28 maja 2013 12:33

Gdańscy Pianiści Miastu

[img:8]

Projekt Gdańscy Pianiści Miastu stanowi próbę zapoczątkowania stałej inicjatywy, która ma na celu przybliżać szerszej publiczności wykonawców związanych z Gdańskiem. Znajdują się wśród nich zarówno obecni jak i byli studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a także absolwenci gdańskich szkół muzycznych.

Ideą projektu jest pobudzanie do aktywności gdańskiego środowiska pianistycznego, jego integracja poprzez wspólne koncertowanie, a także promocja młodych artystów i pomoc w realizacji ich planów twórczych. Projekt ma na celu ukazywać różnorodność lokalnego środowiska pianistycznego i przybliżać losy artystyczne pianistów rdzennie związanych z Gdańskiem. Artyści zaś wspólnie prezentują słuchaczom wybitne dzieła muzyki poważnej, ukazywane w różnych kontekstach, podczas koncertów powiązanych wyrazistą tematyką.

 

PROGRAM KONCERTÓW

Podczas dwóch koncertów zaprezentowane zostaną „Muzyczne Portrety” czterech kompozytorów. Usłyszymy twórczość fortepianową dwóch twórców rosyjskich – Skriabina i Prokofiewa oraz dwóch francuskich – Debussy'ego i Ravela. Wybrani kompozytorzy uznani są za prekursorów i czołowych przedstawicieli głównych nurtów w muzyce pierwszej połowy XX wieku. Jednocześnie odegrali oni kluczowe znaczenie w rozwoju techniki pianistycznej i zapoczątkowali szereg innowacji w zakresie brzmienia i faktury fortepianu.

16 i 17 czerwca 2013, godz. 19:00

WSTĘP: Bilety w cenie 5zł

[img:9]

Program:

16 czerwca (niedziela) 2013 godz. 19:00

MUZYKA FRANCUSKA

CLAUDE DEBUSSY (1862 – 1918)

 • Estampes

                     I. Pagodes (Pagody)
                     II. La soirée dans Grenade (Wieczór w Grenadzie)
                     III. Jardins sous la pluie (Ogrody w deszczu)
                     wyk. Adrianna Wolf

 • Études (Etiudy)

                     No 2 pour les tierces
                     No 4 pour les sixtes
                     No 11 pour les arpèges composés
                     No 5 pour les octaves
                     wyk. Luiza Sobkowiak

 

MAURICE RAVEL (1875 – 1937)

 • Jeux d'eau (Igraszki wody)
   
 • Miroirs (Zwierciadła)

                     No. 3 Une barque sur l'ocean (Łódź na oceanie)
                     wyk. Adrianna Wolf

 • Le tombeau de Couperin (Nagrobek Couperina)

                     I Prélude
                     II Fugue
                     III Forlane
                     IV Rigaudon
                     V Menuet
                     VI Toccata
                     wyk. Mikołaj Sikała

 • Valses nobles et sentimentales (Walce szlachetne i sentymentalne)

                     I Modéré – très franc
                     II Assez lent – avec une expression intense
                     III Modéré
                     IV Assez animé
                     V Presque lent – dans un sentiment intime
                     VI Assez vif
                     VII Moins vif
                     VIII Epilogue: lent
                     wyk. Łukasz Filipczak

 

17 czerwca (poniedziałek) 2013 godz. 19:00

MUZYKA ROSYJSKA

ALEKSANDER SKRIABIN (1872 - 1915)

 • Sonata No. 2 (Sonata– fantazja) gis-moll Op.19

                     Andante
                     Presto
                     wyk. Michał Mossakowski

 • Fantazja h-moll Op. 28
   
 • Sonata No. 4 Fis-dur, Op.30

                     Andante
                     Prestissimo volando
                     wyk .Paweł Zając

 

SERGIEJ PROKOFIEW (1891 - 1953)

 • II Sonata d-moll Op.14 .

                     Allegro, ma non troppo
                     Scherzo – Allegro marcato
                     Andante
                     Vivace
                     wyk Anna Szałucka

 • VII Sonata B-dur Op.83

                     Allegro inquieto
                     Andante caloroso
                     Precipitato
                     wyk. Adrianna Wolf

 

WYKONAWCY:

Podczas koncertów usłyszymy następujących artystów:

[img:1:L]Łukasz Filipczak - Absolwent OSM im.F. Nowowiejskiego I i II stopnia w Gdańsku w klasie fortepianu mgr. Ewy Szurek. W latach 2003-2005 student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Jana Kuleszy. Od 2005 roku stypendysta londyńskiej Guildhall School of Music and Drama, gdzie kształcił się pod kierunkiem Caroline Palmer. W 2012 ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe w GSMD w Londynie w klasie fortepianu Paula Robertsa i Charlesa Owena. Laureat licznych stypendiów i konkursów w Polsce i za granicą. Zwycięzca międzynarodowego stypendium Sydney Perry Award przyznanego przez Philharmonia Orchestra and Martin Musical Scholarship Funds w Londynie, brązoweo medalu na International Marlow Music Festival Concerto Competition w Anglii, I nagrody na Miedzynarodowym Konkursie Kameralnym w Londynie. Jest współzałożycielem i pomysłodawcą seri koncertowej w Londynie – DEVONIA CONCERT SERIES, w której od 2010 roku pełni funkcje dyrektora artystycznego.

 

[img:2:L]Michał Mossakowski - Student II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Włodzimierza Wiesztordta. Pianista, organista, kameralista. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 14 lat w PSM im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu w klasie fortepianu mgr Doroty Wardulińskiej. Od roku 2009 kontynuował naukę w OSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Obie szkoły ukończył z wyróżnieniem. Występował wielokrotnie na Koncertach Wybitnych Talentów Trójmiejskich Szkół Muzycznych w Filharmonii Bałtyckiej, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. W styczniu bieżącego roku wystąpił z recitalem w ramach cylku "Młode Talenty" w Muzeum im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

 

 

[img:3:L]Luiza Maria Sobkowiak – Dyplomantka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Laureatka wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych min. I nagrody i Grand Prix za wykonanie utworu K. Szymanowskiego na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Salieri w Legnago we Włoszech (2011). Od 4 lat Luiza Sobkowiak pozostaje pod opieką Genewskiego Towarzystwa Chopinowskiego, doskonali swoje umiejętności pianistyczne na master klas organizowanych przez Konserwatorium w Genewie, gdzie podczas Festiwalu Chopinowskiego występowała dla publiczności genewskiej.

 

 

 

[img:4:L]Anna Szałucka – Studentka III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala. Absolwentka PSM I st. im. H.Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni oraz PSM II st. im. F.Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu z wyróżnieniem. Laureatka konkursów pianistycznych, m.in. II nagrody i Nagrody Specjalnej im. J. Waldorffa na IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy, otrzymała tytuł laureata na 46. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Ostatnio została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Stypendystka rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. W tym roku otrzymała nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

[img:5:L]Mikołaj Sikała – Student I roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu ad Kordiana Góry. Absolwent PSM I i II st. w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej. Wielokrotny zdobywca nagród i wyróżnień m.in. I miejsca oraz dwóch nagród specjalnych na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu, wyróżnień na II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie oraz na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szymanowski In memoriam w Warszawie. Interesuje się również kompozycją. W 2012 roku zdobył I miejsce na I Regionalnym Konkursie Kompozytorskim dla uczniów szkół muzycznych, w Słupsku.

 

 

 

[img:6:L]Paweł Zając - Student II roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest absolwentem PSM I i II st. im. K. Szymanowskiego w Płocku, którą ukończył z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Mariusza Tytmana. Trzykrotny laureat Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku. W 2011 r. zajął II miejsce w Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku i został laureatem III Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej w Skierniewicach. Koncertował w wielu miastach w Polsce.

 

 

 

 

[img:7:L]Adrianna Wolf – Doktorantka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Absolwentka OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła studia licencjackie w klasie fortepianu ad. Pawła Rydla oraz magisterskie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Po uzyskaniu dyplomu zakwalifikowała się na studia doktoranckie w macierzystej uczelni. Kształci się pod opieką ad. Kordiana Góry i prof. Andrzeja Artykiewicza. Pomysłodawca projektu i współorganizator koncertów.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz