4 maja 2022 10:00
Info Aplauz Sp. z o.o Aplauz Sp. z o.o tel: +48 (22) 751 42 39 www.aplauzaudio.pl

XSW IEM - System monitoringu dousznego od Sennheiser

Firma Sennheiser zaprezentowała nowy system monitoringu dousznego – XS Wireless IEM. Nowe rozwiązanie jest dedykowane muzykom, pragnącym poprawić jakość i zwiększyć poziom profesjonalizacji swoich występów poprzez zamianę monitorów podłogowych na bezprzewodowe systemy IEM.

XS Wireless IEM (w skrócie XSW IEM) to kompletny zestaw startowy do monitorowania osobistego, który został zaprojektowany, aby wyznaczyć nowy standard prostego, elastycznego i niezawodnego bezprzewodowego monitoringu dousznego. System umożliwia użytkownikom szybkie ustanowienie łatwego w zarządzaniu połączenia bezprzewodowego w profesjonalnym zakresie UHF.

 

[img:1]

 

Bez względu na gatunek muzyczny, czy jesteś na próbie, czy występujesz na żywo, XSW IEM zoptymalizuje twoje brzmienie i da ci pełną swobodę ruchu. Możliwość wyraźnego odsłuchu własnego występu to warunek konieczny, by dobrze wypaść. XSW IEM zapewni ci spójność, niezawodność i jakość dźwięku, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na graniu i śpiewaniu najlepiej jak potrafisz.

Bertram Zimmermann - Menedżer produktu w firmie Sennheiser

 

[img:4]

 

IEM na zawsze

Muzycy, którzy raz wypróbują bezprzewodowe systemy douszne, nie będą chcieli wracać do systemów podłogowych. Różnica w brzmieniu jest kolosalna. Dobry odsłuch własnego występu przez systemy podłogowe, głośniki boczne, a nawet PA może być naprawdę problematyczny. Brzmienie nie jest spójne, zwłaszcza gdy się przemieszczasz, a ponadto będzie innew różnych lokalach. Próby poprawienia jakości odsłuchu poprzez zwiększenie głośności systemu monitorującego pogarszają sytuację – nawet do tego stopnia, że może to doprowadzić do uszkodzenia słuchu. Ponadto dźwięk odbierany przez publiczność znacznie traci na jakości.

Bertram Zimmermann - Menedżer produktu w firmie Sennheiser

 

[img:5]

 

Wszystko to może uniemożliwić wykonawcy zaliczenie dobrej próby lub udanego występu, ponieważ nie słyszy dobrze siebie ani tego, jak wypada w miksie z innymi członkami zespołu. Odsłuch douszny eliminuje te problemy: XSW IEM zapewnia muzykom spójne, niezawodne brzmienie, które jest niezależne od miejsca i ich pozycji na scenie. Niuanse oraz klarowne brzmienie pomagają im dostroić się i zaliczyć lepszy występ. Ryzyko wystąpienia sprzężenia zwrotnego jest znacznie ograniczone.

Niezależnie od doświadczenia technicznego konfiguracja systemów XS Wireless IEM jest łatwa i szybka. Dzięki nim zniknie bałagan na scenie, a muzycy zyskają więcej miejsca w sali prób.

 

[img:2]

 

Funkcjonalny zestaw startowy

XSW IEM wykorzystuje pasmo UHF, aby zapewnić połączenie bezprzewodowe na profesjonalnym poziomie. Wyrównane i wstępnie skonfigurowane ustawienia częstotliwości ułatwiają muzykom rozpoczęcie pracy w mgnieniu oka. W razie potrzeby częstotliwość nadawania można również wybrać ręcznie.

Podświetlane wyświetlacze zarówno na odbiorniku bodypack, jak i na nadajniku montowanym w racku ułatwiają odczytanie ustawień nawet przy słabym oświetleniu. Ponadto system oferuje ogranicznik chroniący słuch użytkownika oraz wzmacniacz wysokich częstotliwości poprawiający niuanse i klarowność.

W XSW IEM użytkownicy mogą wybrać miks monofoniczny (jeden miks, regulacja głośności w lewym i prawym uchu) lub miks stereofoniczny. W drugim przypadku dostępne są dwie opcje: przy wyłączonym trybie Focus pokrętło sterowania zmienia głośność lewego/prawego kanału; przy włączonym trybie Focus określa, który z dwóch sygnałów wejściowych będzie słyszany głośniej, tworząc indywidualny miks monofoniczny dostosowany do potrzeb muzyka.

Czujnik podczerwieni pozwala łatwo zsynchronizować wiele odbiorników bodypack z jednym nadajnikiem.

 

[img:6]

 

Zawartość zestawu

XSW IEM zawiera stereofoniczny odbiornik bodypack ze słuchawkami dousznymi i bateriami oraz stereofoniczny nadajnik z anteną, zestawem do montażu w racku oraz zasilaczem z adapterami wtyczek.

Na początku pracy z zespołem bardzo opłacalnym sposobem monitorowania dźwięku jest użycie jednego nadajnika i dowolnej liczby odbiorników bodypack. Na późniejszym etapie kariery zespół może tworzyć indywidualne miksy,po prostu dodając kolejny nadajniki IEM.

 

[img:3]

 

Ceny i dostępność

Katalogowa cena detaliczna XSW IEM wynosi 2.799 zł, a za dodatkowe odbiorniki i nadajniki trzeba będzie zapłacić 1.629 zł.

XSW IEM jest dostępny w pięciu zakresach częstotliwości UHF, które są dostosowane do rodziny mikrofonów bezprzewodowych i nadajników instrumentalnych XSW. Na polskim rynku system będzie dostępny czerwcu br.

 

Dane techniczne

XSW IEM SR Nadajnik stereo

 • Modulacja: FM stereo
 • Zakresy częstotliwości i maks. moc RF:
  • A: 476 - 500 MHz (30 mW)
  • B: 572 - 596 MHz (30 mW)
  • C: 662 - 686 MHz (30 mW)
  • E: 823.2 - 831,8 MHz (30 mW)
  • K: 925.2 - 937,3 MHz (10 mW)
 • Szerokość pasma przełączania: do 24 MHz
 • Pasmo przenoszenia AF: 45 Hz do 15 kHz
 • Wejścia audio: 2x XLR-3 / ¼" (6,3 mm) gniazdo combo, symetryczne elektronicznie
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): <0,9 %
 • Stosunek sygnału do szumu: ≥88 dB
 • Zakres temperatur: 0 °C do +40 °C
 • Pobór prądu: ok. 400 mA (w zależności od poziomu głośności)
 • Wymiary: ok. 200 x 128 x 42 mm
 • Masa: ok. 700 g

 

XSW IEM EK Odbiornik stereofoniczny

 • Szerokość pasma przełączania: do 24 MHz
 • Stosunek sygnału do szumu (1 mV, odchylenie szczytowe): ≥88 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): ≤ 1 %
 • Poziom sygnału wyjściowego AF przy 3,5 mm: 2 x 1,25 Vrms przy 16 Ω
 • Podbicie wysokich częstotliwości (EQ): +10 dB przy 13 kHz
 • Ogranicznik: -10 dB
 • Pasmo przenoszenia AF: 45 Hz do 15 kHz
 • Zakres temperatur: 0 °C do +40 °C
 • Zasilanie: 2 baterie AA, 1,5 V
 • Czas pracy: ok. 6 godzin (w zależności od poziomu głośności)
 • Wymiary: ok. 95 x 70 x 26 mm
 • Waga (z bateriami): ok. 110 g

 

IE 4 Słuchawki douszne

 • Przetwornik: dynamiczny
 • Pasmo przenoszenia: 40-20 000 Hz
 • SPL (1 kHz, 1 mW): 106 dB
 • Impedancja nominalna: 6 Ω
 • Długość kabla: 1,4 m
 • Złącze: wtyk stereo 3.5 mm (1/8"), pozłacany
 • Temperatura: -5 °C do +50 °C

 

więcej: sennheiser.pl

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz