24 września 2019 12:48

Światowej sławy muzycy jazzowi wystąpią w Sopocie

[img:1]W październiku w Sopocie znów będzie rozbrzmiewać jazz! Podczas tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival zagrają m.in. Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk, Archie Shepp czy Joachim Kühn.

W dniach 10-13 października rozpocznie się w Sopocie kolejna edycja Sopot Jazz Festival - jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Publiczność może spodziewać się ambitnego programu i artystów z całego świata. Podczas festiwalu wystąpią zarówno muzycy o już ugruntowanej pozycji, jak i ci, którzy na sopocką estradę wprowadzą powiew świeżości, udowadniając, że jazz wciąż dynamicznie się rozwija.

W tym roku funkcję kuratora odpowiedzialnego za program artystyczny festiwalu pełni Rainer Kern. Reiner Kern jako niezależny menadżer kultury, kurator oraz producent, kierował imprezami w takich miejscach jak Heidelberg, Mannheim, Ludwigshafen, Kuala Lumpur, prowincja Yunnan w Chinach oraz Nowy Jork. Jest pomysłodawcą i dyrektorem największego niemieckiego Festiwalu Jazzowego „Enjoy Jazz – International Festival for Jazz and More” w Heidelbergu. Obecnie jest członkiem zespołu ds. wdrażania i weryfikacji Mannheim Agenda 2030 i wchodzi w skład grupy reprezentującej Mannheim w projektach ONZ, takich jak HABITAT, World Urban Forum oraz High Level Political Forum (HLPF) w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
- Rozwój europejskiego jazzu jako formy sztuki jest ściśle związany z Polską, jako jednym z najważniejszych źródeł inspiracji, a sam Sopot jest kolebką wszystkich polskich festiwali jazzowych. To dzięki otwartości ludzi, właśnie tu mógł powstać pierwszy festiwal jazzowy w Polsce, który istnieje do dziś. Sopot Jazz Festival oznacza zarówno tradycję, jak i teraźniejszość i spojrzenie w przyszłość. Program festiwalu stanowi wyjątkową doskonałość tego, co symbolizuje sztuka jazzu - otwartość i spotkanie tego, co lokalne z tym, co międzynarodowe - mówi Rainer Kern, kurator festiwalu.

Program Sopot Jazz Festival 2019 pełen jest mocnych muzycznych nazwisk. Tegoroczną edycję festiwalu otworzy koncert jednej z najwybitniejszych i najbardziej unikatowych formacji jazzowych - Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk! Wystąpią w ramach obchodów 50 lat ECM Records i 25lecia Marcin Wasilewski Trio. Tego samego wieczoru sopockiej publiczności zaprezentuje się także Mołr Drammaz - zespół stworzony przez Wojtka Kucharczyka i Asię Bronisławską, który cechują oryginalność i niespotykana energia, słyszalne w połączeniu żywych bębnów z drobiazgową elektroniką i głosem.
W piątkowy wieczór, 11 października, wystąpią Bibi Tanga i Professeur Inlassable z zespołem The Selenites w składzie: Arthur Simonini - instrumenty klawiszowe, skrzypce, Rico Adiko Kerridge - gitara i Arnaud Biscay-Clement Cliquet - perkusja, którzy zabiorą słuchaczy w eklektyczną wycieczkę po historii i prehistorii funku, dokładając rytmy Afrobeat i Afropopu.

12 października w Grand Hotelu usłyszymy NES - trójkę międzynarodowych muzyków, którzy sprzęgli swe talenty żyjąc nad Morzem Śródziemnym. Ich brzmienie zostało ukształtowane przez bogactwo środowiska, jak i doświadczenie muzyczne sięgające jazzu, poprzez muzykę klasyczną, soul i tradycyjną muzykę arabską. Na scenie wystąpi także Angelika Niescier Trio - saksofonistka, która swoją muzyką na nowo definiuje konkury europejskiej sceny jazzowej. Artystka z misją, nieograniczoną energią, bogatą paletą kolorów i techniką wirtuozowską, która stworzyła własny styl jednoczący zarówno niezwykłe, nowoczesne kompozycje, jak i intensywną improwizację.

Ostatniego dnia, 13 października, festiwal swoimi występami zakończą dwie legendy światowego jazzu - Archie Shepp i Joachim Kühn, występujący w ramach obchodów 80lecia legendarnej Blue Note Records. Nowością tegorocznego Sopot Jazz Festival jest program edukacyjny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Warsztaty rozpoczną się już pod koniec września!

28 września Agata Królak i Anna Witkowska zaproszą do Opery Leśnej, aby wspólnie zrobić t-shirty według szablonów z grafikami onomatopeicznymi w oparciu o ilustracje z książki „Brzdęk. Jak złapać dźwięk”, a 29 września na mieszkańców czeka „Spacer dźwiękowy po Sopocie””, który poprowadzi Marcin Dymiter.

5 października warsztaty rodzinne “Z okładki” w pracowniach Opery Leśnej poprowadzi Natalia Fiedorczuk-Cieślak. Warsztaty przeznaczone będą dla dzieci od 4 roku życia oraz ich opiekunów, którzy wspólnie zastanowią się, jaką melodię gra ich rodzina? Na warsztatach zespoły - rodziny wykonają prototypy okładek swoich płyt metodą kolażu.

12 października zespół Mołr Drammaz, czyli Joanna Bronisławska i Wojciech Kucharczyk, przeprowadzi w sopockiej operze warsztaty tworzenia wizualizacji do muzyki - Zostań Mołriańskim VJ'em. Z kolei następnego dnia, 13 października, Joanna Bronisławska zaprosi do wzięcia udziału w słuchowisku “ Grająca książka” w Teatrze na Plaży, będącego finałem programu edukacyjnego.

[img:2]

Program koncertowy:
10.10.2019 - godz. 20.00, Grand Hotel - Marcin Wasilewski Trio, feat. Adam Pierończyk
10.10.2019 - godz. 22.00, Sfinks 700 - Mołr Drammaz
11.10.2019 - godz. 20.00, Grand Hotel - Bibi Tanga & The Selenites
12.10.2019 - godz.20.00, Grand Hotel - NES, Angelika Niescier Trio
13.10.2019 - godz. 20.00, Grand Hotel - Archie Shepp - Joachim Kühn Duo
Bilety w sprzedaży: www.sopotjazz.pl

Program edukacyjny - Kids in Sopot
28.09.2019, godz. 12.00, Opera Leśna - Brzdęk. Namaluj dźwięk, warsztaty prowadzone przez Agatę Królak i Anię Witkowską
29.09.2019, godz. 12.00, start: Sopot Centrum (przed wejściem głównym do Sopoteki) - Spacer Dźwiękowy po Sopocie z Marcinem Dymiterem
05.10.2019, godz. 12.00, Opera Leśna - Z okładki - warsztaty tworzenia okładek do płyt prowadzone przez Natalię Fiedorczuk-Cieślak
12.10.2019, godz. 12.00, Opera Leśna - Zostań mołriańskim VJ'em – warsztaty tworzenia wizualizacji do muzyki prowadzone przez Joannę Bronisławską i Wojciecha Kucharczyka
13.10.2019, godz. 16.00, Teatr na Plaży - Słuchowisko Grająca książka - finał programu edukacyjnego
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie www.sopotjazz.pl lub pod numerem telefonu 58 555 84 40. Liczba miejsc ograniczona.
Producent Festiwalu: Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Organizator Festiwalu: Miasto Sopot
Partnerzy: Miasto Gdańsk, Hotel Sopot, Hotel Sofitel Grand Sopot, Sfinks 700
Patronat medialny: ChilliZet, Jazz Forum, JazzPress, JazzSoul, Trojmiasto.pl; Gazeta Wyborcza, cojestgrane24

Sopot Jazz Festival zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Blues & jazz
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz