
Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza
Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza w lutym i marcu na wyśmienite spektakle. Wśród nich - "Kto się boi Virginii Woolf" i "Prawy do lewego", a na deser koncert pod szyldem "Świat Folku Irlandzkiego".
Kto się boi Virginii Woolf? - Teatr Polonia Krystyny Jandy
Wielki tekst teatralny. Arcydzieło Edwarda Albeego, tym razem w tłumaczeniu i reżyserii Jacka Poniedziałka. Noc. Kampus niewielkiej uczelni. Marta i George – małżeństwo z długim stażem mimo późnej pory przyjmuje gości. Odwiedza ich młode małżeństwo – Nick i Skarbie. Młodzi niespodziewanie zostają wciągnięci w kłótnię pomiędzy gospodarzami. Następuje alkoholowa noc pełna goryczy, wzajemnych oskarżeń i upokorzeń. W miarę jak konflikt narasta okazuje się, że związkowi Nicka i Skarbie też daleko do ideału... Cała czwórka podejmuje dziwną, tajemniczą grę, w wyniku której runą od dawna pielęgnowane pozory, a na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice... Gwiazdą tej inscenizacji jest Ewa Kasprzyk, ale znakomity jest także Krzysztof Dracz. Wspaniale radzi sobie w tej scenicznej burzy pozostała dwójka aktorów czyli Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki. Spektakl ma doskonałe tempo i zaskakujący, współczesny finał ...
26 lutego
"Świat Folku Irlandzkiego"
Świat Folku Irlandzkiego, to tytuł koncertu z niepowtarzalną muzyką i tańcem irlandzkim na który Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza 8 marca godz. 18.30. Wystąpią dwa czołowe zespoły tego nurtu, które już niejednokrotnie zostały nagradzane na przeglądach i festiwalach w Polsce jak i na wielu scenach świata. Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny world music a Etnostation, to grupa muzyczna łącząca etniczne brzmienia wielu rejonów świata z wirtuozerią przeniesione na grunt tradycyjnej muzyki irlandzkiej.
8 marca
"Prawy do lewego"
Komedia polityczno-romantyczna"
Najnowsza premiera off Teatr Muzycznego w Łodzi w ramach II edycji Festiwalu Małych Form Wokalno-Aktorskich „OFF-Północna”. Jesteśmy podzielonym narodem. Barykada pnie się w górę, a osobom po obu jej stronach coraz trudniej się dogadać. Co jednak się stanie, gdy przedstawiciele zwaśnionych opcji zamieszkają ze sobą pod jednym dachem? Tak właśnie dzieje się w komedii muzycznej „Prawy do lewego”. Do dwojga 30-letnich „lewaków” wprowadza się mężczyzna z Żołnierzami Wyklętymi wyhaftowanymi na każdej części garderoby. Wspólnie umawiają się, że w mieszkaniu nie będą poruszać żadnych drażliwych tematów. Ale czy tak się da?
Libretto napisał znany satyryk Szymon Jachimek, muzykę skomponował Krzysztof Brzeziński a autorem inscenizacji jest Krzysztof Wawrzyniak.
20 marca