16 września 2013 20:44

Rotunda prezentuje koncertowy październik

[img:1]

Jesień zbliża się do nas coraz większymi krokami, jednym z antidotum na niesprzyjającą aurę może być muzyka. Prezentujemy Wam muzyczne wydarzenia przygotowane przez krakowski Klub Rotunda. 

 

Śpiewać Każdy Może

data wydarzenia:  02.10. 2013 - 20:00

wstęp wolny

„Śpiewać każdy może” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych konkursów piosenki. W Rotundzie od ponad 30 lat, co miesiąc uczestnicy konkursu mają szanse zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewać na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. Tradycją stało się, że każdy z comiesięcznych koncertów poprowadzi niezastąpiony Robert Kasprzycki. Uczestników ocenia profesjonalne jury w składzie: Leszek Wójtowicz, Marek Michalak, Marek Stryszowski, Zbigniew Książek, Antoni Krupa, Lidia Jazgar

 


[img:2]

Rockoteka

data wydarzenia: piątek, Październik 4, 2013 - 20:00

wstęp wolny

Zapraszamy na najlepszą rockową imprezę w mieście. Zapewniamy wspaniałą zabawę w rytmie światowych przebojów muzyki rockowej. Dodatkowo gwarantujemy liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, niskie ceny w barze.


 

KABANOS, CHWYTAK&DJ Wiktor, The Syntetic, Zacier, TPN 25, Lej Mi Pół

[img:3]

data wydarzenia: sobota, Październik 5, 2013 - 19:00

studenci: 20/25zł pozostali: 25/30zł

 

Na Koncert Awangardowych Celebrytów zapraszają Uczelniana Komisja Kultury Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, agencja koncertowa United Visions, oraz klub Rotunda. Imprezę poprowadzi znany i lubiany Adam Grzanka.

 

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka udanych tras  koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym  nakładzie) płyty. 10 marca 2012 premiera ich trzeciego  albumu „Kiełbie we Łbie”, który jest kolejnym ewolucyjnym  krokiem do przodu w karierze tej absolutnie szalonej i  nieobliczalnej cienkiej kiełbasy. Dla tego zespołu bariery nie istnieją.

więcej infromacji:

 

Chwytak &Dj Wiktor gwiazdy portalu "Youtube" . Swoimi parodiami podbili nie tylko internet , ale i kluby na  terenie calego kraju . Ich przeróbka Im sexy and i knowit  NAPIJMY SIE GORZOŁY ma ponad 5 milionowwyswietleń ,parodia Macieja MaleńczukaWierze jej "Wjebie jej" ponad 8 milionowwyswietleń . Posiadaja takie hity jak Lets go to the party ,  Łyka wody daj, Umyj seluloka , Napraw i wiele wiele innych .

więcej inforormacji:

 

The Syntetic (zwany też MiszczPawarotti lub Człowiek widmo) - jednoosobowy amatorski projekt muzyczny Dariusza Pakuły ze Świętochłowic. W swoich tekstach, często chaotycznych i pełnych surrealistycznego humoru, opowiada różne historie inspirowane m.in. baśniami i fantastyką naukową.  Charakterystyczną cechą wokalu Pakuły jest jego silny śląski akcent, jednak słownictwa z języka śląskiego używa sporadycznie (nudelkula, ożarty). Jako tło muzyczne The  Syntetic wykorzystuje stare przeboje synth popowe, dance i techno. Swoje utwory nagrywał na kasetach magnetofonowych,  które były przekazywane między znajomymi. Po pewnym czasie  ktoś umieścił próbki jego twórczość w internecie, gdzie zdobyły popularność. Pakuła początkowo nie wierzył w swoją popularność, był przekonany, że znajomi drwią z niego. Przekonał się o niej dopiero, gdy zaczął publicznie występować. Na swoim koncie ma występy m.in. w: Świętochłowicach, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Bytomiu. W 2007 roku wystąpił gościnnie na płycie Gra? zespołu El Doopa w utworze Czarny niewolnik.Od 2008 roku projekt działa pod nazwą SynteticitworzągoMiszczPawarotti i DJ 5:cet.

więcej informacji:


Zacier to skrót od: Zrzeszenie Artystów Cierpiących i  Entuzjastycznie Rżnących. Grupa powstała ok. 1985 roku z  inicjatywy Mirosława Jędrasa, wokalisty, gitarzysty i klawiszowca. Jędras - z wykształcenia lekarz, doktor medycyny - wielokrotnie współpracował z Kazikiem Staszewskim. Napisał utwór "Odpad atomowy" wykonywany później przez Kazik Na Żywo i Elektryczne Gitary.

więcej informacji:


TPN25- Zespół jako Sekator powstał ok. 1991 roku w składzie Bartosz "Git" Walaszek i Michał Górzyński. Michałowi się szybko odechciało, więc zastąpił go Krzysztof Radzimski. Równolegle powstawał Zespół Filmowy Skurcz z udziałem powyższych osób. Pierwszy koncert zespołu datowany jest na 21 marca 1993 - Dzień Wiosny w LO 63 na Ursynowie. Z braku basisty do zespołu siłą wciągnięty jest Rudy - bo akurat był najbliższym kolegą Bartka i Krzyśka. W 1998 dzięki grupie Ztvorki TPN 25 i ZF Skurcz poznaje Kazik i zaprasza do wykonania teledysków najpierw do "Idę tam gdzie idę", później "Las Machinas de la Muerte". W 1998 roku (chyba - może 1999?)SP Records po namowach Kazika wydaje w mikrym nakładzie płytę "Słabo?!". Przez kilkanaście lat zespół trzyma się żelaznej zasady "raz na pół roku próba, raz na rok koncert". Okazuje się jednak, że zespół przez swój brak aktywności obrasta pewną tajemniczością i skupia coraz większą grupę fanów, co owocuje w coraz częstszych propozycjach koncertów. Czarę słodyczy przepełnia fakt ujrzenia przez członków zespołu płyty "Słabo?!" kupionej na allegro za grubo ponad 300 PLN."O nie! Tak dalej być może!" rzecze jednym głosem cały zespół i po 17 latach grania wchodzi do studia i rejestruje materiał celem zrobienia z niego bonusowych utworów na reedycję "Słabo?!". Przypadkowo, zamiast 5-6 kawałków nagrywają 17 i zasadniczo materiał na kolejną płytę jest prawie gotowy.W międzyczasie dzięki Ztvorkom w roku 2005 nagrana jest jużdruga płyta zespołu (tytuł został nadany przez internautów - "Bracia"; pochodzi on od tego, iż miałem kiedyś CD z dogranymi piosenkami Tabernakulum i Braci Pafnucy do tego materiału i na boku płyty było napisane: "TPN 25, Bracia Pafnucy, Tabernakulum, P.R.O.N.N.").Premiera reedycji płyty "Słabo?!" datowana jest na 30 września 2010, a nowej płyty związana będzie z celebracją pełnoletności zespołu i wielkim koncertem z tejże okazyji - czyli 21 marca 2011.

więcej infomracji:

 

Lej Mi Pół - zespół z Bielska Białej, grający powierzchowny punk-rock oraz metal w cienkim cieście. Ich koncerty bawią, demoralizują, oburzają...cóż, na pewno nie uczą. Ich muzyka mogła by być prawdziwym majstersztykiem, gdyby nie fakt, że większość koncertów grają na tzw. autopilocie.

 

więcej infromacji:

 


Koncert ALESTORM, GRAI iRadogost (folk metal)
[img:4]

 

data wydarzenia: czwartek, Październik 10, 2013 - 19:00

Ceny biletów: 49,-zł do 31.08.2013 59,-zł do 10.10.2013 69,-zł w dniu koncertuCeny biletów: 49,-zł do 31.08.2013 59,-zł do 10.10.2013 69,-zł w dniu koncertu

GRAI to rosyjski, folk metalowy band powstały w 2005 roku. W swoich tekstach, grupa śpiewa o smutku dla czasów, które minęły, czasów słowiańskiej dumy, męstwa, odwagi i honoru. Melodie ludowe, doskonałe instrumenty dęte w połączeniu z gitarami i wspaniałymi kobiecymi wokalami dają własny, określony efekt. Grupa koncertowała z takimi zespołami jak: Alkonost, Svarga, Arkona, Rossomahaar. Na swoim koncie mają dwie duże płyty: „Polyn – Trava” oraz „O Zemle Rodnoi”. W tej chwili realizowany jest materiał do trzeciego albumu.


RADOGOST (PL) Biografia:

RADOGOST to polska slavi metalowa grupa powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa Radogost, wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Zespół gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Zespół koncertował m.in. z takimi wykonawcami jak: Litvintroll, Cruadalach, Percival Schuttenbach, SilentStream of GodlessElegy czy Żywiołak. W swoim dorobku wydawniczym mają dwa albumy: „W cieniu wielkiego dębu” oraz „Dark Side of the Forest”.


 

Robert Kasprzycki Band

data wydarzenia: niedziela, Październik 13, 2013 - 20:00

35 zł normalny/ 30zł ulgowy

13   października długo wyczekiwany w Krakowie koncert Roberta Kasprzyckiego – showmana, poety, kompozytora. Wystąpi się z całym zespołem i zaprezentuje, poza dawką autorskich hitów i anegdot, sporo nowych numerów na przygotowywaną właśnie płytę, noszącą roboczy tytuł „Czwórka”. Będzie to też okazja do rozmaitych podsumowań dotyczących dwóch dekad występów Artysty na scenie Rotundy (gdzie debiutował), jak i świętowania pięciolecia pracy z menedżerem Zespołu.

W Rotundzie panowie zagrają kompletnie nowe piosenki, ale i piosenki starsze w nowych aranżacjach, bawiąc się ich kształtem i treścią. Zespół jest w świetnej formie i pozostając przy tej numerologii zapowiadają, że chcą zaprezentować minimum dwadzieścia piosenek.

Kasprzycki Band wystąpi w składzie:

 • Robert Kasprzycki – wokal, gitary;
 • Maks Szelęgiewicz – gitary;
 • Krzysztof Wyrwa – bas;
 • Adam Zadora perkusja

 

 


 

Złota Karrota- Vavamuffin +Ragan

[img:5]

data wydarzenia: piątek, Październik 25, 2013 - 20:00

przedsprzedaż: 25 zł. ulgowy/ 30 zł - normalny. W dniu koncertu 30 zł.- ulgowy/35 zł.-normalny

 

To już druga edycja imprez pod szyldem "Złota Karrota" w krakowskiej  Rotundzie. W zeszłym roku tematem przewodnim imprez były niecodzienne spotkania muzyczne artystów związanych z KarrotKommando. W tym roku "Złota Karrota" obfitować będzie w koncerty premierowe, promujące nowe wydawnictwa artystów. I tak w ramach cyklu odbędzie się oficjalna premiera długo oczekiwanej płyty Świetlików"Sromota", trzeciego albumu Pablopavo i Ludziki "Polor", wspólne płyty PaprikaKorps oraz kolektywu R.U.T.A"400  lat" i debiutu wydawniczego Earl Jacoba "Warto rozrabiać". Poza tym na  fanów reggae czekają koncerty Vavamuffin, wraz z odmienionym składem Ragany (na wokalu Ania oraz Iza znane z pierwszego składuŻywiołaka). spotkanie na  szczycie Ras Luta vs Junior Stress wraz ze swoimi zespołami oraz powrót po  latach do Polski niemieckiej grupy YellowUmbrella.

 

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje w których występuje tudzież występował dany delikwent):
 

 •    Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]
 •    Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]
 •    Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lansound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnychdżwięków mikrofonowych [voc]
 •    Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]
 •   Patison (Marika &Spokoarmia) - Klawisze
 •    Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]
 •   Jahcob Junior (Magara, James Ashen) - stukoty, rytmizacje , produkcja (drums, perc.)
 •   Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)
 •   Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :)

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową KarrotKommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:

 • Vabang! (2005) Cd, Lp - debiut. Płyta roku wg magazynu FreeColours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce
 •  Dubang! (2006) Cd, Lp - płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród remixerówZion Train, NucleusRoots, JahFree, djFeelX, Activator Mario Dziurex...
 •   HooliganRootz (2007) Cd - singiel promujący nadchodzącą płytę
 •   Sekta (2006) 7'' - singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki
 •   Inadibusu (2007) - drugi studyjny album zespołu
 •   Radio Vavamuffin (2008) - singiel promujący nadchodzący album
 •   Mo' betterrootz (2010) - trzeci studyjny album zespolu
 •   Solresol (2013) - czwarty studyjny album zespołu

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas a podczas podróży zawsze jest święto państwowe, kto nie wsiada ten ma wąsy.

 


 

Złota Karrota– Świetliki

data wydarzenia: sobota, Październik 26, 2013 - 20:00

przedsprzedaż: 30 zł. - ulgowy/35 zł. - normalny/ VIP - 70 zł (numerowane miejsce na balkonie z powitalnym prezentem na barze)

 

To już druga edycja imprez pod szyldem "Złota Karrota" w krakowskiej  Rotundzie. W zeszłym roku tematem przewodnim imprez były niecodzienne spotkania muzyczne artystów związanych z KarrotKommando. W tym roku "Złota Karrota" obfitować będzie w koncerty premierowe, promujące nowe wydawnictwa artystów. I tak w ramach cyklu odbędzie się oficjalna premiera długo oczekiwanej płyty Świetlików"Sromota", trzeciego albumu Pablopavo i Ludziki "Polor", wspólne płyty PaprikaKorps oraz kolektywu R.U.T.A"400  lat" i debiutu wydawniczego Earl Jacoba "Warto rozrabiać". Poza tym na  fanów reggae czekają koncerty Vavamuffin, wraz z odmienionym składem Ragany (na wokalu Ania oraz Iza znane z pierwszego składuŻywiołaka). spotkanie na  szczycie Ras Luta vs Junior Stress wraz ze swoimi zespołami oraz powrót po  latach do Polski niemieckiej grupy YellowUmbrella.

  

Więcej informacji na: http://www.rotunda.pl

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz