28 marca 2014 17:50

Koncertowy program Rotundy - kwiecień

[img:1]

Wiosna w rozkwicie a krakowska Rotunda przygotowała dla Was w kwietniu szereg ciekawych koncertów.

Mama Selita

Mama Selita to zespół znany z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzykę, która nie daje się łatwo zaszufladkować.  Zespół ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce, a także między innymi na imprezach takich jak PKO London Live na Wembley Arena, Rock for People w Hradec Kralove, Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Hanna Art Festival na Słowacji.  Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu „3,2,1…” promowanego przez utwór „Brudne Bomby”, zespół wygrał polską edycję konkursu Hard Rock Rising, wywalczył koncert na głównej scenie warszawskich Ursynaliów, dotarł do finału eliminacji do Przystanku Woodstock i półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki. W pierwszej połowie 2014 r. ukaże się nowa płyta Mama Selita, którą zapowiada singiel „Na pół”.

data wydarzenia: piątek, 11.04. 2014 - 20:00

bilety: 15pln przedsprzedaż i 20 pln w dniu koncertu

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/260256590818896/?fref=ts

 

Chudoba 

Chudoba, jedna z najbardziej rozpoznawalnych folkowych marek muzycznych w Polsce. Kiedyś ktoś powiedział, że muzyka Chudoby jest jak sok z winogron zerwanych z krzewu. Teraz, po latach, ich muzyka jest jak dobre markowe wino. Esencja muzycznych smaków i pozytywnej energii. Podczas koncertów Chudoby tworzy się bardzo silne, pozytywne „pole etnoenergetyczne”. Jego epicentrum stanowi sam zespół , który od 20 lat występuje na scenie z powodzeniem i prawdziwą przyjemnością. Zapraszamy do doświadczenia tych emocji na żywo.

data wydarzenia: niedziela, Kwiecień 13, 2014 - 19:00

bilety: przedsprzedaż: 20 zł. - ulgowy, 25 zł- normalny. W dniu koncertu: 25 zł. - ulgowy, 30 zł. - normalny. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro. (Sklepy Empik, Saturn, Media Markt w całej Polsce.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1449951531905999/?fref=ts

 

KONCERT NAD PORAMI ROKU I CELTIC TREE

Dwa zespoły grające akustycznie wystąpią w koncercie promującym dwie bardzo oczekiwane przez miłośników gatunku płyty zatytułowane: "Przytul mnie" zespołu Nad Porami Roku i "Listki" zespołu Celtic Tree .

NAD PORAMI ROKU - piosenka turystyczno-poetycka. PREMIERA płyty „Przytul mnie” zespołu Nad Porami Roku miała miejsce - 25 stycznia 2014r. w klubie muzycznym Free Blues Club w Szczecinie. Na płycie "Przytul mnie" zarejestrowano 13 piosenek do wierszy poetki z Torunia, Pani Wiesławy Kwinto-Koczan, do muzyki i aranżacji Wojtka Leśniaka. Dlaczego PRZYTUL MNIE ??  Otóż motywem jest manifestacja hasła przytulić - zarówno dla tych, którzy tęsknią za przygodą, ale i dla tych samotnych, którzy bliskości potrzebują... Do tego kontekst lasu jako pierwotnego bezpieczeństwa i ciszy, ale też wpisujący się w muzykę szlaków wątek pragnienia lasu i serca... A stąd już blisko w góry. Refleksja i poezja nabiera tonów turystycznego klimatu... A wszystko w oprawie pór roku - wiosenne kuszenie gór i łagodząca wszystko jesień oraz zimowe, przy gorącej herbacie, wspominanie letnich przygód.

CELTIC TREE - PIEŚNI INSPIROWANE CELTYCKIM FOLKIEM. W obecnym składzie zespół gra i występuje od marca 2012 roku. W marcu ukazuje się nasza debiutancka płyta, nasz pamiętnik wypraw, przyjaźni, poszukiwań. Zatytułowaliśmy ją LISTKI - bo piosenki są jak listy, bo wg. celtyckiego kalendarza każdy z nas ma przypisane zodiakalne drzewo, ich liście stanowią jedyne w swoim rodzaju drzewo - Celtic Tree. Płytę nagraliśmy na żywo, w górach, w jednym domu, aby przekazać atmosferę żywej muzyki, szczerości. Celtic Tree… zespół grający folk, muzykę akustyczną na tradycyjnych instrumentach: skrzypce, whistle, irlandzki flet poprzeczny, gitara, mandolina, irlandzkie bouzouki, bodhran. Muzyka jaką wykonują jest ściśle związana z miejscami i ludźmi. Łączą dwa muzyczne światy: pieśni z nieobojętnym tekstem, historią, legendą z pogranicza krainy łagodności oraz świat tradycyjnych melodii i piosenek irlandzkich, szkockich, angielskich. Największą inspiracją jest ich wspólna miłość- muzyka celtycka. Śpiewają w naszym ojczystym języku, podejmując wyzwanie, aby rozumieć i być zrozumianym. Wplatają w słowa tradycyjne nuty, nie zatrzymując się na dorobku poprzedników. Tworzą też sami. Czasem będzie to piosenka z Irlandii czy Szkocji przetłumaczona przez nas, czasem jakaś starodawna pieśń, czasem coś co sami napiszemy lub jakiś poeta. Każda piosenka to prawdziwa, piękna, czasem bardzo stara historia. 

data wydarzenia: niedziela, Kwiecień 13, 2014 - 19:00

bilety: rzedsprzedaż: 20 zł. - ulgowy, 25 zł- normalny. W dniu koncertu: 25 zł. - ulgowy, 30 zł. - normalny. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro. (Sklepy Empik, Saturn, Media Markt w całej Polsce.

I LEGENDARY BEATS: DADDY G Dj Set / MASSIVE ATTACK 

MASSIVE ATTACK powstało w Bristolu pod koniec lat 80-tych. Od momentu wydania debiutanckiej płyty uważani są za jeden z najważniejszych zespołów muzyki elektronicznej. Są zdobywcami takich nagród jak Brit Award, MTV Europe Music Award, czy NME Awards. Niemal wszystkie ich wydawnictwa sprzedały się w milionach egzemplarzy, osiągając platynowy status.  Pierwotnie w skład zespołu wchodzili 3D, Daddy G, Mushroom oraz Tricky.  Zadebiutowali w 1991 roku albumem „Blue Lines”, którym natychmiast wpisali się do kanonu muzyki XX wieku.  Kolejny album „Protection” podwyższył jeszcze poprzeczkę. Płyta zawierała pełne melancholii utwory, na których wokalnie udzielili się m.in. Tracey Thorn z Everything But The Girl, Horace Andy oraz Tricky, który po wydaniu płyty rozstał się z zespołem, aby kontynuować karierę solową. 

Kolejny album „Mezzanine” to podróż w mroczniejsze terytoria muzyczne, gdzie dominowały przesterowane brzmienia gitary i ciężkie rytmy perkusyjne. Mimo eksperymentalnej formy Massive Attack dostali się na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Następnym albumem („100th Window”) również osiągnęli pierwsze miejsce.  assive Attack stworzyli tak charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, że żaden inny zespół grający muzykę elektroniczną nigdy nie osiągnął tak kultowego statusu jak oni.  Każdy, kto choć trochę interesuje się elektroniką zna takie single Massive Attack jak „Unfinished Sympathy”, „Protection”, „Karmacoma”, „Teardrop”, czy „I against I”.  Ten, kto mial juz okazje zobaczyc Massive Attack w akcji, wie jak wielkie wrażenie na koncertach Massive Attack robi ich muzyka połączona z intrygującą oprawą wizualną.  Nie mamy wątpliwości, że i tym razem wystep Daddy G będzie rewelacyjnym wydarzeniem!

data wydarzenia: sobota, Kwiecień 26, 2014 - 22:00

bilety: 60 - I Pula/65- II Pula /70 III Pula PLN Bilety VIP: 120 PLN (Bilety vip obejmują: miejsce na balkonie vip, możliwość poznania artystów, wejście do klubu bez kolejki, plakat z autografem artysty, 2 drinki. Ilość miejsc ograniczona)

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/652292971495994/?fref=ts

 

Mark Whitfield & AMC Trio

29 kwietnia na scenie Rotundy  wystąpi  światowej sławy gitarzysta jazzowy- Mark Whitfield  znany  ze wspólnych projektów z takimi artystami jak: Jack McDuff, Jimmy Smith, Courtney Pine, Nicholas Payton czy Chris  Botti, zagra również znakomite AMC Trio, w składzie Stano Cvanciger- perkusja, Peter Adamkovič - fortepian, Martin Marinčák - kontrabas.

Mark Whitfield – amerykański gitarzysta jazzowy w stylistyce straight-ahead jazz i R&B. Znany na świecie z nagrań dla znaczących wytwórni fonograficznych Verve i Warner Bros Records. Ur. 1966, ukończył Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiował także kompozycję i aranżację. Po studiach był zapraszany do współpracy z takimi gwiazdami jazzu jak: Dizzy Gillespie, Art Blakey, Clark Terry, Jimmy Smith, Carmen McRae, Herbie Hancock, Quincy Jones, Jack McDuff, Betty Carter, Shirley Horn, Ray Charles, Gladys Knight, Burt Bacharach, Joe Williams, Wynton Marsalis, Branford Marsalis, Stanley Turrentine oraz George Benson, którego uważa za swego mentora. To on polecił Whitfield znakomitemu organiście Jack McDuffowi, u którego zdobywał szlify profesjonalisty. Polecony został także przez Bensona perkusistom Art Blakey i Roy Haynes oraz wokalistce Betty Carter.

AMC Trio

Współpraca tych trzech muzyków rozpoczęła się od decyzji wzięcia udziału w Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych w 1993 roku. Wspólne próby pomogły w zdobyciu nagrody, stanowiącej dobry początek dla młodego Trio. Z początku nie pracowali wspólnie zbyt intensywnie. Każdy z nich brał udział w innych, odrębnych projektach. Stopniowo jednak koncertowali razem coraz częściej. Oprócz grania standardów zaczęli wykonywać swój własny, oryginalny jazzowy repertuar, pełen fascynujących dźwięków, które urzekają swoją rytmiką i pomysłowością melodyjną. Z czasem AMC Trio skupiło się wyłącznie na autorskich kompozycjach, które są tworzone przez wszystkich członków zespołu. W swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji. Trio nie ma jednego lidera. Różne osobowości trzech członków tworzą szczególną, wyważoną całość tej formacji. Z AMC Trio grało gościnnie wielu muzyków. Koncertują w kraju i za granicą.

data wydarzenia: wtorek, Kwiecień 29, 2014 - 19:00

bilety: 30 zł. - przedsprzedaż. W dniu koncertu: 30 zł.- ulgowy, 40 zł. – normalny. Do nabycia w kasie Rotundy oraz w sieci Ticketpro. (Sklepy Empik, Saturn, Media Markt w całej Polsce.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1486211048266069/?fref=ts

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz