13 lipca 2020 14:41

James Bay z nowym singlem

James Bay prezentuje nowy singiel „Chew On My Heart”. – Chciałbym coś namieszać, zrobić coś nowego – zapowiada nowy materiał artysta.[img:1]

W ciągu sześciu lat od debiutu fonograficznego, mogliśmy oglądać wiele twarzy Jamesa Baya… Nominowany do Grammy trubadur z oldskulowymi, akustycznymi hymnami na temat złamanego serca z „Chaos and the Calm” (2014) ewoluował w brak kapelusza i znacznie głośniejsze brzmienie na „Electric Light” (2018). Na wydanej w 2019 EP-ce „Oh My Messy Mind” artysta połączył te dwa oblicza. Z każdego rozdziału swojej twórczości jest dumny, jednak w 2020 James Bay gotowy jest do opowiedzenia zupełnie nowej historii.

– Jestem bardzo skrytą osobą. Moje życie prywatne to dla mnie sprawa bardzo intymna. Jednak jestem gotowy, by mówić o tym otwarcie po raz pierwszy. Moje nowe single i nowy album będą hołdem dla 13-letniej drogi, którą przebyliśmy z moją dziewczyną. Jest najbardziej cool osobą na świecie. Zanim zostaliśmy parą, przyjaźniliśmy się. Dawno temu, gdy siedzieliśmy w środowy wieczór na kanapie i gapiliśmy się w telewizor, to ona mówiła: „słuchaj, jeśli chcesz być pewnego dnia gwiazdą, powinieneś teraz być w jakimś pubie lub klubie i śpiewać piosenki!”. To ona popychała mnie do działania i dzięki niej mi się udało. Nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem, gdyby nie ona. Jest dla mnie tym, czym paliwo dla silnika – przyznaje James Bay.

Aby uhonorować osobę, która uruchomiła jego silnik i pozwoliła rozpocząć karierę, James postanowił napisać o swoim życiu osobistym w zupełnie nowy sposób. Artysta zadał sobie jedno kluczowe pytanie:

– Skąd mogę czerpać świeżą ekscytację? Zawsze będę oddany fanom, którzy są ze mną od początku. Chciałbym jednak coś namieszać, zrobić coś nowego. Będę to robił muzycznie. Chcę dać klasycznemu ja nowy wymiar – wyjaśnia muzyk.

Bay po cichu opracowywał nowe podejście do perfekcji. Za platynowy debiut „Chaos and the Calm” otrzymał nominacje do Grammy w kategoriach Najlepszy nowy artysta, Najlepszy album rockowy oraz Najlepszy utwór rockowy za „Hold Back The River”. „Let It Go” zdobyło potrójną platynę. Artysta zdobył szereg nagród i wyróżnień, w tym BRIT Awards, Q Awards czy Ivor Novello Awards i ECHO Awards. Dotychczasowa liczba streamów jego katalogu przekroczyła 3 miliardy.

James Bay występował w programach „Saturday Night Live”, „The Ellen DeGeneres Show”, „Jimmy Kimmel LIVE!”, „The Late Late Show with James Corden”, „Late Night with Seth Meyers”, „Today Show”, „Good Morning America” i wielu innych. Duży rozgłos zyskał jego występ w „The Voice” z Alicią Keys czy z Mickiem Jaggerem w trakcie wyprzedanego koncertu The Rolling Stones na Twickenham Stadium w Londynie.

Firma Epiphone uhonorowała Jamesa Baya limitowaną edycją gitary „1966”. Po sukcesie „Electric Light” z 2018 przyszedł czas na EP-kę „Oh My Messy Mind”, na którą trafił utwór „Peer Pressure” ft. Julia Michales. Kawałek zgromadził 131 mln streamów w Spotify oraz przychylne recenzje m.in. w takich mediach jak „TIME”, „Rolling Stone” czy „Billboard”. Większą część 2019 Bay spędził w trasie z Edem Sheeranem jako support. W międzyczasie ciągle tworzył nowy materiał.

 

Wziąłem wszystkie moje doświadczenia, wyżąłem jak gąbkę i w pewnym sensie donośnie wypowiedziałem co nieco na swój temat. Wziąłem głęboki oddech i zanurzyłem się w muzycznej podróży. Kiedyś sądziłem, że muszę trzymać się cyklu pisanie – nagrywanie – wydawanie – promocja – trasa – przerwa. Zamiast tego zacząłem pisać na trasie, by sprawdzić, czy to potrafię. Jeśli dążę do długofalowości, muszę nieustannie próbować nowych rzeczy. Czasami muszę pozostawić za sobą przeszłość i patrzeć w przód. „Electric Light” było wspaniałym doświadczeniem ze względu na odrębność od debiutu. Potem porzuciłem to wszystko i poszedłem w inną stronę na „Oh My Messy Mind”. W pewnym sensie było to jak sesja terapeutyczna. Dzięki nowej muzyce mogę wydestylować wszystko w komponowanie. Czerpię z tego, czego dokonałem, ale definiuję to na nowo. W przeszłości często moje pisanie wynikało ze smutku. Teraz udało mi się za punkt wyjścia obrać szczęście i to, co w moim życiu pozytywne. Słychać to w tekstach. To jak nowa pora roku.
James Bay

 

Na początku 2020, James Bay udał się na miesiąc do Nashville, gdzie przy pomocy producenta Dave’a Cobba (Lady Gaga, Sturgill Simpson, Brandi Carlile, Chris Stapleton) zaczął tworzyć nowy materiał. Cobb zgromadził znakomite grono muzyków, w tym perkusistę Nate’a Smitha (Vulfpeck, Brittany Howard) i klawiszowca Phila Chandlera. Nakłonił Baya do jednych z najsurowszych występów w studiu w jego dotychczasowej karierze.

– Dave ma w dupie to, jak standardowo robi się pop. Chce, by wszystko było emocjonalne oraz ludzkie. Uwielbiam to podejście. To rasowy muzyk. Siedzi z zespołem w pomieszczeniu, podwija rękawy i nie boi się ubrudzić. Tworzy atmosferę jak na koncercie. Nigdy nie robiliśmy więcej niż pięć czy sześć podejść do nagrania. Działaliśmy instynktownie i pod wpływem chwili – wspomina James.

– „Chew On My Heart” to świetny przykład opowiedzenia czegoś o sobie publicznie po raz pierwszy. To wylew miłości, bardzo ważny motyw przewodni w mojej muzyce. Gdy wracam do domu po trasie, wchodzę, rzucam się na moją dziewczynę, a ona mówi po prostu: „ok, wyluzuj, fajnie”. To dość banalne, ale pisałem właśnie z takiej perspektywy, przeciwieństwa pilnowania się na każdym kroku – wyjaśnia artysta.

James Bay nie skupił się wyłącznie na pracy nad płytą. Na początku pandemii COVID-19, artysta udzielał cotygodniowe lekcje gry na gitarze za pośrednictwem Instagrama. Tłumaczył fanom, jak grać jego utwory, z różnymi niuansami i anegdotkami o szczegółach. W pewnym sensie historia zatoczyła koło, bowiem Bay zaczynał jako nauczyciel gry na gitarze: – Bycie gitarzystą mam w kościach. Śpiewanie zawsze stało na dalszym planie.

James Bay idzie do przodu i porusza fanów bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ jeszcze nigdy wcześniej nie otworzył się tak mocno: – Gdy będziecie słuchać nowego rozdziału mojej twórczości, chcę by był to dla Was codzienny soundtrack. Gdy będziecie się spieszyć na spotkanie, iść na pierwszą randkę, wracać do domu z metra. Mam nadzieję, że materiał Was zaskoczy oraz poruszy w tym pozytywnym sensie. Dla mnie muzyka zawsze miała takie przeznaczenie.

Pop
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz