14 września 2012 09:35

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Szpilmana

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN. Do 16 listopada br. czekamy na zgłoszenia chętnych, przesłuchania odbędą się 1 i 2 grudnia, a wielki finał odbędzie się 3 grudnia w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Zwycięzca otrzyma 8 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę.

[img:1]

Ubiegłoroczna pierwsza edycja konkursu Al Legro - tribute to Szpilman była najważniejszym wydarzeniem związanym z Rokiem Władysława Szpilmana, który obchodziliśmy w Sosnowcu. Finał, który miał miejsce na deskach Teatru Zagłębia, stał na wysokim poziomie artystycznym i był jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Decyzją jury w składzie Renata Przemyk, Anna Serafińska oraz Czesław Majewski Grand Prix otrzymał Bartosz Jaśkowski, który zaśpiewał utwór „Tych lat nie odda nikt”. Honorowymi gośćmi finału konkursu była rodzina Władysława Szpilmana: żona Halina oraz syn Andrzej. Tak jak w ubiegłym roku konkurs ma on charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział osoby które ukończyły 17 lat i są amatorami lub profesjonalistami - wokalistami będącymi uczniami lub absolwentami szkół muzycznych i teatralnych, a także zespołów muzycznych, chórów oraz adeptów teatralnych. Na zgłoszenia chętnych czekamy do 16 listopada br., przesłuchania zakwalifikowanych osób odbędą się 1 i 2 grudnia, a wielki finał 3 grudnia w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Pula nagród wynosi 16 tys. zł z czego 8 tys. zł trafi do zwycięzcy. Tym razem aranżacje i interpretacje utworów sosnowieckiego kompozytora ocenią znane osobistości związane ze światem muzyki: Maria Szabłowska, Jacek Cygan oraz Jacek Wójcicki. Dodatkowo jury przyzna wybranemu finaliście nagrodę specjalną w wysokości 3 tys. zł na nagranie dwóch piosenek w profesjonalnym studio nagraniowym "S-Tone Studio - Sosnowiec" - dodaje Celej. 


Harmonogram II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN:

16 listopada 2012 r. - zakończenie przyjmowania zgłoszeń do I etapu eliminacji Konkursu wraz z preselekcją.

19 listopada 2012 r. - umieszczenie na stronie internetowej wyników eliminacji do II etapu Konkursu.

1 i 2 grudnia 2012 r. - II etap Konkursu. Na początku rozpoczną się przesłuchania, a następnie ogłoszenie wyników, po których jury wyłoni uczestników, zakwalifikowanych do III - finałowego etapu Konkursu. Przesłuchania te odbędą się z udziałem publiczności.

3 grudnia 2012 r. - Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.


Jury II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN


Tak jak w roku ubiegłym stawiając sobie za cel stworzenie możliwości nowatorskich interpretacji uznanych utworów Władysława Szpilmana i ukazanie ich nieprzemijających wartości dlatego do II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN postanowiliśmy zaprosić do grona Jury trzy osoby - jedne z najwybitniejszych postaci polskiej estrady i najlepszych fachowców w swej dziedzinie. W Jury II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN zasiądzie:

Maria SZABŁOWSKA
Dziennikarka muzyczna Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Absolwentka arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po raz pierwszy na antenie Polskiego Radia pojawiła się w Rozgłośni Harcerskiej. Pracę dziennikarską, którą połączyła ze studiami dziennikarskimi, rozpoczęła od audycji "Dziewczyny Bitelsów". Znana z prowadzenia wielu popularnych programów muzycznych m.in. "Magazynu Muzycznego Rytm" czy "Muzyki Nocą". W Telewizji Polskiej zadebiutowała w latach 80. XX wieku w wakacyjnym programie "Studio Lato". W późniejszych latach prowadziła program "Stare, nowe i najnowsze" oraz razem z Jackiem Żakowskim poranny program" Kawa czy Herbata?". Najbardziej znany program muzyczny, którego jest współautorką to nadawana od 2001 roku "Wideoteka dorosłego człowieka", którą prowadzi wraz z Krzysztofem Szewczykiem. Obecnie prowadzi także radiową "Muzyczną Jedynkę"). 

Maria Szabłowska znała osobiście Władysława Szpilmana, wielokrotnie przeprowadzała z nim wywiady. Obecnie utrzymuje stałe towarzyskie kontakty z Panią Haliną Szpilman i jej synem Andrzejem. Jest także współtwórczynią filmu dokumentalnego „Nie wierzę piosence - Władysław Szpilman - szkic do portretu”. 

Jacek CYGAN
Sosnowiczanin – autor wielu tekstów piosenek, tekściarz, poeta, scenarzysta, autor musicali, juror i organizator festiwali muzycznych, a także osobowość radiowa i telewizyjna. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 15 oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater. Twórca ponad tysiąca tekstów do piosenek, z których bardzo wiele stało się wielkimi przebojami - pięć z nich zdobyło trofea na Festiwalu w Opolu. Jacek Cygan był jurorem w popularnym programie telewizyjnym "Idol" oraz osobą wspierającą rozwój twórczości młodych artystów. Współpracował i współpracuje do dzisiaj między innymi z Ryszardem Rynkowskim, Edytą Górniak, Elżbietą Adamiak, Grażyną Łobaszewską, Majką Jeżowską, Leopoldem Kozłowskim, Haliną Frąckowiak, zespołami Kombii, Papa D oraz Wolna Grupa Bukowina, której był współzałożycielem. 

Jacek Cygan jest również konferansjerem. Prowadził wiele ważnych wydarzeń m.in.: cykl koncertów "KLEZMER. Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana ", "Pieśni Europejczyków", czy "Dyskoteka Pana Jacka". Prowadził także koncert "Cyganeria" na Opolskim Festiwalu, Festiwal Wojtka Belona, Festiwal Studencki w Krakowie oraz koncert z okazji 100-lecia miasta Sosnowca w 2002 roku. Jest także twórcą trzech tomików poezji. 

Laureat wielu nagród muzycznych w tym za piosenkę Wypijmy za błędy, która w 1989 roku została przebojem Programu I Polskiego i audycji "Lato z Radiem" oraz Grand Prix na KFPP w Opolu za piosenkę Mrok. Laureat Nagrody Miasta Sosnowca za całokształt twórczości, oraz Zagłębiowskiej Nagrody Humanitas, przyznanej przez Wyższą Szkołę Humanitas, za całokształt twórczości. 

Jacek WÓJCICKI
Krakowski artysta, aktor, śpiewak, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich artystów estradowych. Znakomity interpretator piosenek oraz popisowy odtwórca arii operetkowych i operowych. 

W 1982 roku ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku zostaje aktorem Teatru Słowackiego, gdzie występuje na jego deskach do 1991 roku. W 1986 roku został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu a rok później na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Aktor filmowy, serialowy i kabaretowy, m.in. w "Piwnicy pod Baranami" oraz w Kabarecie Olgi Lipińskiej jako Pan Jacek. Wykonawca piosenek filmowych i serialowych, m.in. "Szpitalu na perypetiach", "Konie apokalipsy" oraz "Ostatni dzwonek". Wielokrotny juror Festiwalu Twórczości Marka Grechuty, Festiwalu „Amor sprawił…” w Oświęcimiu, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. M. Grechuty czy Integracji Malowana Dźwiękiem.

 
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz