Anna Maria Jopek na Walentynkach w Poznaniu
Po kilkuletniej nieobecności w Poznaniu Anna Maria Jopek zaśpiewa 17 lutego w Sali Ziemi MTP.
Będzie to specjalny walentynkowy koncert, oparty na utworach z płyty “Polanna”, ale nie zabraknie także muzycznych niespodzianek.
Bilety w cenie 100 oraz 120 zł (w przedsprzedaży) oraz 110 oraz 140 zł (w dniu koncertu) do kupienia za pośrednictwem www.eventim.pl , www.ticketpro.pl , www.ebilet.pl oraz na stronie organizatora www.go-ahead.pl
Tylko w ostatnich sezonach Anna Maria Jopek wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince'a Mendozy;,śpiewała w duecie z Bobby'm McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti, wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy w Royal fRstival Hall, zaprezentowała swoją muzykę w operze w Tel Avivie, przygotowała światową wersję słynnej płyty "Pat Metheny & Anna Maria Jopek: Upojenie", odcisnęła dłonie w brązie obok Krzysztofa Pendereckiego, stworzyła muzykę do filmu animowanego i obdarowała fanów przejmującą, koncertową płytą "Jo & Co", gdzie partnerują jej m.in. Richard Bona, Mino Cinelu i Dhafer Youssef.
Wychowana w rodzinie muzycznej z korzeniami tradycji polskiej sztuki ludowej, wykształcona w klasie fortepianu na Akademii Fryderyka Chopina w Warszawie, doświadczona w Manhattan School of Music w sekcji jazzowej sama podkreśla, że jej droga w muzyce rozwidla się na wiele ścieżek. "Mam nadzieję, że w moich piosenkach gatunki się przenikają, uzupełniają, że być może któregoś dnia odnajdziemy własny język, ponad wszystkimi podziałami."
Jej studyjny album "ID" w zaledwie miesiąc od premiery pokrył się platyną. "Ta płyta powstała z marzenia, by znaleźć się choćby na chwilę w obecności artystów, których podziwialiśmy przez całe życie. (...) Z dość - przyznajmy - śmiałej wizji aby stworzyć zespół jaki nie istniał nigdy wcześniej, jedynie w naszej zachłannej wyobraźni. Dla nich specjalnie napisaliśmy muzykę, która szuka wspólnego zbioru dla częstokroć tak odległych światów i wrażliwości." Ten zespół to m.in. Branford Marsalis, Richard Bona, Oscar Castro Neves, Christian McBride, Manu Katche, Tord Gustavsen, Dhafer Youssef, Mino Cinelu i kwiat polskiej muzycznej sceny.
Ostatnie dwa lata to nieustanne koncerty: Niemcy, Anglia, Stany Zjednoczone, Kanada, Czechy, Brazylia (wspólnie z Ivanem Linsem), a także sześciokrotnie Japonia (w tym koncert na deskach Opery w Tokio). Jej spotkanie z najwybitniejszym pianistą jazzowym Japonii - Makoto Ozone zaowocowało gościnnym występem na jego płycie "Road To Chopin", a także serią koncertów w obu krajach. Projekty ostatniego sezonu: "Haiku" z Japończykami, "Lisbon Stories" z wybitnymi artystami z Portugalii a także "Polka" przygotowany na pierwszy "Siesta Festival" w Gdańsku z Gilem Goldsteinem, Gonzalo Rubalcabą i grupą muzyków z różnych środowisk, mają swoje płytowe, studyjne wersje.
14 października 2011 roku na rynek trafiły trzy albumy "Haiku" (platynowa płyta), "Sobremesa" (platynowa płyta) z udziałem takich gwiazd jak Sara Tavares, Tito Paris, Paulo de Carvalho oraz "Polanna". Wszystkie trzy tytuły są dostępne także w formie kolekcjonerskiego boksu - "Lustra".