26 stycznia 2016 11:25

Punk Fest 2016 w Klubie Kwadrat

[img:2]

12 marca w krakowskim Klubie Kwadrat odbędzie sie kolejna edycja imprezy spod szyldu Punk Fest. Na scenie zagrają Dezerter, Włochaty, Moskwa, GAGA, Karcer, The Bill, Fort BS, The Bastard, Psy Wojny, Cela nr 3. oraz Garbate Aniołki.

Dezerter

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983), na którym znalazły się cztery utwory, w tym m.in. „Spytaj milicjanta”. Rok później miał miejsce legendarny występ Dezertera na festiwalu w Jarocinie, którego zapis znalazł się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek” wydanej przez zespół, wznowionej 30 lat później na kompakcie i winylu. Rok 1987 przyniósł pierwszą długogrającą płytę Dezertera „Underground Out Of Poland” wydaną w USA przez wytwórnię Maximum Rock'n'Roll, a także album „Kolaboracja”, który ukazał się w Polsce. Był to jeden z nielicznych przypadków w historii socjalistycznej fonografii, gdy ingerencje cenzury zostały zaznaczone charakterystycznymi pikaniami. Wiosną 1988 r. została zarejestrowana „Kolaboracja II”, która trafiła do sklepów dopiero rok później.W XXI wieku Dezerter prowadzi prace studyjne z mniejszą regularnością, niemniej jednak kolejne krążki są przyjmowane przez słuchaczy z uwagą, doceniają je również krytycy, a czasem również branża muzyczna, czego wyrazem był Fryderyk 2010 dla albumu „Prawo do bycia idiotą”. Jesienią 2014 r. miała premierę najnowsza płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego”. Zespół aktywnie koncertuje w kraju i na świecie (m.in. Niemcy, USA, Wielka Brytania). 

Włochaty

Jak sami o sobie piszą "Ponieważ jesteśmy skromnymi ludźmi dlatego nie lubimy mówić o sobie, o Włochatym jako zjawisku itp. Nasze myśli skupiają się bardziej na tym co jest, co może się stać, co się stanie niż na tym co było. Być może kiedyś na starość spiszemy nasze losy dzień po dniu. Tymczasem my zdradzamy, że w Krakowie Włochaty po latach zagra znowu ( cały koncert!!) z Paulusem. To pierwsza możliwość , by zobaczyć zespół w oryginalnym składzie po raz pierwszy od 2009 roku. Zapraszamy na specjalny koncert ze specjalną setlistą.

Moskwa

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł (Guma) Gumola - vocal i gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Gron - perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu ,co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory,które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej.W 1985 r. zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie" Fala " w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin , muzykę,zespoły,życie festiwalu i zespół Moskwa.

Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 r. roku pod nazwą Moskwa , i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Życie niezwykłe - ukazuje się dwa lata później w 1990 r. , następnie zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec , a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata , w tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji . Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować , pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku, dziś Moskwa występuje w składzie Pawel Gumola -voc,gitara , Kamil Rogiński - bas, Krzysztof Laskus - perkusja.

GAGA:
Kolejną niespodzianką bedzie koncert zespołu GAGA w składzie: Mirosław Malec (Smalec) – śpiew, gitara; Piotr Dobosz (Pietka) – gitara; Piotr Wołyniec (Broda) – perkusja, który zagra numery z płyty "Rebelia" z 1993 roku.

Karcer

Karcer, grający od 1982 roku, po koncertach w Jarocinie w 1985 i 1986 na stałe wpisał się w surowe karty polskiego punk rocka.
Historia zespołu to krzywa PRL kryzysowej epopei i dojrzewania w polityczno-muzycznej paranoi Polski. Wszystko echem odbija się w tekstach i muzyce zespołu. Oficjalne wydawnictwa to albumy wydawane na przestrzeni 1992-2010, w tym "Anarchiva" wydana z okazji 25-lecia zespołu [2007 - Jimmy Jazz Records]. W marcu 2011 ukazałał sie piąty album grupy "Wariaci i geniusze". Zespół pracuje nad nowym materiałem, a w Krakowie zagra przekrojowy set z niespodziankami.

The Bill

Koncert na Punk Fest jest jednym z elementów obchodów 30 lecia kapeli The Bill. Zespół zagra materiał The Best of The Bill zawierający najbardziej znane kawałki z 8 płyt wydanych w ciągu 30 lat istnienia kapeli. Skupią się głównie na starszym materiale czyli lata 1992-1996. Zagrają w powiększonym składzie - specjalnie na Punk Fest do kapeli dołączy Artur "Soko" Soczewica - wokalista i basista zespołu z lat 87-96. Oprócz niego stały skład The Bill czyli
Dariusz "Kefir" Śmietanka - vocal, gitara
Andrzej "Jędrek" Tomczyk - gitara
Gerard "Gere" Chodyra - bas
Łukasz "Ringo" Nowak - perkusja

FORT BS

Zespół FORT BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR JAROCIN 84 gdzie po raz drugi kapela gra następnego roku. Zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” FORT BS bierze udział w FMR JAROCIN 86 i zostaje jednym z laureatów, otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina. Ich ostatnia płyta "Po cichu..." to konsekwencja, wydanego przez Lou Rocked Boys i Pasażer w 2012r. winylowego longplaya, na którym znajdują się utwory, które były nagrane jako demo w 1986r. W ciągu upływu lat utwory dojrzewały i oczekiwały na wersje, które zawiera niniejsza płyta. Nowe brzmienie i powrót do czystych dźwięków nadały tej muzyce nowego sensu, życia i świeżości. Okazało się także, że teksty także nie straciły na aktualności, a muzyka dojrzała.

Materiał ten po upływie 30 lat doczekał się docelowej formy. Między innymi znajduje się tam utwór "Rozhulantyna" do tekstu Witkacego, nagrany w marcu 1985r.,w warszawskim, legendarnym studio Tonpress (następuje zmiana tytułu na "Rozhulantyna, czyli nasz Nikifor dedykacja K. Feldman"). Utwór ten nagrany był na pierwszą, polską płytę z nurtu nowa fala, a płyta nazywała się "Jeszcze Młodsza Generacja".

The Bastard

THE BASTARD powstali w 2007r. w podkrakowskich Myślenicach. Muzyka zespołu to melodyjny hc/punk.Zagrali mnóstwo koncertów w całej Polsce, wystąpili na festiwalach, m.in. Przystanek Woodstock - Woodstock Festival - koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny w 2014r. oraz Cieszanów Rock Festiwal scena alternatywna 2013r. Mają na swoim koncie trzy studyjne albumy:
"Refleksje" - maj 2010r.
"Zagubieni w sidłach świata" - czerwiec 2013r.
"XXI" - październik 2015r.

Płyta XXI jest trzecim studyjnym albumem zespołu wydanym przez Jimmy Jazz Records ze Szczecina.

Psy Wojny
Frederick Forsyth napisał niegdyś historię najemników walczących o eksploatację złóż platyny, odkrytych w pewnej biednej afrykańskiej republice. 30 lat temu Tomasz „Falon” Jaworski powołał do życia jedną z ważniejszych grup punk rockowych, która w ‘87 roku swój pierwszy koncert dała w salce katechetycznej w rodzinnym Jastrzębiu, uciekając przed komuną. Obydwu panów łączą… Psy Wojny.Psy Wojny to punkrockowy zespół założony przez wokalistę Falona w marcu 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwszy koncert odbył się 27.06.1987r. w salce katechetycznej parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Górnym. Zespół najprężniej działał w latach 90. Z tego okresu pochodzą płyty: "W przebłysku świadomości", Demokracja" i "Ballada o barze Relax" i "Heretyk". Do najpopularniejszych utworów Psów Wojny należą: "Szpaner", "Fc St. Pauli" czy "Pieski małe dwa". W 2015 roku zespół obchodził jubielusz 30-lecia.

Cela nr 3

Jak pisze o sobie Cela nr 3: "Od 1984 roku jakoś tak się "kręcimy" po różnych zespołach: najpierw Kaplica, Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci,
no i w końcu Cela nr 3. Próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, zakwalifikowano nas na Festiwal Muzyków Rockowych "Jarocin'87". Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, ze to był JAROCIN!!!

Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje koncertów. No, i zaczęło się jeżdżenie po Polsce. Graliśmy wszędzie tam, gdzie nas zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku "z przyczyn obiektywnych" nasze drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że się spotkaliśmy. W czasie rozmowy, przy piwku padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęliśmy pierwsze próby. Potem już poszło z górki (aczkolwiek z górki tak naprawdę nie mieliśmy nigdy, ale to już inna historia)- próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Graliśmy na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „naszego” podwórka. Do tej pory wydaliśmy trzy kasety- „LUSTRO”, „KWIATY”, oraz „LIVE” i trzy CD – „JEDYNKA”, „DEDYKACJA DLA KURDUPLA” ( z archiwalnymi utworami, które śpiewał nasz zmarły wokalista Kurdupel ) i - jak na razie ostatnia płyta- „MIASTO”. 

Garbate Aniołki:
Pierwszy, jedyny i ostatni punk rockowy zespół z Radomska powstał w 1990 i po kilku zmianach personalnych grał w składzie: Krzysztof Klimczuk (Robin): bas, muzyka Marcin Wtorkiewicz (Siwy): gitara, perkusja, muzyka Ola Poborczyk (Janicka): wokal, teksty Andrzej Przerada: perkusja Piotr Widliński: gitara, muzyka oraz gościnnie: Grzegorz Majak (Cenzor): konga, perkusja, flet, pozytywne wibracje Marcin Jabłoński (Kutnamczyk): perkusja, gitara. Kapela spodobała się na przesłuchaniach w Jarocinie 92' i zagrała na Małej Scenie, co zaowocowało kolejnymi koncertami w całej Polsce. Zespól nagrał i wydal swój materiał w wytworni Silverton, po czym z przyczyn personalno-życiowych zaniechał działalności w końcu 1993 roku. Po 20 latach Garbate Aniołki wróciły na scenę i zagrały koncert w rodzinnym Radomsku z okazji " 20-lecia nieistnienia".PUNK FEST 2016

Dezerter, Włochaty, Moskwa, GAGA, Karcer, The Bill, Fort BS, The Bastard, Psy Wojny, Cela nr 3. Garbate Aniołki.

Kraków – 12.03.2016 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 15:00 Start: 16:00
Bilety przedsprzedaż 70zł, w dniu koncertu 80zł

Bilety do nabycia:

[img:1]

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul. Grodzka 42

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/697517823693017/
Link do wydarzenia na www:
http://www.galicja.net/punkfest2016/

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz