30 lipca 2013 09:53

Łebski Festival - pierwsza edycja - Łeba 03.08.2013

[img:2]

Zapraszamy na pierwszą edycję „Łebskiego Festiwalu”, który odbędzie się 3 sierpnia w Łebie!


Łebski Festival to celebracja lata i muzyki, podczas którego na scenie zaprezentują się finaliści programu Mam Talent – Me Myself and I, finalista pierwszej edycji programu X-Factor – William Malcolm oraz Faith Vasallo z zespołem, ponadto Electric Wankers, Vacos, Warson, PB Skarpy oraz Evius. Festival poprowadzi dwukrotny mistrz Polski WBW Polish Beatbox Battle oraz mistrz ceremonii – Zgas.

Z głosników festiwalowych usłyszycie między innymi Funk, Soul, Human Beatbox, Disco, House, Funky, Electro, Tech – House, Rock, Pop. Na terenie miasteczka festiwalowego odbędą się koncerty, występy Dj’skie, warszataty, pokazy multimedialne oraz Fireshow.

Festiwal przygotowany jest w ramach obchodów Dni Łeby, oraz akcji - Bezpiecznie nad wodą w Łebie, w trakcie której odbędzie się Pokaz Marynarki Wojennej RP i cywilnych służb ratowniczych na wybrzeżu i centralnym kanale portowym, dlatego w samej Łebie w dniach 3-4 sierpnia, można spodziewać się wielu atrakcji.

Partnerzy:

  • Gmina Łeba
  • Gmina Wicko
  • Tyskie


Sponsorzy:

  • Rent Design
  • Mungo
  • Polo Market

 

 

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Łeba - Andrzej Strzechmiński.

 

Organizatorzy:

Magnetic Group
www.magneticgroup.pl

Bass Enslavement
https://www.facebook.com/BassEnslavement

 

Termin: 03.08.2013
Lokalizacja: Łeba / ul. Tysiąclecia / Plac przy Orliku
Start: 17:00
Wstęp: bezpłatny

 

 


ME MYSELF & I

[img:4]

Ich jedynym instrumentem jest głos. Śpiewają acapella, wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę której łatwo nie da się sklasyfikować. Sami swoją twórczość określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej, są gośćmi dużych ogólnopolskich festiwali, koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Zespół brał także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, wśród nich takie, które skierowane były do najmłodszych. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści- "Intrygujące i nowoczesne" - zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się w krakowskiej Alchemii z ich muzyką.

Me Myself And I to także obecni finaliści polskiej edycji programu Mam Talent.

 


Więcej:


http://www.youtube.com/user/mmifan
https://www.facebook.com/pages/Me-Myself-And-I

 

William Malcom

[img:8]

William Malcolm (aka. Billy Savage) - amerykańsko – brytyjski wokalista, muzyk i kompozytor wychowany w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Znany jako finalista pierwszej polskiej edycji programu X-Factor (2011). William właśnie skończył nagrywać swój debiutancki album pt. "Takes One To Know One". Ten energiczny i oryginalny artysta od lat tworzy własne kompozycje i występuje na różnych scenach muzycznych a jego koncerty są niesamowitymi widowiskami. William w charakterystyczny dla siebie sposób komponuje muzykę o mocnym brzmieniu ale z dawką melodyjności co odróżnia go spośród innych polskich muzyków.

Przy jego solowym projekcie współpracują muzycy: Michał Munch, Michał Posiewnik, Roman Wróblewski i Mera.
Jego kompozycje prezentowane były podczas licznych festiwali poezji m.in. University of Stirling, (Scotland, 2004), American Embassy Summer Festivals (Poland, 2005), University of Jaen (Spain, 2006), Cafe Bax (Amersterdam, Netherlands, 2006), Scheinbar (Berlin, Germany, 2006), Eastham (Cape Cod, USA, 2006) czy University of Portsmouth (England, 2006).

W 2006 roku skomponował muzykę do filmu dokumentalnego “Ziarno Miłości” w reżyserii Lucyny Kościńskiej. Ponadto, na swoim koncie posiada liczne występy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Do jego solowego dorobku zalicza się album z 2005 roku “Voices from the Box”. Kolejny – pt. „Takes One To Know One”(rock/pop/electronic/soundtrack), którego premierę przewiduje się na 2013, będzie pointą a zarazem podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości artystycznej. Przy jego solowym projekcie współpracują muzycy: Michał Munch, Michał Posiewnik, Roman Wróblewski i Mera.

Od 2009 roku jest pochłonięty współpracą z Łukaszem Zielińskim przy projekcie pt. Vacos & Billy Savage (House/Electro/Live Act). Występ zarejestrowany podczas audycji na żywo w Studio Fabryka został wydany jako DVD pt. „ Vacos&Billy Savage Live 2010”.

Więcej:

https://www.facebook.com/WilliamMalcolmSopot
http://www.youtube.com/watch?v=2o-B0DvV-B4

 

FAITH VASALLO & SCREAM IT OUT LOUD

[img:5]

Grupa Scream It Out Loud uformowała się w dzisiejszym, ostatecznym składzie dopiero w styczniu tego roku – do tego czasu zespół koncertował w zmiennym składzie, z którego od początku do dziś pozostali wokalistka – Faith Vasallo i perkusista – Oskar Wojtynowski.

Ta pierwsza z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat – w wieku 15 lat wystąpiła wspólnie z Magdą Wójcik (zespół Goya), a w wieku 16 lat pojawiła się na scenie Amfiteatru w Parku Sowińskiego z zespołem Paramore, a po tym wydarzeniu rozpoczęła współpracę z zespołem Heroes Get Remembered, którego lider pojawia się gościnnie w naszych utworach - „So close but yet so far” i „Autumn”. Ten drugi gra i koncertuje regularnie od czterech lat angażując się w przeróżne projekty około-rockowe, zajmując ze swoimi zespołami wysokie miejsca w przeglądach czy konkursach kapel. Poza nimi ostateczny skład grupy stanowią jeszcze gitarzysta – Marcin Sobański i basista – Adam Tyczyński, którzy po długim okresie grania bez publiki dopiero zaczynają prezentować się na scenie. 

Tak więc Scream It Out Loud to połączenie członków z kilkuletnim doświadczeniem koncertowym i ogólno-muzycznym oraz tych, którzy przygodę ze sceną dopiero rozpoczynają. Wszyscy jednak za każdym razem wychodzą na scenę z olbrzymim zapałem, co daje się odczuć już w pierwszych chwilach każdego koncertu.

Więcej:

http://www.youtube.com/watch?v=6mxNzkHqBwo
https://www.facebook.com/FaithVasallo


ELECTRIC WANKERS

[img:7]

Trójmiejski kolektyw dj-ski, grający Garage, Techno, Breakbeat, Bass & DiSCO!

Więcej:

http://soundcloud.com/electricwankers
https://www.facebook.com/pages/Electric-Wankers/156321397752260


WARSON

[img:11]

Warson aka Wara - DJ i producent pochodzący z Gdańska. Pierwszą imprezę zagrał w 2004 roku. Do tej pory miał okazję występować w wielu klubach na terenie Polski. W rodzinnym trójmieście można go usłyszeć praktycznie co weekend. Jednym z największych wydarzeń w jego dotychczasowej karierze był występ na festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę. Miał okazję supportować takich artystów jak: Basement Freaks [Niemcy], Badboe [Dania], Jayl Funk [Niemcy], Lebrosk [UK], Shapeshifters [UK] , Daniel Drumz [Polska].

Jego mixy wypełnione są energią i łącza takie style jak Nufunk, Ghetto Funk, Oldschool rap 
i rnb, New Jack Swing, Disco oraz klasyczny Funk. Jest współzałożycielem trójmiejskiego koktajlu funkowego [www.trufunk.com] - od niedawna Tru:Funk działa również jako wytwórnia muzyczna, regularnie wydając wszystkim już znane składanki Party Breaks które trafiają na pierwsze miejsca sprzedaży junodownload.com

Więcej:

http://soundcloud.com/wara
http://facebook.com/arkadiusz.w.rosinski


PB SKARPY

[img:3]


PB Skarpy - swoją przygodę z płytami winylowymi rozpoczął w 2006 roku. Od tego czasu swoje umiejętności mógł zaprezentować publiczności głównie w trójmiejskich klubach, takich jak: Apartament, Papryka, GGOG, Buffet oraz w ukochanym przez niego legendarnym sopockim Sfinksie. Wielokrotny reprezentant popularnych imprez z cyklu Bułka Paryss'ka oraz imprez organizowanych przez agencję artystyczną Arts Hypnotic. W swoich setach łączy soczyste i ciepłe brzmienia deep house'u wraz z jego bardziej syntetycznymi i technicznymi odmianami. Nie stroni również od IDM-u oraz spokojniejszych chilloutowych form muzycznych.

Więcej:

http://soundcloud.com/pb-skarpy
http://myspace.com/pbskarpy
http://www.mixcloud.com/WeLoveDeepMusic/we-love-deep-music-podcast-008-pb-skarpy/


VACOS

[img:10]

Vacos muzyką elektroniczną zainteresował się już w podstawówce, dzięki pierwszym, pożyczonym od starszych kolegów, kasetom z imprez Love Parade i Mayday. Zapoczątkowały one jego drogę w stronę elektronicznych dźwięków, dzięki której z biegiem lat zbliżał się do coraz to bardziej interesującej go tematyki muzycznej. W liceum zaczęła się jego przygoda z imprezami, co zaowocowało przeniknięciem w środowisko trójmiejskich klubów, i jak się okazało, poznaniem jego życiowej pasji - grania. Początkowo zaczął kolekcjonować i grać cięższe rytmy (pierwsze grania w klubie GGOG pod okiem organizatora tamtejszych imprez – DJ Afro), jednak po pewnym czasie jego gusta zaczęły się stopniowo zmieniać w stronę delikatniejszych dżwięków, dzięki czemu skoncentrował się na szeroko pojętej muzyce Electro. W 2004 roku zorganizował swoją pierwszą imprezę pod szyldem "Porno cipki" w niedziałającym już sopockim klubie Enzym. Bardzo duży sukces imprezy przyczynił się do organizacji kolejnych przedsięwzięć, które zyskiwały coraz to większy rozmach i uznanie. Dzięki temu Vacos do tej pory grał w niemalże każdym z trójmiejskich klubów i był gościem klubów z innych miast Polski. Grywał z DJ'ami ze ścisłej polskiej czołówki electro, jak i gwiazdami z zagranicy. Obecnie organizuje imprezy w gdyńskim klubie Mandragora, a bardzo często można go również usłyszeć w sopockim klubie Sfinksie.

Więcej:

https://myspace.com/vacos

 

Evius

[img:6]

house / bass / techno / garage/ disco / future beats

Więcej:

https://www.facebook.com/iamevius
https://soundcloud.com/evius/
http://www.mixcloud.com/Evius/

 

Łebski Festival poprowadzi - ZGAS

[img:9]

Beatboxer, dwukrotny Mistrz Polski WBW Polish Beatbox Battle (2005-2006). Były członek zespołu Kanał Audytywny. Poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi wykonawcami jak: Cezet, HiFi Banda, Jamal, L.U.C, Mesajah, Miuosh, SOFA, Me Myself And I, Natural Dread Killaz oraz Trzeci Wymiar.

W 2003 roku rozpoczął współpracę z zespołem Kanał Audytywny, która trwała aż do wydania Płyty Skirtotymicznej, następnie poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatbokserów. W roku 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski sukces ten powtórzył w 2006 zostając dwukrotnym mistrzem kraju[3][4]. W marcu 2006 został stypendystą programu TVP "Dolina Kreatywna". Od listopada 2006 do sierpnia 2009 współpracował z zespołem Me Myself And I.

W latach późniejszych występował solowo, z formacją Fpat Wypat oraz L.U.C-iem, promując płytę Planet L.U.C. Współtworzy także projektu Kwartludium Beatbox, zainicjowanym pierwotnie na potrzebę 51 Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z Chonabibe Soundsystem. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, Human Beatbox. Pod koniec 2011 roku ukazał sie mixtape katalogujący większość gościnnych utworów Featurings Mixtape. W 2012 roku ukazał się minialbum beatboksera pt. Hybydysz.

Więcej:

https://www.facebook.com/zgas1?fref=ts&ref=br_tf

 

Agencje Magnetic Group oraz Bass Enslavement zapraszają na Łebski Festival, który odbędzie się już 3 sierpnia!


[img:1]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz