25 września 2012 09:24

Znamy program 4. Wrocławskiego Soundu

Podczas konferencji prasowej 19 września 2012 roku opublikowany został program tegorocznego przeglądu Wrocławski Sound. Czwarta edycja nieoficjalnego święta wrocławskiej muzyki odbędzie się 26 i 27 października we wrocławskim Imparcie. Nie zabraknie koncertowych premier, specjalnych aranżacji i eksperymentalnych projektów scenicznych. Łącznie odbędzie się 12 koncertów.

[img:1] Tradycyjnie program Wrocławskiego Soundu jest bardzo zróżnicowany i prezentuje najciekawsze muzyczne projekty ostatnich miesięcy autorstwa wrocławskich lub silnie związanych z Wrocławiem artystów i zespołów. W tym roku na scenach Impartu wystąpią: 7JK, Frühstück, João, LOV, L.U.C i Adam Bałdych w projekcie 20In2, Maanalainen, Marcel Arp Ensemble, Marcelina, Mikromusic akustycznie, Miloopa, The Jazz Statues i Zebra. Organizatorem przeglądu jest Biuro Festiwalowe Impart 2016 we współpracy z agencją Lion Stage Management.

20IN2 to nowy projekt artystyczny Łukasza L.U.C.a Rostkowskiego, polegający na zetknięciu scenicznym rozmaitych osobowości, temperamentów oraz stylów i gatunków muzycznych. Artysta zaprosił do współpracy znakomitego skrzypka Adama Bałdycha, niezwykle obiecującego muzyka, laureata niemalże wszystkich polskich konkursów jazzowych, który będąc dwudziestolatkiem doczekał się już światowych recenzji. Rostkowski z Bałdychem za pomocą licznych urządzeń tworzyć będą na żywo rozbudowane autorskie tematy w klimacie muzyki filmowej, elektroniki i jazzu. Duet kreować będzie w ten sposób niemalże orkiestralne utwory za pomocą wyłącznie 2 instrumentów - tym razem głosu i skrzypiec.

7JK to nowy projekt muzyków brytyjskiej formacji SIEBEN i polskiego zespołu JOB KARMA. W ich twórczości zapętlone dźwięki skrzypiec i ciepłe wokale przenikają się z elektroniką balansującą na krawędzi industrialu i psychodelii. W maju 2012 roku ukazał się ich album zatytułowany „Anthems Flesh”, za którego kompozycje, nagrania i produkcję odpowiadają Maciek Frett, Matt Howden i Aureliusz Pisarzewski.

FRÜHSTÜCK ma na swoim koncie już 3 albumy długogrające, w tym ostatni pt. „Quiet” wydany w marcu tego roku, po dziewięciu latach fonograficznego milczenia. Podczas Wrocławskiego Soundu zespół zaprezentuje głównie materiał z tej ostatniej płyty. Będą to mocne, rockowe kompozycje, ale i nieco bardziej melodyjne i spokojne brzmienia, z angielskim wokalem lidera grupy Martijna Krale na pierwszym planie.

JOÃO [czyt. Żuau], to zespół założony przez mieszkającego i tworzącego we Wrocławiu Portugalczyka - João de Sousa, który do pracy nad debiutanckim albumem zaprosił Wojtka Orszewskiego, gitarzystę i producenta muzycznego. Muzyka zespołu inspirowana jest amerykańskimi brzmieniami lat 70.80. i 90., akustycznym pop-rockiem, ale również mocnymi, elektronicznymi dźwiękami. To zarówno balladowy klimat i nastrój, jak i energia w czystej postaci.

LOV to czteroosobowa, rockowa, gitarowo-syntetyczna formacja. Obecnie jej muzycy pracują nad materiałem na kolejną płytę i jak sami mówią, w zestawieniu z materiałem z debiutanckiego albumu „Minus Szum” nowe utwory będą bardziej złożone, dojrzałe kompozycyjnie i poważniejsze w warstwie lirycznej. Podczas koncertu LOV w ramach Wrocławskiego Soundu będzie rockowo i energetycznie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół zapewnia, że znajdą się numery do poskakania, ale i przytulania.

MAANALAINEN to istniejący od końca lat osiemdziesiątych wrocławski zespół instrumentalny bez dorobku wydawniczego, zawsze undergroundowy, stroniący od komercji i rozgłosu. Maanalainen w języku fińskim znaczy: podziemny, podziemie. Zespół skupia 4 muzyków, dla których nie istnieją bariery stylistyczne, jeśli jednak konieczne jest określenie obszarów, w których się poruszają - są to jazzcore, progresiv, post-hardcore, a wszystko to suto okraszone brawurowymi aranżacjami.

MARCEL ARP ENSEMBLE to solowy projekt Marcela Arpa (Misses Modular, ex-Matplaneta). Artysta i zaproszeni goście zaprezentują dzikie, rozwichrzone kompozycje oparte najczęściej na rytmach drill`n`bass sąsiadujących z onirycznymi balladami okraszonymi skromnymi próbami wokalnymi lidera. Na tegorocznym Wrocławskim Soundzie formacja wystąpi po raz pierwszy w eksperymentalnych składzie na dwa zestawy perkusji, bas, wiolonczele i elektronikę!

MARCELINA to młoda wokalistka, tekściarka i kompozytorka. W marcu 2011 ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Marcelina” zyskując znakomite recenzje. Producentem muzycznym płyty był zespół June z wytwórni Kayax, z którym artystka współpracuje na stałe i grywa koncerty. Wokalistka współtworzy także z wrocławskim zespołem Mikromusic - z Natalią Grosiak pisze teksty piosenek, a z Dawidem Korbaczyńskim muzykę. Marcelinie na scenie Wrocławskiego Soundu towarzyszyć będzie zespół June. Pierwszy raz pojawią się także utwory, które znajdą się na drugim albumie artystki.MIKROMUSIC – wrocławska grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Jej twórczość wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, muzycy sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop, rock, czasem też do muzyki ludowej, a niebanalna barwa głosu wokalistki Natalii Grosiak jest jej znakiem rozpoznawczym. Za płytę "Sova" z 2010 roku otrzymali nagrodę „WARTO” Gazety Wyborczej. Podczas Wrocławskiego Soundu zagrają specjalnie na tę okazje przygotowany akustyczny koncert.

MILOOPA porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. W listopadzie 2011 pojawił się ostatni album grupy OPTICA. Miloopa definitywnie odrzuca klasyczne bariery gatunków muzycznych jak elektronika, pop, rock, soul, dubstep, nu-jazz, tworząc wielowymiarową przestrzeń, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie. Wszystkie albumy formacji ukazują się pod szyldem Gig Ant - wrocławskiej wytwórni, którą założył basista oraz współproducent Miloopy, Radek ‘Bond’ Bednarz.

THE JAZZ STATUES „Ucieczka ze Szklanej Kuli” na nowo interpretuje fuzję muzyki i multimediów. Projekt w eksperymentalny sposób łączy w sobie elementy klasycznej formy – koncertu do filmu z improwizacją w warstwie muzycznej i wizualnej. Film w reżyserii Jakuba Lecha to historia muzyków zamienionych w posągi przez złego Wezyra. Muzyka i kompozycje zespołu oscylują miedzy dwoma kontrastującymi ze sobą światami: rzeczywistym i abstrakcyjnym, jazzem głównego nurtu oraz muzyką improwizowaną wzbogaconą brzmieniami elektronicznymi.

ZEBRA eksperymentuje wokół gatunku muzycznego jakim jest dub. Członkowie zespołu tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, puzon, saksofon, klawisz czy perkusja, określając swoją muzykę mianem "experimental dub". 13 października 2012 ukaże się ich nowa płyta „Electronic Heart”, której premiera koncertowa będzie miała miejsce podczas Wrocławskiego Soundu.
 

4. Wrocławski Sound
26-27.10.2012
Impart, ul. Mazowiecka 17, WrocławBilety i karnety:
• bilet jednodniowy w przedsprzedaży - 30 zł,
• bilet jednodniowy w dniu koncertów - 40 zł,
• karnet dwudniowy w przedsprzedaży - 55 zł,
• karnet dwudniowy w dniu koncertów - 70 zł.

Rezerwacja: rezerwacje@impart..art.pl, tel.: 71 341 94 32.
Sprzedaż: Impart, salony Empik i Media Markt, sklep muzyczny De'Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław), wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim, na stronie www.Eventim.pl oraz stronie www.Biletin.pl.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz