3 marca 2015 13:49

Znamy godzinową rozpiskę krakowskiego Punk Fest 2015

[img:2]

7 marca w krakowskim Klubie Kwadrat odbędzie się koljna edycja Punk Festu. Zagrają między innymi Sex Bomba, Uliczny Opryszek, The Bill czy Sedes. Bilety wciąż są dostępne w sprzedaży.

SEXBOMBA. 

Wystąpiła m. in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym. SEXBOMBA ma najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy. Strona zespołu SEXBOMBA powstała jako pierwsza w 1997 roku. Zespół SEXBOMBA występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. W utworze Sexbomby "Raz przeżyty dzień" z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.

Najnowszy album Sexbomby – „Abstrahuj” wydany został w listopadzie 2013 r i zawiera dawkę energetycznego, nowoczesnego  punk rocka. Został wyróżniony przez miesięcznik Teraz Rock. Promują go jak dotąd trzy teledyski „Mały promil” i „Idziesz czy nie idziesz?” i „Era GMO” dostępne na youtube. 


Uliczny Opryszek

Punkowy band ULICZNY OPRYSZEK powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim. Kapela zagrała ponad 100 koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury.

Na dorobek zespołu składają się 4 płyty studyjne. Ostatnia „Na zawsze punk” została wydana w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych starych polskich punkowych kapel.
Po licznych zmianach personalnych obecny skład zespołu to:
Bunt (vocal), Zielony (gitara), Cycu (gitara,vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, chórki).

THE BILL

The Bill powstał w 1987r. W 1991r. nagrał pierwsze utwory "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". Utwór "Wolność" stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tą prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a The Bill był jednym z pierwszych zespołów, który włączył się w tą akcję.

Lata 1995-2004 to okres, w którym muzyka około punkrockowa przestała być prezentowana przez stacje radiowe i telewizyjne. Latem 1996r. The Bill nagrał ostatnią płytę w tamtym okresie "Daje Wam Ogień", która jednak nie ukazała się w sprzedaży aż do 2000r. Wydawcy przestali interesować się punk rockiem, a co za tym idzie również i The Bill'em. Zespół zawiesił działalność koncertową na okres 5 lat, nie zaprzestał jednak do końca działalności muzycznej, wprost przeciwnie w tym czasie przygotował materiał mogący zaskoczyć niejednego słuchacza dobrej muzyki. Materiał później został wykorzystany w trakcie nagrywanie kolejnych płyt.

Wiosną 2013r zespół wydał płytę zatytułowaną „8siem” i jest w trakcie promowania materiału na terenie Polski. Prezentując jej materiał na koncertach nie pominął takich scen jak Pokojowa Wioska Krishny 2013, Przystanek Woodstock 2014r.

Karcer

KARCER na scenie od 1982, koncertami na Jarocińskiej scenie w 1985 i 1986 roku trwale wpisał się w karty polskiego punk rocka. Wydawane własnym sumptem kasety dema ukazywały kolejne losy zespołu miotającego się z innymi kapelami w Smucie PRL-u. Gdy rozjaśniło się nad Polszczyzną przyszła era pierwszego albumu (1991) a następne podkreślały nietuzinkowość zespołu. Dzisiaj KARCER ma koncie 6 albumów (ostatni to„Herezje” wydany w październiku 2014) i potwierdza swą kondycję, tak silną muzyką jak i mocnymi tekstami.

Skład: Krzysztof Żeromski (vocal, gitara), Adam Lao (bas), Daniel Łukasik (perkusja), Robert Kowalczyk (gitara)

De Łindows 

Pierwszy materiał zespołu pojawił się na albumie „Depresja" w marcu 2004 r. MC „Depresja" ukazała się nakładem wydawnictwa Pasażer Rec., była dostępna za pośrednictwem Hirax.rec w Czechach i na Słowacji.

W lipcu 2004 roku zespół otrzymał zaproszenie na słowacki festiwal "Punk Island #3", gdzie w ciągu dwóch dni wystąpiło ponad 40 zespołów z całej Europy i USA. W roku 2005 zagrał m.in. trasę koncertową Czechy vs. Polska wraz z czeskim bandem Kohout Plasi Smrt. Koncertował również na festiwalach 4 Pory Roku Wiosna oraz na dwudniowym „Underground Fest vol.2" w Martinie na Słowacji. W roku 2006 ukazała się płyta „Sto mil na sekundę", wydana ponownie przez Pasażera. CD zawiera 14 dynamicznych kawałków, energetyczne gitary i sekcję dętą oraz bonusowy teledysk do utworu "Azbestowi Piromani".
W tym samym roku zespół nagrał własną wersję utworu „Czy wierzysz", która została zamieszczona na dwupłytowym albumie "Nie ma zagrożenia - jest Dezerter" płycie dedykowanej zespołowi Dezerter.

W latach 2007, 2008, 2011 zespół ponownie odwiedził Czechy na Festiwalu "Keltska Noc" w Harachowie oraz występował na kilku koncertach jako gość trasy Punky Reggae Live 2007 i 2008. 2010 nagrali numer "pet sementary" na pierwsza polską składankę poświęcona zespołowi RAMONES- „Poland 4 Ramones"- z gościnnym działem Karoliny z zespołu CF98.
Składanki na jakich się znalazł to min. Ostry dyżur vol.2 vol.3 ,Arlekin, Core-nick,MP#3 compilation vol.1 vol 2 . Who was a killa (Ukraina) De łindows grali min. z takimi zespołami jak: Dezerter,Farben Lehre, Blade Loki, KSU, De Press, Vavamufin, Eye for an Eye, Happysad, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia, Leniwiec, GaGa/Zielone żabki, Włochaty, Analogs…


Defekt Muzgó

Zespół zagra specjalny set składający się z największych przebojów grupy!

Defekt Muzgó - założony w 1981 roku polski zespół punk rockowy. Wcześniej zespół nazywał się Bunt, jednak nazwa zotała zmieniona po samobójstwie Fredka Wójcika - jednego z założycieli zespołu. Zespół był aktywny do 1988 roku, w którym to zawiesił swoją działalność. Grał w tym okresie koncerty, m.in. w Jarocinie. W 1990 roku zespół reaktywował się i wygrał nagrodę publiczności na koncercie w Jaorocinie. W 1992 roku, Defekt Muzgó współpracował z zespołem Sedes.

Obecny skład:
Tomasz "Siwy" Wojnar – gitara, wokal
Jan "Młody" Siepiela – gitara basowa, śpiew
Dariusz Wieczorek - perkusja
Wojciech Maciejewski – gitara

Godzinowa rozpiska wydarzenia:

1.De Łindows – 16:00 – 16:20
2.Profanacja -  16:30 – 17:05
3.Bunkier - 17:15 – 17:50
4.Moskwa - 18:00 – 18:35
5.Psy Wojny - 18:45 – 19:25
6.Sex Bomba - 19:35 – 20:15
7.Tzn Xenna  - 20:25 – 21:10
8.The Bill - 21:20 – 22:05
9.Uliczny Opryszek - 22:15 – 23:00
10.Karcer - 23:10 – 23:50
11.Sedes - 0:00 - 0:30
12.Defekt Muzgó - 0:35 – 1:10 

PUNK FEST KRAKÓW 2015

[img:1]

Sedes, Sex Bomba, Bunkier, Profanacja, Karcer, Psy Wojny, Tzn Xenna, The Bill, Moskwa, Uliczny Opryszek.

Kraków – 07.03.2015 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00
Bilety przedsprzedaż: 55zł, w dniu koncertu 70zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul. Grodzka 42
Galeria Kazimierz stoisko TAKT 24 (poziom 0)
Galeria Krakowska stoisko TAKT 24

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz