: Tomasz Zimoch !!!

„Ławka Rezerwowych” to niezwykle zabawna komedia muzyczna Michała Walczaka i Marcina Kołaczkowskiego, z przymrużeniem oka ukazująca naszą reprezentację poza boiskiem. Życie zawodników to przecież nie tylko gra, ale też i podróże, pobyty w hotelach, opracowywanie strategii, konferencje prasowe. A tu może zdarzyć się wszystko – zamach terrorystyczny, musztra wojskowa, szturm gorących fanek...

Zabawne dialogi i komiczne sytuacje wzbogacone nowymi aranżacjami znakomitych przebojów Andrzeja Zauchy (m.in. „C'est la vie”, „Baby ach te baby”, „Już taki jestem zimny drań”, „Wymyśliłem Ciebie”, czy „Czarny Alibaba”) oraz szalonym komentarzem mistrza Tomasza Zimocha ! I mamy komplet, więc zaczynajmy grę!

 

udział biorą:

Mateusz Damięcki / Lesław Żurek, Jacek Lenartowicz, Michał Piela, Maciej Makowski, Zbyszek Fil oraz Paulina Andzrejewska & Anna Janikowska

 

choreografia - Paulina Andrzejewska
kostiumy - Anna Waś
kierownictwo muzyczne - Andrzej Perkman
przygotowanie wokalne - Piotr Hajduk
dialogi – Michał Walczak & Team
scenariusz i reżyseria - Marcin Kołaczkowski
 

Ławka Rezerwowych 

Warszawa – 1 Czerwca 2012

Amfiteatr Parku Sowińskiego, Godz. 20.00

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz