23 czerwca 2016 14:48

Hard Rock Cafe świętuje swoje 45 urodziny

[img:1]

Hard Rock Cafe – kultowa sieć restauracji będąca największym muzeum muzyki na świecie świętuje swoje 45 urodziny.

Hipisowskie Korzenie – Historia
Wszystko zaczęło się 14 czerwca 1971 roku w Londynie, kiedy to dwóch amerykańskich imigrantów, Isaac Tigrett i Peter Morton, w starym salonie Rolls-Royce’a otworzyli pierwszą restaurację Hard Rock Cafe. Ich wizją było stworzenie miejsca, w którym wszyscy, niezależnie od statusu społecznego, będą traktowani jednakowo („Love All - Serve All”). Wyróżnikiem stała się amerykańska kuchnia, niezmiernie rzadko spotykana w tamtych czasach na Wyspach Brytyjskich. Londyński Hard Rock Cafe bardzo szybko okazał się nie tylko wielkim sukcesem, ale też społecznym fenomenem, obleganym przez londyńczyków.

Z zasady nie dokonywano tam rezerwacji, nie było łatwo o miejsce, a przed lokalem ustawiały się długie kolejki, w których stali obok siebie biznesmeni, robotnicy, gwiazdy muzyki, gospodynie domowe i politycy. Eric Clapton sprytnie ominął tę zasadę, wieszając nad swoim ulubionym stolikiem własną gitarę – słynnego Fendera. Tydzień później, Peter Townshend z zespołu The Who wysłał do Hard Rocka swoją gitarę z adnotacją „Moja jest równie dobra jak jego. Uściski, P.”! Niedługo potem o miejsce w Hard Rock Cafe zawalczyła Debbie Harry z zespołu Blondie, która przysłała Tigrettowi swój biustonosz. I tak to się zaczęło…

Geneza Nazwy i Logo
Wbrew powszechnej opinii nazwa „Hard Rock” nie miała w zamyśle nic wspólnego z rodzajem muzyki. Na początku lat siedemdziesiątych mocniejsza odmiana rocka dopiero raczkowała, a określenie „Hard Rock” nie funkcjonowało powszechnie jako określenie gatunku muzycznego. Nie wiadomo do końca skąd w głowach założycieli Hard Rock Cafe pojawił się pomysł takiej właśnie nazwy, ale jedna z najbardziej prawdopodobnych teorii mówi o inspiracji okładką, wydanej w 1970 roku płyty The Doors - „Morrison Hotel”, na której znajdowało się zdjęcie baru dla górników, o takiej właśnie nazwie – Hard Rock Cafe.

Logo Hard Rock Cafe, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych logotypów na świecie, zostało zaprojektowane przez brytyjskiego artystę Alana Aldridge. Grafik, rysownik, autor plakatów oraz okładek książek i płyt zasłynął dzięki współpracy z The Beatles i autorstwu „The Beatles Illustrated Lyrics”.

Rock Shop
Przygoda Hard Rock Cafe z modą zaczęła się w Londynie już w latach 70. Wtedy po raz pierwszy wyprodukowano serię koszulek z charakterystycznym logo, wspierając tym samym lokalną drużynę piłkarską. Nikt nie przypuszczał, że ich popularność utrzyma się do dziś. Każda z naszych klasycznych koszulek różni się jedynie nazwą miasta. To też zapoczątkowało wśród fanów Hard Rocka chęć kolekcjonowania T-shirtów z różnych stron świata. Popularnością cieszą się również piny, które zbierają kolekcjonerzy na całym świecie, a te w limitowanych edycjach z biegiem lat stają się bardzo wartościowe.
W Rock Shopach, czyli sklepach Hard Rock Cafe, można kupić nie tylko kolekcjonerskie koszulki, piny, ale też pamiątkowe szkło, bluzy, koszule, czapki, maskotki oraz produkty związane z muzyką - wszystko sygnowane logo Hard Rock Cafe z nazwą miasta.

Hard Rock Fashion

[img:2]
Nasz wkład w kreowanie mody i stylu trwa nieprzerwanie od lat 70-tych, a filozofia rock’n’rolla była i pozostanie naszą największa inspiracją.

Muzeum Muzyki
Obecnie Hard Rock International posiada łącznie największą na świecie kolekcję pamiątek muzycznych tj. ponad 78 000 eksponatów, z czego około tysiąc znajduje się w Polsce - w restauracjach Hard Rock Cafe w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.
Nowoczesne wnętrze starej krakowskiej kamienicy wypełnione jest „memosami”, czyli eksponatami o wartości muzealnej, związanymi z największymi światowymi artystami XX oraz XXI wieku.

Krakowska kolekcja liczy prawie 100 pamiątek po ikonach współczesnej muzyki, m.in.: haftowane poncho Jimi’ego Hendrixa, srebrną harmonijkę z autografem Boba Dylana czy parę czarnych rękawiczek z pomponami noszonych przez Madonnę. W lokalu znajdziemy także eksponaty pochodzące od takich sław jak: Andy Summers (the Police), Brian May (Queen), Bruce Dickinson (Iron Maiden), John Lennon, Prince, Robert Plant (Led Zeppelin), The Who, czy Metallica.

Hard Rock Cafe Kraków
Hard Rock Cafe Kraków mieści się w samym sercu starego Krakowa, przy Rynku Głównym, obok Bazyliki Mariackiej. Z jego okien rozpościera się niepowtarzalny widok na krakowski Rynek i Sukiennice. Restauracja dysponuje 130 miejscami siedzącymi rozlokowanymi na 3 poziomach, dwoma barami oraz usytuowanym na parterze Rock Shopem.

HARD ROCK CAFE KRAKÓW TO:

WYJĄTKOWA ATMOSFERA - Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, wszystkiemu ciągle towarzyszy muzyka. ORYGINALNA AMERYKAŃSKA KUCHNIA - Bardzo poważnie podchodzimy do serwowania świeżych i przygotowywanych na miejscu potraw. W karcie naszej restauracji znajdą Państwo selekcję dań kuchni amerykańskiej w jej najlepszym wydaniu m.in.: LEGENDARNE BURGERY, ŻEBERKA, STEKI, SANDWICHE, ale również DANIA WEGETARIAŃSKIE, DANIA BEZGLUTENOWE I WIELE INNYCH. Podążając za coraz bardziej wymagającymi gośćmi, ich wartościami moralnymi, zdrowotnymi i ekologicznymi, okazjonalnie wprowadzamy menu tematyczne oraz sezonowe. Np. każdego października przy okazji „Veggie Month” wzbogacamy menu o szeroką ofertę bezmięsnych dań, promując przy tym zdrowy styl życia. NAJLEPSZE KOLOROWE KOKTAJLE - Uznaniem gości cieszą się także nasze wyjątkowe koktajle. Barmani mieszają najwyższej jakości alkohole ze świeżymi składnikami, by dostarczyć gościom najlepszych doznań smakowych. Dostępne są również koktajle bezalkoholowe: owocowe i warzywne. HRC to również EVENTY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE i KOMPETENTNA OBSŁUGA.

Obchody urodzin – Wianki i scena Hard Rock Cafe Kraków.
Wszystkie Hard Rocki na świecie, co roku hucznie obchodzą swoje urodziny. W Polsce działają trzy Hard Rock Cafe w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. W Warszawie duża medialna, urodzinowa impreza odbyła się 14 czerwca 2016 roku, dokładnie w 45 urodziny Hard Rock Cafe.

Najbliższe duże wydarzenie, na które już dziś zapraszamy odbędzie w Krakowie. Scena Hard Rock Cafe Kraków rozegra Mały Rynek. Występy na niej otworzy koncert formacji HLA – zespołu złożonego z transplantologów, którzy na scenie promują ideę dzielenia się organami. Następnie sceną zawładnie Santa Barbara, w którym drugie pokolenie braci Pospieszalskich łączy w całość muzykę rozrywkową, elektroniczną, klasyczną i ludową ubarwiając całość awangardową improwizacją. Po nich na scenie pokaże się wciąż niesamowicie świeży i smaczny duet The Dumplings, który odda scenę elektryzującej swoim prądem Natalii Przybysz. Justyna Święs wróci na scenę, żeby zostawić swój ślad w trakcie występu Fisz Emade Tworzywo. Granie na scenie Hard Rock Cafe Kraków zakończy żywiołowy występ Dawida Podsiadło.
Po koncercie w Hard Rock Cafe Kraków odbędzie się VIP Party, które jak na gwiazdy rocka przystało zakończy się prawdopodobnie o świcie.

HARD ROCK INTERNATIONAL to:
• Ikona
• Największe muzeum muzyki na świecie
• Restauracje, sklepy oraz kultowe miejsca spotkań fanów muzyki
• Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie
Ponadto:
Od ponad 45 lat współtworzy historię muzyki, posiada 197 lokalizacji (163 restauracji, 23 hoteli i 11 kasyn) w 69 krajach, koszulki z charakterystycznym logo od lat kolekcjonują ludzie na całym świecie, intensywnie angażuje się w działalność charytatywną i prospołeczną. Wypełniając swą misję zawsze kieruje się głównymi mottami: Love All – Serve All, Take Time To Be Kind, All Is One, Save The Planet.
Więcej informacji na temat Hard Rock International: www.hardrock.com i profilach FB.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz