11 lipca 2014 11:29

Znamy wszystkich artystów Tauron Nowa Muzyka Festival 2014

[img:1]

Znamy pełen skład TNMF 2014! W dniach 21- 24 sierpnia na terenie nowo wybudowanego Muzeum Śląskiego w Katowicach będzie można usłyszeć takie sławy, jak Kelis czy Neneh Cherry. Do listy wykonawców goszczących na festiwalu dołączy także duet Skalpel, Bilal, Gui Boratto, Paulina Przybysz oraz Mooryc.

Para DJ-ów i producentów Igor Pudło i Marcin Cichy to niewątpliwie jeden z najbardziej kreatywnych zespołów na polskiej scenie muzycznej, doceniany zarówno w kraju, jak i za granicą. To im jako pierwszym twórcom z Polski, udało się podpisać kontrakt wydawniczy z zasłużoną wytwórnią Ninja Tune, a zaproponowana przez nich mieszanka nostalgicznego polskiego jazzu, tanecznych rytmów i zaskakujących sampli znalazła wielu słuchaczy na całym świecie. W tym roku, po trwającej dziewięć lat przerwie, duet powrócił do studia nagraniowego, tworząc EP-kę "Simple", którą przypomnieli, dlaczego zasłużyli na tytuł klasyków polskiej elektroniki. Występ na Tauron Nowa Muzyka będzie jedną z pierwszych okazji do wysłuchania tego materiału na żywo, a obu artystom towarzyszyć będzie duet J=J – Joanna Duda i Jan Emil Młynarski.

Skalpel to nie jedyny wykonawca powiązany z Ninja Tune, jaki pojawi się na tegorocznym festiwalu. Daren J. Cunningham, znany lepiej jako Actress, zrobił to najlepiej sam, zaskakując wszystkich w 2008 roku płytą "Hazzyville", gdzie ujawnił głęboką fascynację minimalem, Detroit techno i oldschoolowym hip-hopem. Od tego czasu nie przestaje pracować na status jednego z najbardziej nieprzewidywalnych artystów na scenie nowych brzmień, a kolejne albumy – "Splazsh", "R.I.P" i tegoroczny "Ghetoville" – to przykłady jego nieskończonej muzycznej wyobraźni. Ograniczając coraz bardziej środki artystycznego wyrazu, sprowadzając muzykę do najbardziej podstawowych elementów i kilku zapętleń, Actress tworzy prawdziwie hipnotyczne sety, zdolne zachwycić przede wszystkim tych, którzy szukają w muzyce artystycznej konsekwencji i oryginalnych rozwiązań.

Natomiast do soulowych tradycji odwołuje się kolejny wykonawca, który pojawi się na terenie Muzeum Śląskiego – Bilal. Wychowanek prestiżowej nowojorskiej szkoły The New School of Jazz and Contemporary Music, ujawnił się szerszemu światu pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a pełnię talentu objawił na debiutanckim albumie "1st Born Second". Płyta zapewniła mu olbrzymie uznanie wśród fanów i wykonawców neo soulu, pokazał bowiem, że jest wszechstronnym wokalistą, równie dobrze czującym się w rapie, jak i w emocjonalnych balladach. Niestety kolejnych kilka lat spędził na zmaganiach z wytwórnią, walcząc o kształt swojego drugiego albumu, który ostatecznie został opublikowany nieoficjalnie. W tym czasie nawiązał jednak współpracę z wieloma gwiazdami hip-hopu, występując u boku Commona, Jaya-Z czy z jazzowym pianistą Robertem Glasperem. Na prawdziwy powrót Bilala trzeba było zaczekać aż do 2010 roku, kiedy to ukazał się album "Airtight’s Revenge", przynoszący mieszankę klasycznego soulu z eksperymentami z pogranicza muzyki tanecznej i hip-hopu. Prawdziwy komercyjny sukces przyniosła mu jednak dopiero płyta z 2012 roku, "A Love Surreal".

Zupełnie innych inspiracji szuka jeden z najbardziej rozchwytywanych remixerów i producentów, Gui Boratto, którego cztery albumy stanowią już dziś klasykę minimalowego techno. Choć największe uznanie przyniosły mu potężne housowe hymny pokroju "Beautiful Life" i współpraca z takimi artystami, jak Pet Shop Boys, Goldfrapp czy Moby to właśnie delikatne wycieczki w stronę bardziej niszowych odmian muzyki elektronicznej stanowią podstawę jego widowiskowych setów, podczas których przełamuje wszelkie gatunkowe ograniczenia, zaskakując publiczność niecodziennymi samplami i falami kosmicznych dźwięków. Przekonacie się o tym już w sierpniu, kiedy to Boratto przejmie jedną z festiwalowych scen, prezentując swoje najnowsze dokonania.

Specjalnie na potrzeby tegorocznego festiwalu stworzono scenę U Know Me Records SOUNDSYSTEM, na której będziecie mieli okazję usłyszeć autorów tegorocznego bestsellera czyli Night Marks Electric Trio wraz z Pauliną Przybysz, zaraz po nich po raz pierwszy na żywo WODOWOROK, czyli wspólny projekt dwóch głównych gwiazd wytwórni - Daniela Drumza i Teielte. Warto podkreślić, że w dniu festiwalu swoją premierę będzie miał nowy materiał Sonar Soula, który zaprezentuje go na żywo wraz z perkusistą Rafałem Dutkiewiczem i klawiszowcem Arturem Bogusławskim. Poza występami na żywo swoje sety zagra dla Was śmietanka związanych z U Know Me didżejów: Buszkers, Daniel Drumz, Groh, Krime i Spisek Jednego. Wisienką na torcie będzie prowadzący cały wieczór - Rymek czyli redaktor Jacek Markiewicz z zespołu Łona i Webber.

Ostatnim wykonawcą, który wystąpi na TNMF będzie Mooryc – Maurycy Zimmerman, związany z niemiecką wytwórnią Freude AM Tanzen, która opublikowała jego debiutancki album "Roofs". Choć pochodzi z Polski, szlify DJ-skie i producenckie zdobywał na niemieckich scenach klubowych, porywając słuchaczy wysmakowanym, tanecznym elektro, zbudowanym wokół brzmień nagrywanych przez tego wszechstronnie wykształconego muzyka w domowym studio. Jego sety to rewelacyjne połączenie zdecydowanych rytmów i pełnych emocji melodii, które powinny spodobać się wszystkim miłośnikom eksperymentalnego popu spod znaku Jamesa Blake’a czy Jamiego Woona.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka | 21-24.08.2014 | Katowice

4 Dniowe Karnety: SOLD OUT!
3 Dniowe Karnety: cena: 190 zł
2 Dniowe Karnety: cena: 160 zł
Koncert otwarcia (czwartek 21.08): cena: 80 zł
Koncert zamknięcia (niedziela 24.08): cena: 50 zł / 70 zł w dniu koncertu
___________________________________________
Pole namiotowe TNM 2014:

4 dni: cena 40 zł
2 dni: cena 20 zł

Karnet na pole - 4 dniowy – obowiązuje od czwartku (21.08) do poniedziałku (25.08).
Karnet na pole - 2 dniowy – obowiązuje od piątku (22.08) do niedzieli (24.08).

Dostępne:
www.ebilet.pl
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl
www.biletin.pl
www.biletomat.pl
Jazz Club Hipnoza | Plac Sejmu Śląskiego 2 | Katowice

Alternatywa Electronic & dance
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz