29 czerwca 2012 10:04

Festiwal Skrzyżowanie Kultur inspirowany Azją

We wrześniu po raz ósmy w centrum Warszawy zabrzmi muzyka świata. W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem Inspiracje: Orient. W stolicy wystąpią artyści z jedenastu państw i zaprezentują fascynujące kultury – od Azji Środkowej po Daleki Wschód.

[img:1]

Specjalny program filmowy przygotowany po raz pierwszy we współpracy z Planete Doc Film Festival dopełni spotkanie z różnymi obliczami Azji. Festiwal potrwa od 23 do 29 września. Bilety trafią do sprzedaży 10 lipca.

Kierunek: Azja
Przez siedem dni, w namiocie festiwalowym, który stanie w samym centrum Warszawy – pod PKiN, występować będą jedni z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych muzyków Wschodu.
Przyjedzie kilkudziesięciu artystów z jedenastu państw.

„W tym roku, uwzględniając życzenia festiwalowej publiczności, zaprosiliśmy twórców, którzy zaprezentują muzyczne tradycje Azji Środkowej, Południo-Wschodniej, a także Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Gośćmi Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur będą m.in. muzycy z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Indii, Japonii, Korei, Rosji i Syrii” - mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady, organizator wydarzenia.

Na scenie festiwalu zobaczymy znakomitych wokalistów, wirtuozów tradycyjnych instrumentów, solistów, a także grupy tancerzy, śpiewaków i muzyków.  Zaproszeni artyści są żywymi legendami i ambasadorami swoich kultur. W twórczości nawiązują do zwyczajów ludowych, obrzędów, wierzeń i mistyki. Kultywując wielowiekowe tradycje muzycy pielęgnują tożsamość regionów i społeczności, ożywiają ją i ocalają od zapomnienia, a jednocześnie szukają dla niej nowych form i brzmień. Inspiracje: Orient to spotkanie z Azją prawdziwą – zakorzenioną w tradycji, ale przechodzącą zmiany.

Orient bliżej niż kiedykolwiek
Ósma edycja największego w Polsce festiwalu z muzyką świata będzie też pierwszą w Warszawie tak dużą imprezą muzyczną przybliżającą tradycje Azji. Ten rozległy i zróżnicowany kontynent jest jednym z najbogatszych kulturowo obszarów świata, od wieków hipnotyzuje i zachwyca Europejczyków. Z Orientu od wieków płyną do nas inspiracje muzyczne, taneczne, teatralne, religijne i filozoficzne. Teraz, gdy zacieśniają się więzi gospodarcze między Europą a Azją, rośnie zainteresowanie tradycjami Orientu. Globalizacja sprawia, że żyjemy bliżej siebie – co dzień dochodzi do intensywnego krzyżowania się kultur. Kurczący się świat wymaga, byśmy głębiej się poznawali i lepiej rozumieli.

Tegoroczny program Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur daje sygnał, że jesteśmy dziś bliżej Azji niż kiedykolwiek. Czas głębiej eksplorować jej kultury, odkrywać pokrewieństwa i fascynujące różnice.
Maria Pomianowska, Dyrektor Artystyczna festiwalu, która od lat wspólnie tworzy i koncertuje z muzykami z Azji, podkreśla, jak ważne dla Europy są  korzenie, których można „dotknąć” dzięki spotkaniu z kulturą Wschodu:
„Podstawowe systemy religijno-filozoficzne, na których bazuje cała ludzkość, narodziły się w Azji. Jej dorobek duchowy i materialny jest olbrzymi i zróżnicowany. Nam, Europejczykom Azja przez stulecia kojarzyła się z krainą pełną niespodzianek, niezwykłych obrzędów, zwyczajów. Tysiąc lat temu Jedwabnym Szlakiem wędrowali twórcy i przekaziciele pierwszej kultury globalnej. Byli wśród nich muzycy podróżujący z instrumentami i zapiskami na temat tradycji różnych regionów Azji. Tak przybyły do nas między innymi instrumenty, na których kultura Zachodu bazuje do dzisiaj”.

Zobacz jak było w zeszłym roku:Usłysz i zobacz Wschód
Jak co roku okazją do osobistego kontaktu z muzyką świata będą otwarte warsztaty, prowadzone przez zaproszonych mistrzów. Tym razem zajęcia multiinstrumentalne i wokalne będą się odbywać pod okiem znakomitych muzyków m.in. z Indii, Iranu, Rosji i Korei. 

W 2012 r. po raz pierwszy program filmowy Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur powstaje we współpracy w Planete Doc Film Festival – jednym z najważniejszych i najtłumniej uczęszczanych festiwali kina dokumentalnego w stolicy. Towarzyszące wydarzeniom muzycznym pokazy filmów pozwolą jeszcze lepiej poznać tradycyjne i współczesne aspekty wielokulturowości Azji.

Rusza także nowa strona internetowa Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur – pod adresem www.festival.warszawa.pl pojawiać sie będą na bieżąco aktualizowane i poszerzane  informacje dotyczące 8. edycji festiwalu.

Sprzedaż biletów i karnetów na Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur rozpocznie się 10 lipca. Będą one dostępne w punktach sprzedaży sieci Eventim.pl, w Biurze Festiwalowym (siedziba Stołecznej Estrady, ul. Marszałkowska 77/79, 2 piętro, pon.-pt. w godz. 8-16 (w lipcu) i w godz. 9-17 (w sierpniu i wrześniu), a podczas imprezy, w dniach 23- 29 września także w namiocie festiwalowym.

Ceny biletów:
Bilety na poszczególne koncerty (23-29.09, godz. 19)  - 25 zł
Bilet na koncert dziecięcy (29.09, godz. 11) – 10 zł
Karnet na cały festiwal (z wyjątkiem koncertu dziecięcego) - 120 zł

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur – cały świat w stolicy

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur, poświęcony prezentacji wielokulturowości i różnorodności świata, odbywa się od 2005 r. W wydarzeniu wzięło dotąd udział ponad trzystu artystów z sześćdziesięciu krajów. W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ponad 15 tysięcy osób. Co roku każdy z koncertów w namiocie festiwalowym gromadzi ponad tysiąc widzów. Wśród gwiazd, które wystąpiły  na najważniejszej polskiej scenie muzyki świata znaleźli się m.in.: Femi Kuti, Concha Buika, Youssou N’Dour,  Lady Smith Black Mambazo, Salif Keita, Trilok Gurtu, Sara Tavares, Jasmin Levy, Tcheka. Festiwal jest wydarzeniem o randzie międzynarodowej, od trzech lat rekomendowanym przez prestiżowy magazyn „Songlines” jako jedno z 25 najciekawszych wydarzeń muzyki świata.

Program Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur tworzy Rada Programowa w składzie: Maria Pomianowska – Dyrektor Artystyczna, Marta Dobosz, Maciej Szajkowski. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada. Festiwal finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz