14 lutego 2020 14:21

Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird kolejnymi gwiazdami na Olsztyn Green Festival 2020

[img:1]Po raz siódmy fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na malowniczej plaży miejskiej CRS „Ukiel”, tym razem w długi weekend 14-16 sierpnia. Trzydniowy Olsztyn Green Festival oznacza jeszcze więcej koncertów, spotkań z muzykami, warsztatów ekologicznych dla dzieci i dorosłych, zajęć sportowych i innych aktywności dla całej rodziny. Dziś przedstawiamy Wam kolejnych artystów tego wydarzenia.

Podczas Olsztyn Green Festivalu, wystąpią Maria Peszek, Miuosh, Sorry Boys, Misia Furtak i Sonbird. Artyści dołączą do ogłoszonych już wcześniej gwiazd – Muńka Staszczyka, Natalii Przybysz i duetu Karaś/Rogucki.

Maria Peszek

Wokalistka, performerka, autorka tekstów i aktorka. Przez 10 lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg nagradzanych ról. Współpracowała m.in. Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, czy Kazimierzem Kutzem. Od 2005 r. koncentruje się na twórczości muzycznej.

Wydała cztery albumy solowe: „miasto mania” (2005), „maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012). „Karabin” (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i okazywał się artystycznym oraz komercyjnym sukcesem. Uczyniło to z artystki jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy. Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. To autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających opinią publiczną. Zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”.

W styczniu tego roku, po koncertowej przerwie Artystka wróciła z bandem w nowym składzie i z nowymi, zaskakującymi aranżami w ramach entuzjastycznie przyjmowanej SORRY POLSKO SUPER TOUR.

Miuosh

Katowicki raper przyjedzie na Olsztyn Green Festival promując wydany w styczniu album pt. „Powroty”. To 10 utworów, które dotykają najważniejszych i najbardziej przełomowych momentów w jego życiu. Za muzykę na tym krążku odpowiada on sam, ale także Maciej Sawoch, Michał Kush i Kuba Karaś (The Dumplings). Producentem albumu jest Michał „Fox” Król, który zadbał o nadanie wyraźnego i ostrego brzmienia tej swoistej mieszance rapu, popu, muzyki elektronicznej i rockowej.

Miuosh (wł. Miłosz Borycki) debiutował w 2007 roku albumem pt. „Projekcje”. Jego płyty kilkakrotnie pokrywały się złotem lub platyną. „Prosto przed siebie” z roku 2012, pierwszy poważny komercyjny sukces, został doceniony nawet podwójną platyną. Z kolei „POP” uznany został za jedno z najciekawszych wydawnictw muzycznych w Polsce w 2017 roku.

Współpracując z Katarzyną Nosowską, Bajmem, Piotrem Roguckim, Organkiem, czy Andrzejem Smolikiem, Miuosh udowodnił jak można łączyć ze sobą gatunki pozornie odległe. 9 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie, koncertem Scenozstąpienie Miuosh pożegnał się z projektami Miuosh x Jimek Nospr i Miuosh | Smolik| Nospr. Ponad 43 tyś ludzi zobaczyło ponad trzygodzinny, pełen emocji i zaskoczeń koncert

Sorry Boys

Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Sorry Boys z reguły intensywnie koncertują grając trasy klubowe, goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grali m.in. na głównej scenie na Open’era, dwukrotnie pojawili się na Orange Warsaw Festiwal, brali udział w koncertach Męskiego Grania.Najnowszy album pt. „Miłość” ukazał się w maju ubiegłego roku. To pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy krążek Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany. Gościem specjalnym albumu była Kayah.

Na Green Festivalu zagrają po raz drugi i w dużej mierze zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty.

Misia Furtak

Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, basistka, producentka. Razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Gościnnie pojawiła się m.in. jako aranżerka i wykonawczyni w projekcie „NowOsiecka”, realizowanym z NOSPR, czy na albumie Wojtka Mazolewskiego „Chaos pełen idei”, który otrzymał status złotej płyty. Zagrała kilkaset koncerto?w w Europie i Japonii. Wspo?łpracowała ze znakomitościami ze świata muzyki, m.in. nad płyta? „The Other Hand” zespołu Tre?s.B, którą współtworzył Victor van Vugt, odpowiedzialny za produkcje? „Murder Ballads” Nick’a Cave’a, stały współpracownik m.in. PJ Harvey i Depeche Mode.

 

W styczniu 2019 wydała, wyprodukowany przez siebie album „Co przyjdzie”: “To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować” – mówi Misia Furtak.

„Co przyjdzie” jest albumem surowym i minimalistycznym - kontynuuje - “Kiedy myślałam o dalszych losach piosenek z tej płyty, zastanawiałam się, czy nie można zagrać ich w jeszcze bardziej oszczędny sposób, instrumentalnie, na fortepianie. Ale spotykając się z przyjaciółmi muzykami, zrozumiałam, że dzięki nim każdy z moich utworów może pójść w innym kierunku. Tak powstał pomysł na reworki, remixy, ponowne opracowania piosenek z płyty “Co przyjdzie?”. Wszystkie osoby, które zaangażowały się w ten projekt, miały pełną wolność artystyczną. Dlatego rezultaty naszych muzycznych spotkań są jakby z zupełnie innych światów, ale dzięki temu historie, które opowiadam, stają się jeszcze bardziej uniwersalne.” Co cztery tygodnie kolejna piosenka ma swoją prapremierę na antenie programu trzeciego polskiego radia (Program Alternatywny A. Szydłowskiej), a autorami opracowań są, między innymi: Miron Grzegorkiewicz, Oxford Drama, Zamilska, Hania Rani, Runforrest, Hior Chronik, Splice Girls i inni. Koncert na OGF to podsumowanie projektu “Reworki” i pierwsza ich prezentacja na żywo.

Sonbird

Zespół tworzy czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem.

Choć zaledwie w roku 2016 wydali pierwszy singiel, to już zdążyli swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła specjalny kontrakt, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyty. Album pt. "Głodny" został wydany w lutym 2019 roku nakładem Jazzboy Records, za który Sonbird otrzymali nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Rock.

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem wyprzedają również koncerty klubowe.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na facebook.com/olsztyngreenfestival

Bilety do kupienia na: ebilet.pl 

ORGANIZATOR: Agora SA.

WSPÓŁORGANIZATOR: Urząd Miasta w Olsztynie.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz