7 stycznia 2016 09:49

Bielska Zadymka 2016 ruszy w marcu

[img:1]

1 marca rusza tegoroczna edycja festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Wydarzenie potrwa do 6 marca. Na scenie pojawią się między innymi Slowly Rolling Camera, Atom String Quartet czy China Moses 

Zadymka to festiwal organizowany przez środowisko artystyczne skupione wokół Stowarzyszenia Sztuka Teatr. W organizację imprezy zaangażowani są bielscy aktorzy, muzycy, plastycy, fotograficy, dziennikarze przy wsparciu lokalnego samorządu, sponsorów i partnerów festiwalu. Dyrektorem festiwalu jest aktor, reżyser Jerzy Batycki.

W pracach Komitetu Organizacyjnego Zadymki udział biorą wybitne postaci polskiego jazzu – Jan Ptaszyn Wróblewski, muzyk, kompozytor i dziennikarz muzyczny, Paweł Brodowski, redaktor naczelny „Jazz Forum” czy ostatnio Marek Dusza – dziennikarz muzyczny związany z Rzeczpospolitą.

Termin Zadymki ustalony został na sezon zimowy, kiedy w rejon Beskidów przyjeżdżają turyści z całego kraju. Impreza jest ofertą kulturalną adresowaną do fanów z kraju i zagranicy. To impreza z „duszą” wpleciona w zimowy pejzaż regionu, której wielką atrakcją jest koncert na górze Szyndzielnia, gdzie uczestnicy wyjeżdżają o zmroku kolejką gondolową i z pochodniami idą w śniegu do Schroniska, by na wysokości ponad 1000 m n.p.m. wysłuchać jednego z ostatnich koncertów. Festiwal w Bielsku-Białej odbywa się zarówno w nowoczesnych wnętrzach Klubu Klimat w Galerii Sfera, Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej, jak i w przepięknych, stylowych wnętrzach Teatru Polskiego. Od ubiegłego roku również w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najnowocześniejszych sal koncertowych świata. Niepowtarzalna atmosfera festiwalu, gwiazdy światowego jazzu przyjeżdżające do Bielska-Białej i Katowic na jedyne koncerty w kraju, często w Europie to magnes przyciągający fanów tej muzyki z całej Polski i z zagranicy.

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiło już blisko 1000 wykonawców z 40 krajów. Wsród nich legendy jazzu z USA: Wayne Shorter, Hank Jones, Ron Carter, McCoy Tyner, All Foster, Charlie Haden, Ahmad Jamal, Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Yellowjackets, Joe Lovano, Arturo Sandoval, Dave Doulgas, Kenny Garrett, Pat Martino, Terence Blanchard, Kevin Mahogany, Roy Hargrove, David Murray, James Carter, Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Esperanza Spalding, z Europy: Henri Texier, Arild Andersen, Candy Dulfer, Till Broenner, Richard Galliano, Avishai Cohen, Nils Petter Molvaer, Roberta Gambarini, Saskia Laroo; i Polski: Jan Ptaszyn Wróblewski, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Włodek Pawlik, Tomasz Stańko, Laboratorium, Leszek Możdżer, Ewa Bem, Anna Maria Jopek oraz wielu innych.

Imprezie od czternastu lat towarzyszy konkurs skierowany do młodych muzyków jazzowych, którego główną nagrodą jest nagranie, wydanie (1500 egz.) i promocja płyty debiutanckiej. O skuteczności tej promocji mogę zaświadczyć kariery „RGG Trio”, Macieja Obary czy „Atom String Quartet”, które zaczęły się w Bielsku-Białej. W organizację konkursu zaangażowane jest Polskie Radio Katowice i redakcja „Jazz Forum”.

Podczas Zadymki odbywają się również liczne imprezy towarzyszące – muzyczne happeningi, wystawy plakatu, fotografii, malarstwa i multimediów. Na imprezie spotykają się dziennikarze, przedstawiciele agencji, dyrektorzy festiwali z kraju i zagranicy.

Program LOTOS Jazz Festival 18. Bielskiej Zadymki Jazzowej

01.03.2016 wtorek

14.00 – 17.00 Sala Koncertowa ZPSM w Bielsku-Białej
Finał Konkursu – koncerty/ wstęp wolny

16.00 – Festiwalowa Scena Promocji Galerii SFERA
Uczniowie ZPSM w Bielsku-Białej
 – koncert/ wstęp wolny

17.30 – Sala Koncertowa ZPSM w Bielsku-Białej
Damas Aleksa (Litwa) – koncert/ wstęp wolny

19.30 – Galeria SFERA / Klub Klimat/ koncerty biletowane
Phronesis Trio (Wielka Brytania, Dania, Szwecja)
China Moses (USA)

23.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Jam session

02.03.2016 środa

16.00 – Festiwalowa Scena Promocji Galerii SFERA
Uczniowie ZPSM w Bielsku-Białej – koncert/ wstęp wolny

18.00 – Teatr Polski w Bielsku-Białej/Gala Polskiego Jazzu/koncerty biletowane

„Z LOTU PTAKA” czyli 80 lat Jana Ptaszyna Wróblewskiego
Koncerty:
1. Laureat konkursu 2016 r.
2. Atom String Quartet
3. Maciej Obara Quartet
4. Myrczek & Tomaszewski
5. Paweł Kaczmarczyk
6. Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet

bilety z miejscówkami – 90 pln
bilety z miejscówkami w karnecie – 80 pln
bilety bez miejscówek – 50 pln
bilety bez miejscówek w karnecie – 50 pln

23.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Jam session

03.03.2016 czwartek

16.00 – Festiwalowa Scena Promocji Galerii SFERA

Uczniowie ZPSM w Bielsku-Białej – koncert/ wstęp wolny

18.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Scena Instytutu Jazzu AM w Katowicach – koncert/ wstęp wolny

19.30 – Galeria SFERA / Klub Klimat/ koncerty biletowane
Bireli Lagrene Electric Quartet
Dave Holland Trio

bilety z miejscówkami – 120 pln
bilety z miejscówkami w karnecie – 110 pln
bilety bez miejscówek – 90 pln
bilety bez miejscówek w karnecie – 80 pln

23.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Jam session

04.03.2016 piątek

16.00 – Festiwalowa Scena Promocji Galerii SFERA
Uczniowie ZPSM w Bielsku-Białej – koncert/ wstęp wolny

18.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Scena Instytutu Jazzu AM w Katowicach – koncert/ wstęp wolny

19.30 – Galeria SFERA / Klub Klimat/ koncerty biletowane
Slowly Rolling Camera
Maceo Parker

bilety bez miejscówek – 80 pln
bilety bez miejscówek w karnecie – 70 pln

23.00 – Klub festiwalowy – NOWY KLUB/ Galeria SFERA
Jam session

05.03.2016 sobota

18.00 – ul. Grażyńskiego przed Galerią Sfera – wyjazd autokarów pod kolejkę na Szyndzielnię

18.30 do 19.00 – dolna stacja kolejki na Szyndzielnię – wyjazd kolejką

19.30 – Schronisko na Szyndzielni – koncert / koncert biletowany
Psio Crew

bilety bez miejscówek – 100 pln
bilety bez miejscówek w karnecie – 90 pln

22.00 – górna stacja kolejki na Szyndzielnię – zjazd kolejką
22.30 – pętla autobusowa pod Szyndzielnią – wyjazd autokarów do centrum

06.03.2016 niedziela

16.00 – Galeria SFERA / Klub Klimat/ wstęp wolny
Koncert otwarty
Karolina Strassmayer & Drori Mondlak – KLARO!

20.00 – Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach – koncert, widowisko multimedialne/ biletowane
The Movie Music of Spike Lee & Terence Blanchard
Trerence Blanchard Quintet
Dee Dee Bridgewater
China Moses
Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach.

bilety z miejscówkami – od 100 do 180 pln

Bilet na autobus 20 pln:
17.45 – Galeria SFERA – odjazd autobusów do Katowic
22.30 – NOSPR (po koncercie) odjazd autobusów do Bielska-Białej

Sprzedaż biletów na Festiwalową Galę LOTOS Jazz Festival 18. Bielskiej Zadymki Jazzowej w Katowicach prowadzimy wyłącznie w kasach oraz internetowym systemie NOSPR od 18 stycznia 2016 r.

Bilety i karnety na pozostałe koncerty będzie można rezerwować od 11 stycznia 2016 r. pod adresem mailowym: [email protected] oraz osobiście w Biurze Festiwalowym: Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5, Galeria SFERA, galeria 1, klatka D, piętro 2, w godzinach od 10.00 do 18.00 (od poniedziałku do piątku). Odbiór wykupionych drogą elektroniczną biletów i sprzedaż bezpośrednia od 18 stycznia 2016 r. w Biurze Festiwalowym.

Szczegółowa informacja pod numerem telefonu + 48 733 883 683 w godzinach od 10.00 do 18.00 (poniedziałek – piątek).

UWAGA!

Bilety na Koncerty Galowe w Sali NOSPR w Katowicach nie są wliczane do ceny karnetów.

Cena karnetu z miejscówkami na koncerty w Bielsku-Białej ( bez gwarantowanych miejsc siedzących w dniu  4 marca „Okolice Jazzu” i 5 marca „Koncert na Szyndzielni”) – 450 pln

Cena karnetu bez miejscówek na koncerty w Bielsku-Białej – 360 pln

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz